Tegelen ka joonestamisega

Projekteerimise abi, tugevusarvutused, CAD süsteemid ja tehniline joonestamine.
Kikstarter
Posts: 4
Joined: 28. Apr 2012 00:00

Tegelen ka joonestamisega

Unread post by Kikstarter »

Tere!

Joonestamisega hakkasin tegelema kolm aastat tagasi, kui mul kümnendas klassis joonestamis kursus oli. See pakkus mulle huvi ja olen siiamaani vahelduva eduga joonestamisega tegelenud. Joonestamiseks kasutan programmi Solid Edge ST4 ,mis on Simensi uusim CAD programm, seda programmi loetakse üheks parimaks CAD programmiks. Ma isiklikult nõustun sellega, kuna minu arvates muudab programmi sünkroonne tehnoloogia ja loogiline kasutajaliides programmi kasutamise lihtsaks ja vähendab muudatuste tegemiseks kuluvat aega, võrreldes teiste samalaadsete programmidega ning vähendab ka üldist joonestamiseks kulunud aega.

Viimane projekt, millega äsja valmis jõudsin, oli auto joonestamine tiigrihüppe sihtasutuse joonestamis konkurssi raames. Osavõtta sai kolmes kategoorias:
A) Tarkvaraprogramm NCCad + reaalselt CNC pingis välja freesitud esemed
B) Tarkvaraprogramm Solid Edge ja tööde esitamine failina
C) Tarkvaraprogrammid SolidEdge, NX + nende abil modelleeritud ja reaalselt CNC pingis välja freesitud esemed.

Mina võtsin osa B kategoorias. Joonestamine võttis aega 5 nädalat iga õhtu joonestades. Auto koostu koosneb 632. jupist, erinevaid detaile on 132. Auto disaini jaoks varastasin ideesid Mercedes Gullwingilt, Ferrari 250 GTOlt, ning ka üldiselt ameerika autode kultuurilt. Mootoriks on 5 silindriline,DOCH silindripeaga, 20 klapiga vabalthingav bensiinimootor. Auto on tagaveoline ning 5 käiguline.

Mõningad pildid:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... e8ad8d82fe

Kui kool lõpetatud(st. suvel :D), olen nõus tegema ka tellimus töid kui kellelgi tekib soove :).
Kikstarter
Posts: 4
Joined: 28. Apr 2012 00:00

Unread post by Kikstarter »

Võitsin oma tööga ära selle konkursi:D!
Siin artikkel : http://koolielu.ee/info/readnews/174209 ... nseneridki
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Tubli poiss : )
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Edasi ttüsse ja seal ootab sind kursus raalprojekteerimine. Kus õpid samuti tarkvara kasutama ja kursusetööna tarvis väikese tiimi peale kokku mõni masin teha.

Tubli töö 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
trancevertical
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 21. Jan 2009 01:00

Unread post by trancevertical »

palju önne, sirge seinaga peldikuga just aerudünaamikas ei võida, oled selles miskit kuulnud?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

trancevertical wrote:palju önne, sirge seinaga peldikuga just aerudünaamikas ei võida, oled selles miskit kuulnud?
Viimasele kommentaarile. Kas sa oled kunagi mõnda sarnast projekti teinud, et oskaksid hinnata kulunud aega ja nähtud vaeva kasvõi palja velje joonestamiseks?

Kui ei, siis ole tolerantsem ja tee ise ka. Raalprojekteerimisest sai autor kindlasti kõva kogemuse. Ning aerodünaamika on antud inseneri kirjaoskuse õppimise juures viimane, millega kobiseda.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Kikstarter
Posts: 4
Joined: 28. Apr 2012 00:00

Unread post by Kikstarter »

Aitäh positiivsete kommentaaride eest :D! Edasi õppima arvatavasti Eesti Maaülikooli Tootmistehnikat, kaalusin ka TTÜd, kuid Maaülikooli tootmistehnika sobiks nagu paremini mulle :D.

Selle peldiku jutu peale ütleks nii palju, et kuna tegemist on ideeautoga ning aega oli kõigest 5 nädalat siis on loogiline, et kõik ei ole ideaalne. Tegemist on siiski tõsiselt töömahuka projektiga. Ning kuna võidusõitma selle autoga plaanis minna pole siis ei mängi auto esiklaasi eba aerodünaamilisus eriti suurt rolli ;). Ja ennekõike oli konkursi eesmärgiks oma joonestusalaste oskuste näitamine mitte ideaalse auto loomine.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kui järgmise projekti jaoks hakkad kerekuju otsima, siis mõtle sellepeale, milline kuju tõmbab kõige rohkem tähelepanu?

Naise keha = voolujooneline auto

http://www.scenicreflections.com/ithumb ... r_JxHy.jpg
vs.

http://2.bp.blogspot.com/_zV-OZzHiI_0/T ... entley.jpg
Post Reply