Metallide lõikus (laser,plasma,stants)

Töötlemine, keevitamine, liivaprits, värvimine jne.
Kes millega abiks saab olla?
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 1452
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Metallide lõikus (laser,plasma,stants)

Unread post by Tafka » 09. Jan 2012 21:06

Niih lisaks siia omast kogemusest paar firmat kelle juures olen lasknud lõigata detaile ja/või kellega on kogemusi.

Erald Nordic - http://www.erald.ee/ : Väike firma ja ei teagi kas veel eksisteerib aga olid nõus mulle lõikama 2 detaili (5mm S235) mis teised firmad enamasti tagasi lükkasid või küsisid mingit utoopilist summat. Töö tehti ära päeva-kahega ja korralikult.

RGR Airon - http://www.rgr.ee/airon : Järjekordne ettevõtte kus eriti eesti keelega midagi eriti teha polnud. Lasin neil lõigata mõned 12mm St3 terasest detailid. Hind oli minujaoks väga hea. Tundub, et nüüd on nad enda masinaparki uuendanud ja tundub parem olevat asi. Minu 12mm tükkidesse igatahes u 2a tagasi 8mm avasi sisse ei suudetud lasta. Töö järjekord oli ka suhteliselt lühike.

FinEst Steel - Ei ole lasknud seal lõigata aga ausalt öeldes ei teagi kas tahaks. Kui ma uurisin neilt asju siis suhtumine klienti oli ikka jube. Olgu mul oli vähe asju lõigata aga no võiks ikka mitte nii ülbeks muutuda. Hinna pakkumine tehti ka mulle kirves ja tööjärjekord meeletu. See on MINU kogemus, nii et kellegi teise kogemus võib positiivne olla.

Tiki aka TikiTreiler - http://www.tiki.ee/ : Lasin neil teha stantsimist ja painutamist oli vaja u32 U kujulist "klambrit". Hind ok...arvestada, et tehti lõikus+painutamine. Miinus on see, et asuvad Tallinnast väljas. Kuna olen ise seal töötanud natukene aega ja hiljuti seal ka käinud/tutvumas siis tean, et neil on äsja uuendatud masinapark. Uus laserlõikus,stants,painutus jne. Lisaks on neil ka torulõikelaser kui kellelgi on vaja torusi täpselt ja/või huvitava kujuga lõikuda. Kuna nad avalikult just seda ei reklaami, et nad lõikavad/painutavad siis saada kiri ja äkki võtavad asja ikkagi töösse. Muidugi jah ÜHE detaili pärast võibolla tõesti ei tasu ja tuleb kallis aga "väike" seeria näiteks oleks ok.Post Reply