2 väikest detaili - otsin valmistajat

Töötlemine, keevitamine, liivaprits, värvimine jne.
Kes millega abiks saab olla?
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

2 väikest detaili - otsin valmistajat

Unread post by priito »

Proovisin Tafka metallilõikajate/graveerijate kontakte, aga need üksikud ei olnud mu tööd valmis tegema.

Proovin siis siin, äkki keegi, kel on vajalik masinapark olemas, saab mulle abikäe ulatada.
Vajan sääraseid detaile, seest tühjad kuusnurksed-torud:
Image

Materjal:
- alumiinium
- vasesulam
- mõni muu (teras)?

Tegelikult ei olegi niiväga oluline, et torud saaksid metallist välja freesitud/lõigatud. Kui keegi suudab mõõtude järgi täpse asja valmis voltida näiteks alumiiniumlehest, siis sobib ka see. Sel juhul saab stopperid külgedelt sisse kruvida.

Rahas saame kindlasti kokkuleppele. Vabandan enda kasina joonestusoskuse pärast, aga mõõdud on need, mis tegelikult loevad. :D

Kontakt: ES või priitonet@gmail.com
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

kuuskant terast müüakse meetriga muidu....aaaaga 8,5mm vist siiski mitte...pakun et 8mm peaksid saama....
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Mul miski aeg koristustööde käigus jäi umbes sarnaste mõõtudega detail näppu. Peab vist üles otsima ja mõõtma.
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

urmet48 wrote:Mul miski aeg koristustööde käigus jäi umbes sarnaste mõõtudega detail näppu. Peab vist üles otsima ja mõõtma.
Jajaa, otsi üles, kui on. Jos teillä on kultaa, me maksamme! :D

Kustkohast 8mm laiust kanti saab? Mul erilist vahet ei ole, kas ostan meetri või kaks- need detailid on vaja lähiajal kätte saada. 8mm tegelikult peaks isegi sobima.. :?
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Priit, vaata näiteks materjalide kontaktide alt, seal on mitmed kontaktid juba tulnud. Tartu kohta ei tea, kuid ilmselt helistades mõnda neist ettevõtetest, oskavad nad ka muid kohti soovitada.

Ehk avaldad ka antud vidina kasutusvaldkonna, aitab materjalivalikut lihtsustada.

Lisaks sisse saada kuuskant ava nii väikese servalaiusega, miks seda vaja on?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Minu nägemust mööda on ainuke variant sellist detaili mõistliku aja/rahakuluga teha järgmine:
1. otsid 8mm kuuskant tooriku, sellest teha soovitud jupp
2. Siseava tuleb lõigata traaterosioon-pingis
3. stopperi saab lõigata laserlõikuses ning kinnitada põhidetaili külge kõvajoodisega

Kuuskanti saab metalli müügiga tegelevatest firmadest, ma arvan :D
www.enimor.ee näiteks

Edit: tegelikult tuli veel üks idee, võib-olla on seda lihtsam teostada.
Võtad õige sisediameetriga toru (sise-ümbermõõt peab olema sama mis sinu kuuskandi sise-ümbermõõt), nüüd võtad tüki 6mm kuuskanti, treid sellel otsa kooniliseks. Edasi pole muud, kui pressid näiteks hüdropressi abil oma toru selle kuuskandiga läbi. Eriti hästi peaks alumiiniumi puhul töötama.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Kas see siseava mängib rolli?
Kui ei siis minul tuli geniaalne idee...mine ehituspoodi ja osta kõige odavam kuuskant võti ja saad sealt paraja tüki lõigata ja kuskil lased siis keskele stopperiks tihvti panna või keevitada....
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tafka wrote:Kas see siseava mängib rolli?
Kui ei siis minul tuli geniaalne idee...mine ehituspoodi ja osta kõige odavam kuuskant võti ja saad sealt paraja tüki lõigata ja kuskil lased siis keskele stopperiks tihvti panna või keevitada....
Või kui mängib, siis kõige odavam pikk padrun, küljed ära freesida ja mõõtu lõigata ehk:roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Uus lähenemine

Unread post by priito »

Mnjaa..
Tundub, et nii õhukese seinaga kuuskanti ei suuda siit keegi teostada. Aga teie kõigi küsimused, et kas toru võib seest ka täidetud olla, panid mind asja üle järele mõtlema. Tegin uued mõõtmised ja nüüd peaks ülesanne hulga lihtsam olema.

Image

Asi lihtne:
- vajalik freesida alumiiniumist kuuskant
- ühte otsa puurida 4mm läbimõõduga auk
- teise otsa puurida 1cm sügavune auk, keermestada M3 poldi jaoks
- ühele küljele puurida auk, keermestada M3 poldi jaoks (selle abil fikseerub detail võllile)
- kinnitada stoppereid (need võib ka freesimise käigus tekitada)

Detailid peavad kindlasti olema alumiiniumist! Vaja läheneb neid ühe mu projekti jaoks millega üritan väikestmoodi teadust teha :D. Või noh.. ma vähemalt üritan. Kui õnnestub, siis kindlasti sheerin foorumi kasutajaid tegemistega. See on üks neist asjadest, mis võib täielikult õnnestuda või täielikult põruda.

Kes saab abiks olla- ES.
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kes on lõiketöötluse tunnis esimese freespingi ülesande ära teinud, saab sellega nüüd juba hakkama.

Asi oluliselt lihtsam (odavam toota) 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Sorri...tsipa häiris paar asja su joonisel seega tegin ümber :oops:
http://taff.planet.ee/MK/Priit/priito.pdf

Sobiko? Onko kaikki oikea?
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

Tafka wrote:Sorri...tsipa häiris paar asja su joonisel seega tegin ümber :oops:
http://taff.planet.ee/MK/Priit/priito.pdf

Sobiko? Onko kaikki oikea?
Jaa, miks mitte! Peaasi, et tegija asjast võimalikult täpselt aru saab : )

Nüüd on välistatud, et keegi joonise üle vinguda tahaks :wink:
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kergeks õrrituseks võiks ju narrida, et teeks kerged faasid ka ja otspinda puuritud keermeaval võiks põhi olla 120*.

Kuid ilmselt aitab see joonis Priitu oluliselt edasi. :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Kui natuke norida, siis detailis on ava, mitte auk ja joonise mõõtühikud ja kirjelduse omad võiks samad olla.
Mõlema joonise järgi peaks M3 keere ulatuma 10 mm sügavuse ava põhjani, kas seda tegelikult kaa vaja on ja kas ava põhi peab olema kindlasti 90*? Umbaval võiks näidata ava ja keerme sügavuse eraldi.
Kui mingit detaili välja mõelda, siis peaks kindlasti mõtlema ka sellele kuidas on seda üldse võimalik valmistada. Mida keerulisem ja täpsem detail seda kallim.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

teints wrote:Kui natuke norida, siis detailis on ava, mitte auk ja joonise mõõtühikud ja kirjelduse omad võiks samad olla.
Mõlema joonise järgi peaks M3 keere ulatuma 10 mm sügavuse ava põhjani, kas seda tegelikult kaa vaja on ja kas ava põhi peab olema kindlasti 90*? Umbaval võiks näidata ava ja keerme sügavuse eraldi.
Kui mingit detaili välja mõelda, siis peaks kindlasti mõtlema ka sellele kuidas on seda üldse võimalik valmistada. Mida keerulisem ja täpsem detail seda kallim.
M3 keere peab ulatuma 10mm sügavuse ava põhjani, samamoodi ka lühemal aval.

Kui avade puurimine/keermestamine segane/keeruline tundub, võin asja hiljem ka ise ära teha. Freesitud detaili on vaja :roll:

Kas on veel mõnd tegijat? Pakun tegijale 25¤ + materjali eest. Kui see liiga vähe on, eks ma siis teen uue pakkumise.
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Olemas

Unread post by priito »

Asi lahendatud.

Leidsin 10mm servaga alumiinium kuuskanti ja seega on mul endal võimalik detailid koduste vahenditega valmis teha.

Tänan kõiki, kes teemasse süvenesid, Tafkat joonise eest! 8 )

Kokkuvõttes tuleb kordades kordades odavam.
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
Post Reply