Vajan paari vidinat

Töötlemine, keevitamine, liivaprits, värvimine jne.
Kes millega abiks saab olla?
meesnagumees
Posts: 3
Joined: 06. Feb 2015 21:27

Vajan paari vidinat

Unread post by meesnagumees »

Tere Motokuuri mehed

Nimelt on mul pooleli üks hobiprojekt, milleks paari lihtsat detaili vaja. Olen üritanud asja ajada googlei ja erinevate ettevõtete kaudu, aga olgem ausad - nii väikest asja ei taha keegi teha. Tallinnas olen alles uutulnuk ning häid "nurgataguseid" ka omast käest ei tea. Kuna oman ise samuti hobi, mis kahel rattal (paraku hetkel mitte moto), siis tean et kommuunides on palju ettevõtlike ja asjalike inimesi, kellelt saab alati abi või nõu kuhu pöörduda.


1.TORUJUPP:

Materjal: roostevaba või teras
Läbimõõt: 40 mm
Seina paksus: vaemikus 0,5 … 2 mm (õhukesem eelistatum)
Pinnaviimistlus: Poleeritud/kroomitud (pole esmatähtis - saan lasta eraldi poleerida)
Pikkus: vahemikus 50...80 mm (piisab ühest jupist, võimalusel olen huvitatud mitmest jupist. Võimalusel lõigatud sobivasse pikkusesse kuid pole esmatähtis)

Ühesõnaga kui kelelgil midagi vedeleb või tegeleb millegagi omal käel ning saab välja aidata siis olen huvitatud.

2. PUIDUST TREITUD DETAIL

Materjal: tamm, saar (või mõni muu puit mis jätab korraliku pinnaviimistluse ning pole väga pehme).
Mõõdud: näidatud joonisel, mõõt x oleneb toru seina paksusest ehk selgub asja käigus. Raadius serval on indikatiivn ning ei pea olema täpselt 2 mm.
Pinnaviimistlus: Võimalusel lihvitud ning peitsitud või lakitud

Image

Mõnusat veeremist :)

User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Vajan paari vidinat

Unread post by Nobody »

Jõudu,
tänan päringu eest!

Kas toru võib olla tavaline terastoru (kui tugevusklass ütleb midagi S235)?

Kasutaja Tafka saaks ilmselt selle toruasja korraldatud.

Puidust punnide valmistajasoovitusega jään esialgu vastuse võlgu..

Niisama infoks, et punnidel on terase viirutus peal. Teise asjana kardan, et need puidust puksid võivad kergelt murduda pikki süüd. Ei ole muidugi ise puidumees. Milleks kasutada plaanid, ehk on mõni vineeri liik etem?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
meesnagumees
Posts: 3
Joined: 06. Feb 2015 21:27

Re: Vajan paari vidinat

Unread post by meesnagumees »

Tänud tagasiside eest,

Infoks nii palju, et detailid ja koost täidavad rohkem visuaalset/kujundusliku eesmärki ning mingeid tugevustingimusi tegelikult määratud ei ole. Puidust puks läheb toru otsa ning avast jookseb läbi kaabel. Pikkusmõõtudele ning raadiusele võib vabalt valmistamistolerantsiks võtta +-1 mm.

Teras S235 sobib, nii pea kui seina paksus jääb 0,5...2 mm piiresse.

Mõnusat nädalavahetuse jätku.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Re: Vajan paari vidinat

Unread post by Tafka »

Tafkal nii õhukese seinaga torusi kahjuks pole :)
Oleks pakkuda 30x2 alumiinium toru, terastoru lähim leidsin 38x2,5 umbes.
meesnagumees
Posts: 3
Joined: 06. Feb 2015 21:27

Re: Vajan paari vidinat

Unread post by meesnagumees »

Aitäh kaasamõtlemise eest. Paraku sobib antud puhul ainult 40 mm läbimõõduga toru.

Uurin veel maad, ehk õnn naeratab :wink:
Post Reply