mopeedide võidusõit

Sarja ja võistlejatega seonduv üldine arutelu.
Punnvorr.ee, Sakusääruklubi, Abjatehnikaring
virgor
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 19. Jan 2009 01:00

mopeedide võidusõit

Unread post by virgor »

Vaadates müügi rubriiki tuli mõte varakult hoiatada,et ärge müüge vene mopeede maha.Hiljemalt kevadel võtame kahekäigulised vene mopeedid ka võrrivõidusõidu punti.Kui tuleb normaaalne talv ja saab jäärada korraldada siis juba talvel kutsume ka mopid.Huvitav palju oleks huvilisi??Teeks siia väikse küsitluse.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Päris huvitav mõte :wink: . Vaatama tuleks kindlasti, kas osavõtma seda ei tea. Osavõtust loobumine jääb esialgu masina töövõimetuse taha. Mõte on ikkagi hea, ootan juba tehnilist eeskirja.
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

kas mini mopeedidega saab ka võistelda siis
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

vorrimen wrote:kas mini mopeedidega saab ka võistelda siis
Kas Mini polegi siis kahekäiguline mopeed?
Esimese postitused ju selgelt kirjas, et vene kahekäigulised mopeedid.
Rohkem ei tohiks küsimusi tekkida ju!
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

Tere,
Väärt idee muidugi. Minul näiteks juba tükk aega soov ( või pigem unistus?) üks kähkusõidumopeed asfaltile nõukogude tehnika baasil teha, kuid puudus otstarve ja motivatsioon selleks. Kui selline kahekäiguliste klass tuleb, püüan isegi ühe tagasihoidliku masinaga hakkama saada, enam-vähem õnnestunud masina korral ehk ka rajal käia ja vaadata, et mis on mis.
Võidusõidumopeed on muidugi igale foorumlasele erineva tähendusega.
tundmatu987
Tavakasutaja
Posts: 130
Joined: 02. Aug 2009 00:00
Location: Harjumaa
Contact:

Unread post by tundmatu987 »

Jube kaugel on, äkki korraldaks keegi Harjumaal ka sellise ürituse?
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

täitsa väärt mõte.ise osalen ka kui riga 12 korda saan.
tofetome
Tavakasutaja
Posts: 210
Joined: 10. Aug 2009 00:00
Location: Saue - Sangaste
Contact:

Unread post by tofetome »

Misasi kaugel on?
Kuda vääne nõnda tõmme. | Stella V-501M
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

võrus võiks korraldada
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Vorrimen, tehke puiga tehnikaringiga võrus võistlus :P
Võrus saaks korraliku raja teha ;)
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
JYRKA
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 04. Jun 2009 00:00

Unread post by JYRKA »

Võrus võiks tõesti võrrivõidusõidu korraldada.Ma arvan et enamus võrukaid ei teagi sellist spordiala.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Kui aus olla, siis näeksin ma oma vaimusilmas võrrivõidusõidu liigat nõndaviisi, et igas piirkonnas võiks üks etapp toimuda, sest näiteks võru poisid ei saaks kuhugi võistlema minna (ma mõtlen just linnaradu, sõmerpalu krossi raames toimus midagi vist). Kõige lähem võidusõit toimub türil, mis on siit oma hea 160 km vähemalt.
Samamoodi on tartu inimestega.
Tõstatan teema teha võrrivõidusõit avalikusele tuntumaks, korraldades seda erinevates maakondades/linnades.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
deltamees13
Posts: 3
Joined: 27. Aug 2008 00:00
Location: saaremaa
Contact:

Unread post by deltamees13 »

tuleks ise ka deltaga sõitma kui ainult saaremaal oleks: :D
JYRKA
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 04. Jun 2009 00:00

Unread post by JYRKA »

Võiks tõesti Võrus linnarada olla,Sõmmerpalu ring suht raske just stockvõrridele ja algajatele.
Ma arvan et paljud maapoisid või väiksematest linnadest võrrihuvilised tahaksid osaleda,aga sageli toimub võidusõit kaugemal,suuremas linnas ning sageli puudub ka transport.Võrrivõidusõidu laienemine erinevatesse piirkondadesse,teeb kindlasti selle spordiala populaarseks. :D
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Sõmerpalu rajal pole tõesti stock võrriga midagi teha, seal suht karmid hüpped ikka jms. aga viili saanud mootoriga pole probleemi : ) Samas raja ikka leiaks, korraldajat pole lihtsalt.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

t6niz wrote:Kui aus olla, siis näeksin ma oma vaimusilmas võrrivõidusõidu liigat nõndaviisi, et igas piirkonnas võiks üks etapp toimuda, sest näiteks võru poisid ei saaks kuhugi võistlema minna
Igasugune liiga või karikasari saab ja peakski toimuma loomulikult niimoodi, et võistlusi toimub igalpool üle Eesti... aga karikasarjas osalemine eeldab ka seda, et osaletakse mitte ainult oma koduküla lähedal toimuvatel võistlustel vaid igalpool. See, kui mõni etapp jääb ka vahepeal sõitmata, ei ole hullu, aga vendasid, kes, kui keegi neile asja koju kandikul kätte tooks ja ette serveeriks, siis nad võibolla tuleksid sõitma kui ikka õnnestub parajasti süüde kogematta õigeks panna ja düüs ära ei kao garaazi muldpõrandal, ei ole mittekellelgi tarvis.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Seda kindlasti,
Aga lihtsalt, ma tean, et on päris palju inimesi, kes oleksid ehk potentsiaalsed võidusõitjad ning kui nende kodukandis käiks esimene võidusõit läbi, saaksid nad sealt ehk pisiku ja sõidaks isegi kaugemale võistlema, see aitaks muidugi kaasa ka piirkondliku võidusõidu klubi tekkimisele jne :)
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
stella1000
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 05. Jul 2009 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by stella1000 »

Ise võtaks ka osa,aga asub kaugel :D
virgor
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 19. Jan 2009 01:00

Tere

Unread post by virgor »

Ei saa aru mis kaugusest on jutt.Plaan on võtta mopimehed võrrivõidusõitu.Meil võrrivõidusõidud käivad üle Eesti ja isegi käime Lätis.Kui ikka huvi on siis ei ole ükski koht kaugel.Lugege esimest postitust ja vastake,mitte ärge virisege.Ega kui mopimehed nii hädad on siis teeme võrrimeestega oma asju edasi,ega võrrimehi on küll ja jätkub.Edu kõigile.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

Siinse foorumi häda ongi, et et noorhärrad, kes tegelikult ei tea asjast midagi ega pole huvitatudki, postitavad ikka mingi sisutu lause või hädaldavad niisama.
Kasutaja om postituse viimased kaks rida ütleb kõik selles foorumis domineeriva massi ja nende kaherattaliste olukorra kohta. Nii, et oli ju oodata, et iga kolmas foorumlane midagi siia postitab, aga reaalseid huvilisi, keda asjasse kaasata, üle paari inimese siit tõenäoliselt oodata ei ole. Eriti veel arvestades, et 90 % kasutajatest on siin alaealised, kelle jaoks on transpordi puudumise pärast 100 km siia-sinna utoopiline ja üüratu pikk vahemaa.
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:55, edited 1 time in total.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Kui huvilisi vaja, siis mina olen käpp. Toorikuks kõlbav mopp on ka välja valitud ning ootab ostmist.
Võrriga olen juba proovida saanud ja kus on, sinna tuleb juurde. : )
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

jaa selline asi nagu mopiliiga oleks tore asi.ei tea kas riga 12 kannatab võrru sõita?
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:54, edited 1 time in total.
tundmatu987
Tavakasutaja
Posts: 130
Joined: 02. Aug 2009 00:00
Location: Harjumaa
Contact:

mopivõidusõit

Unread post by tundmatu987 »

Kas siis seal on lubatud ka ümberehitatud rattad? :twisted: :twisted: :twisted:
stella1000
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 05. Jul 2009 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by stella1000 »

Ma pole mingi tatt ja ma ainult ütlesin :evil:
stella1000
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 05. Jul 2009 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by stella1000 »

Ma elan jõhvis ja see on ju kauge :oops:
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Esimestes sõitudes on siis kõik mopid ühes pajas nagu praegu rolleridki? Või tulevad mingid täpsemad tehnilised tingimused kunagi?
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Unread post by karpaadid »

izh350 wrote: PS. Käisin just pööningul oma teise Riia tehase krossimopeedi juppe juba otsimas :lol: . Mine tea, äkki läheb ühe stock klassi 2-käigulise ehitamisekski veel.
Ka minul on pidevalt selle teema avaldamisest saati mõte jooksnud. On ka mõned jupid ühtekokku kogutud ja tööriistu juurde hangitud.
Ootame tehnilisi tingimusi ja täpsustusi.
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 26. Sep 2012 08:30, edited 1 time in total.
virgor
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 19. Jan 2009 01:00

Tere

Unread post by virgor »

stella1000 wrote:Ma pole mingi tatt ja ma ainult ütlesin :evil:
Kes ütles sulle nii???Jõhvi kaugel???
Tehnilised tingimused saab siis teha kui on teada enamvähem palju huvilisi on(arvan ikka,et alguses peaks proovima standardiga,neid vast rohkem huvilisi).See asi ei käi nii lihtsalt.Esimeses postis on küsimus millele ma vastust saanud veel ei ole.Praegu tekib küll selline tunne,et mopimeestest küll asja ei saa.Näiteks paari mopi pärast uus klass teha pole ka isu.Eks mõelge veel.
Siin ei ole mõtet oma stockvõrridest jutustada.Need olgu teises rubriigis.
T6nis,Türi ei ole sulle kõige lähem,tuleb välja,et sa pole asjaga kursis.Veel on Viljandi,Abja,Sürgavere,Valga.Põhimõtteliselt ongi Valgast kuni Saaremaani.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Re: Tere

Unread post by mellpoiss »

virgor wrote:Esimeses postis on küsimus millele ma vastust saanud veel ei ole.Praegu tekib küll selline tunne,et mopimeestest küll asja ei saa.
Mind ja Tiitu võiks käeks lugeda.
Juba varasemalt oligi plaanis talvel "raketid" ehitada ja Bikerniekus lätlastega rammu katsuda.


Ise pooldaksime ka alustuseks standartklassi tingimusi, eks edaspidine paistab.
Last edited by mellpoiss on 24. Nov 2014 23:27, edited 1 time in total.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

Jaan, kellel on 4-5 vana nõukogude kahekäigulise võistlusmasina jäänust, millest saaks kokku panna masinad, millega poleks kahju ka võidu sõita, oleks kah tõenäoliselt käsi.
Kuna eriti viilija ei ole (je ega eriliste sõiduoskustega kah ei hiilga), siis standardi pooldaja...
Kuigi, eks nagu võrris see standard näha on, siis võiks see termin tähendada ikkakgi midagi muud, kui see, et välimuselt on kõik ok, aga päriselt seestpoolt on oioioi ja masinad liiguvad kui noored mootorrattad. Reaalselt on tegu ikkakgi mehaanikute võistlusega (ja mopeedidel lisandub kindlasti ka see, et kes on mõnele kunagis kardiklubi laojäänustele ligi saanud) ja stokkmootoriga lihtsalt ei ole mõtetki muu, kui lihtsalt seltskonna pärast rajale minna.

Olgu siis parem tuuning vaba aga tegu eheda retroklassiga ja korraliku käsitööga ning kõik nähtavad kasutatavad lahendused ja materjalid oleksid maisnaga samast ajastust, mitte et nagu võrris, et ringi sõidavad vaese mehe krossiratta moodi tuunitud masinad - värvilisi klepse täis laotud plastmassist pitbikede ja võrride ristsugutised.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

No plast plastiks, samas ma ei paneks kätt ette kui kogu tilunad on ise tehtud mitte uute asjade pealt adopteeritud. Viimast ma ei poolda.

Siiski, kas on jõutud vahepeal tehnilistele tingimustele mõelda? Esimesest postist suts aega juba möödas. : )
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Mopeediga võistlema

Unread post by Qubik »

Kui miskid selged tehnotingimused saaks, siis teeks ka suveks masina valmis. Mõne võistluse ikka kaasa sõidaksin.
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Re: Mopeediga võistlema

Unread post by karpaadid »

Qubik wrote:Kui miskid selged tehnotingimused saaks, siis teeks ka suveks masina valmis. Mõne võistluse ikka kaasa sõidaksin.
Kuna praegu küpses idee mopeediklass luua, siis päris nii ei saaks, et mõne sõidu sõidan ja mõne mitte. Ma arvan, et päris stabiilsest mopeediklassist midagi välja ei tule, rohkem osavõtjaid saaks aga küll ilmselt siis kui olekski suve jooksul teatud ajal paar kokkusaamist, kus muuseas sõidetakse ka mopeedidega võidu.
Aivar
Tavakasutaja
Posts: 60
Joined: 02. May 2007 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Aivar »

Suure tõenäosusega lööks ka kampa.
Masinat veel selleks tarbeks pole, aga küll jõuab teha.
Superluks oleks, kui ei katuks retrokrossi sõitudega. Neid pidi tulema 4 etappi sellel aastal. Seal kavatsen kindlasti jätkata. Uue pilli ehitamine praegu käib, aga olen töödega juba lõpusirgel. : )

Aivar
virgor
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 19. Jan 2009 01:00

tere

Unread post by virgor »

Seda asja veel peab mõtlema.Aga mopeedid jäävad alguses vähemalt standard klassi.Kui on palju võistlejaid siis saab alati klasse juurde teha.See siis nii nagu on võrri standard klass.Väljast originaal,mootori sisene tuuning lubatud.Võrri teh.tingimustega tutvu
www.sakusaaruklubi.ee
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Re: Mopeediga võistlema

Unread post by Qubik »

karpaadid wrote:
Qubik wrote:Kui miskid selged tehnotingimused saaks, siis teeks ka suveks masina valmis. Mõne võistluse ikka kaasa sõidaksin.
Kuna praegu küpses idee mopeediklass luua, siis päris nii ei saaks, et mõne sõidu sõidan ja mõne mitte. Ma arvan, et päris stabiilsest mopeediklassist midagi välja ei tule, rohkem osavõtjaid saaks aga küll ilmselt siis kui olekski suve jooksul teatud ajal paar kokkusaamist, kus muuseas sõidetakse ka mopeedidega võidu.
Kuna ma ei ela püsivalt Eestis, siis kohe kindlasti ma kõiki sõite kaasa ei sõidaks. Ja uue klassi loomisel läheb vaja kõiki osavõtjaid, keda on võimalik kokku saada. Sellises postituses haiseb taas see tüüpiline Eesti mootorisporti vaevav probleem: Kõike rohkem! Ka funi ja odavusega alustaud võistlusklassid(mosseliiga, võrriteema) surevad üldisesse massi, kuna enamus ei suuda rahaga sõita-seda raha pole, ja ilma rahata enam hakkama ei saa. Reeglid seda ei peata, sest keegi on alati pisut võrdsem, kellelegi tehakse kuskil koguaja pisut järeleandmisi ja reeglitest kinnipidamine pole mitte igaühe auasi( *kui ei kontrollita siis ju võib*-mentaliteet).

Aga tore, kui asi alguses kohe klaariks saab-ma ei hakka siis proovimagi. See sobiks nagu paremini???
karpaadid
Tavakasutaja
Posts: 50
Joined: 25. Dec 2007 01:00
Location: Jõgevamaa/Tartu

Re: Mopeediga võistlema

Unread post by karpaadid »

Aga tore, kui asi alguses kohe klaariks saab-ma ei hakka siis proovimagi. See sobiks nagu paremini???
Igasugune algatus on ju alati tore ning sõnelemine asja pärast, mida veel olemas pole, on ka alati põhjuseta.
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Asi pole niivõrd sõnelemises, kui algatuste arutelu ja kerge kriitika loomine. Ma leian, et on suurepärane, kui selline klass kunagi olema saab, kuid kardan tõsiselt seda, et see jääb taas asjassepühendatu liivakastiks kuhu ka niisama hobikorras proovijatel asja ei ole. Ja see oleks minu meelest vale ja ebaaus. Ma isiklikult oleksin nõus ka aastakestva litsentsi(kui sihuke peab olemas olema) nõus ostma, kui saaks paar korda aastas vaid vahest nö *joonele panna*.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Re: Mopeediga võistlema

Unread post by mellpoiss »

Qubik wrote: Reeglid seda ei peata, sest keegi on alati pisut võrdsem, kellelegi tehakse kuskil koguaja pisut järeleandmisi ja reeglitest kinnipidamine pole mitte igaühe auasi( *kui ei kontrollita siis ju võib*-mentaliteet).
Päris karmid sõnad!
Kas on ka fakte kõrvale panna?
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

:D kõik mootorispordiga kokkupuutunud inimesed teavad seda. Ma mehhaanik erinevatel masinatel olnud nüüdseks 6 aastat...
virgor
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 19. Jan 2009 01:00

tere

Unread post by virgor »

Nüüd siis see teema vahepeal soiku jäänud.Praegu paneme kalendrit paika ja oleks tahtnud natuke selgust saada,kas võtta mopeedid võrridele punti .Rollerid tulevad see aasta.Plaanis on teha ka viis karika etappi.Arvan,et proovime märtsi kuus Viljandi võidusõidul mopeedid ka võtta ja vaatame kuidas ja kui palju neid tuleb.Kui on alla viie võistleja siis selle klassi sõitu ei toimu.Nii hakkab olema sellel aastal kõikide klassidega.Mopeedidel üks klass STANDARD.Põhimõtteliselt on reeglid samad nagu on standard võrridel.Avaldage oma arvamust.Info .
www.sakusaaruklubi.ee
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Siiski tahaks täpsemaid reegleid ka, näiteks summuti ehituse, raami modifikatsioonide jmt osas. Või on esimesel võistlusel savi ja pärast tekitatakse reeglid?
Post Reply