Tuulekaitsmed piduri-ja sidurilingi ees.

Ostuabi, soovitused, tagasiside
Kuivati
Tavakasutaja
Posts: 55
Joined: 14. Aug 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Tuulekaitsmed piduri-ja sidurilingi ees.

Unread post by Kuivati »

Kas keegi teab, kuskohast saada selliseid kaitsmeid? Tondil käisin kahes motopoes, kuid kummaski polnud selliseid kaitsmeid. Ühest poest õeldi, et millagil tulevad need ning hind on 200-250 eek. Seda tundub natukene palju olevat kahe plastikkopsiku eest.

Eile õhtul ennem sõitma minekut otsustasin ise põlveotsas ühe tuulekaitsme valmis nokitseda. Selleks kasutasin mingisugust katuseplekki. Tulemus oli muidugi väga kole. Kindlasti annaks seda parandada. Antud hetkel polnud lihtsalt aega seda viimistleda. Võibolla annaks välimust juurde ka mattmustaks värvimine. Aga praeguse lahendusega valgel ajal küll sõita ei sobi :?

Kaitse õigustas end igal juhul. Panin selle parema käe ette. Vasak käsi jäi kaitsmata. 20 km mõõdumisel oli vasakul käel juba külm. Paremal käel polnud häda midagi.
Edasi sai sõidetud veel 20km. Selle sõitsin peamiselt parema käega. Vasak oli süles tuule eest varjul. Selle aja jooksul hakkas külmetama parema käe põial, kuna kaitse ei varjanud seda tuule eest eriti hästi.

Katsetuse põhjal võib õelda, et tuulekaitsmest on palju abi.
Nüüd on vaja korralikud kaitsmed hankida või ise valmis meisterdada.

Äkki oskab keegi soovitada mingit matrjali, millest teha neid kaitsmeid või teab mõnda poodi, kus neid on natuke odavamalt müüa?


Pilt minu tehtud kaitsmest:
Pildil paistab see isegi natukene ilusam, kui tegelikkuses.
Image
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Unread post by Prii »

Ma soovitaks teha umbes nii, nagu tugevamad poe omad: Ca 3mm alumiiniumist riba (2-3 cm laiune), mille üks ots kinnitub lenksu otsa külge, teine ots siis heeblitest ja lülititest lenksu keskkoha poole. Sellele alumiiniumribale nüüd väiksed augud sisse puurida ja vastava suurusega plastmassist tuulekaitseribad külge kas siis neetida või poltida. Plastmassist tükid saab näiteks teha õlinõudest (erinevad värvivalikud on ka kohe olemas :) ) Kui plastmassi pinnalaotus väga ei õnnestunud ja kuju ei jäänud see, mis loodeti, siis on näiteks kuumaõhu puhuriga võimalus asja paranda igas suunas.
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

käe kaitsmed.

Unread post by kaalur »

mulle kinkis ema jõuludeks spets talve sõidu kindad, sihukesed suured käppikud,mitte õhku läbilaskvast materjalist, paned teised kindad alla ja sõidad.

aga mul on orantsi värvi ktmi käekaitseid müüa odava raha eest,natuke katkiste kinnitustega.
User avatar
donn
Tavakasutaja
Posts: 58
Joined: 11. Dec 2008 01:00
Location: on my murdercycle
Contact:

Unread post by donn »

Mina pressisin omal endurole sarnased kaitsmed spoonist, tehes eelnevalt valmis spets vormi. Kinnitamiseks kasutasin peeglite kinnituskohti.

Käisin 2008 aasta novembrist alates üle kuu aja 45km kaugusel koolis. Hommikuti oli temperatuur miinuses ja aitasid need tuulekaitsmed küll, kuid sõidu lõpuks hakkasid sõrmed ikkagi külmetama.

Sooja voodriga lenksukotid aitaksid ilmselt rohkem, kui need lapatsid. Samas kindad polnud ka eriti soojad...
Post Reply