Jawa käigukastide sobivus.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Jawa käigukastide sobivus.

Unread post by roosakummik »

Tekkis küsimus, et kas jawa 360 käigukast sobib 638 kasti või siis 634 käigukast sobib 638 käigukasti.
Tänud.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Jawa käigukastide sobivus.

Unread post by urmet48 »

634 käigukast EI SOBI 638 mootorisse. 634 käigukastil on võllid puksidel. 638 käigukasti võllid on nõellaagritel.
-DELTA-
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 01. Dec 2008 01:00
Contact:

Unread post by -DELTA- »

mu arust vana jawa ja 634 käigukast sobivad teineteisele :roll:
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Aga kas siis on võllide läbimõõdud erinevad, et ei sobi
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

-DELTA- wrote:mu arust vana jawa ja 634 käigukast sobivad teineteisele :roll:
Ei.
Sõidan nagu suudan.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

Mattu wrote:
-DELTA- wrote:mu arust vana jawa ja 634 käigukast sobivad teineteisele :roll:
Ei.
eksid


360 mootorisse olen oma silmaga näinud kuidas on sisse pandud uuema käigukast.

634 ja 638 kasti erinevus ongi vaid väikses võllis ja väikse võlli peal olevas plaat hammakas. need nimelt teiste mõõtmetega. Muus osas on käigukast sama. Hea tegija paneb kõik tööle, kuid omaloomingut on raske teha. On soovitav uurida mõne tuttava käest kes seda tööd on varem teinud.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Sellist vastust ma ootasingi- olen kuulnud 638- st millel on 360 käigukast sisse pandud.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Mõtlesin nüüd hoolikalt järgi ja tegin järelduse, et see käigukast mille ma enda 360 karterisse panin pidi järelikult olema 638 oma sest nagu ka ühest teisest teemast näha - seda siiski nii kolaki sisse ei viska 360 karterile midagi. Karterist tuli puksid välja lüüa, avad suuremaks natuke reiberdada ja uued puksid treida. Oleks saanud kuhugi asjapulga juurde oleks hoopis võlle natukene peenemaks lasknud. Mingeid võrusid millegi kompenseerimiseks ei olnud vaja, pikal nn. kolmandal võllil jupp otsast maha ja oli asi korras - kõik sobis. Sellest võin pilte teha kui tarvis.
Mis puudutab 360 käimari paigaldamist 634 karterisse - siis see on ja jääb EI-ks. Ketiratast ei ole ju millegi külge kinnitada lühemal nn. kolmandal võllil 634 karterisse paigaldatuna. Elektroodliitega ehk ainult.

Aga krt, miks mul siis võllid vaskpuksidega koos olid? Keegi oli nõelte asemele puksid teinud? Kah võimalik, ratspompse on igasuguseid.
Sõidan nagu suudan.
vaalo
Tavakasutaja
Posts: 57
Joined: 13. Dec 2004 01:00
Location: Tallinn

Unread post by vaalo »

Ma ei saa aru, miks selline teema ikka ja jälle uuesti üles kerkib? Kas elu on liiga igav, et peab pidevalt mingeid hübriide aretama?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Probleem ongi järgmine, et mul on 638 käigukast täiesti sodi ja ainus mis võtta oleks käepärast on 360 oma- kloostrimetsas öeldi, et uus käimar 2,5 kilo ja kasutatud 600, kuid kasutatud hetkel pakkuda polnud.
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

Tee siia uus teema, usun et leiad kindlasti midagi sobiliku taskukohase hinna eest.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

638 kasti võid küsida kasutajalt raivoku. Usun, et 500 rahaga peaks ta sulle selle kasti leidma.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

http://album.ee/album/289144/50195147

Siin on näide, mis on käigukastist järgi jäänud- ja silinder millel kild väljas.

Küsimus kas see kild mis silindrilt väljas on segab mootori tööd või ei, saaks seda veel kasutada või mitte.
raivoku
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 14. Jan 2005 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by raivoku »

roosakummik wrote:http://album.ee/album/289144/50195147

Siin on näide, mis on käigukastist järgi jäänud- ja silinder millel kild väljas.

Küsimus kas see kild mis silindrilt väljas on segab mootori tööd või ei, saaks seda veel kasutada või mitte.

Jopaidii sul ikka korralik jahuveski töötanud käimaris;D Ütleks et üle keskmise korralik käimar. - hammakatel mõni hammas veel alles, enamjaolt lükkab kohe vuugi puhtaks.

Kuid teemasse. Käimar on kuusakoski tõesti, kahjuks pole ka silindriga midagi teha. (võimatu sellisega tööle saada.) Mootoripooltega on ka isegi suur küsimärk. Isiklikult kannaks ka need maha, kui juba tükk väljas siis head nahka ei saa.

Soovitan soojalt hakata otsima doonor mootorit. Kasvõi midagigi. Tuleb kordades odavam kui kõiki juppe eraldi osta.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Vaadates neid pilte, tekkis küsimus. Mis pagana moodi sa sõidad? Põhjagaasil vahetad käike? Isegi minu ostetud jawal oli käigukastist rohkem järgi. Ka tollel oli kast puruks sõidetud, kuid mootor ise käis nagu siidi.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Sellise mootori sain jawaga pealekauba doonoriks- ja siis tekkis pulli pärast tahtmine ta lahti võtta ja voilaa mis ma sealt seest leidsin- tegelt on selle mootori juures ainuke hea asi väntvõll mis on lõtkudevaba ülejäänud läheb kuusankoskisse. : )
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

kas 638 väntvõll sobib 360 mootorisse?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

fomoco wrote:kas 638 väntvõll sobib 360 mootorisse?
Ots kohe pannes kohe kindlasti mitte.

Keskmine vahepukk on pikem ja seal käib kaks laagrit. Kuid kui selle lased ära vahetada, siis sobib küll. Hangi parem 634 oma see sobib 1:1- le. kolvid pead ka muidugi 634 omad panema.
Post Reply