jup 3 ja 4 (iz planeta vs jupiter käigukasti erinevused)

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
User avatar
schanzez
Posts: 8
Joined: 09. Apr 2006 00:00

jup 3 ja 4 (iz planeta vs jupiter käigukasti erinevused)

Unread post by schanzez »

TERE,

kas jupiter 3 ja 4 mootoridetailid on identsed?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Jah
siim123
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 23. Apr 2007 00:00
Contact:

tere

Unread post by siim123 »

Identsed pole nad kaugeltki, kuju juba mootoritel erinev. Jupiter 4 käigukast peaks ka kiirem olema ja originaalis jupiter kolmele ei lähe, igaljuhul minul ei läinud, kui ehitasin neid ümber.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Käigukastid on 99% tõenäosusega vahetatavad.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

Käigukasti sisud on samad. Kui ei ole, siis on ehk keegi varem pannud planeta sisu (esimene ja teine käik aeglasemad). Siduris võib erinevus olla (pole 3-ga nii kursis, aga 4 sidur ei mahu jup 2 kaane alla). Välimuselt on mootori kaaned teise kujuga.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

tere.

Küsiksin kah siia vahele,et kas jupiter-2he ja planeta-5 käigukastid on omavahel vahetatavad,sest mul on jupiter-2he mootor ja sees on vist plan-5 käigukast....olen ennem omanud plan-5 ja mäletan täpselt ,et esimene käik on väga aeglane, ja neljanda ja kolmanda käigu ülekanne on väga väike....praegu jupiteril sama...

tänud.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

BlackDevil18 wrote:tere.

Küsiksin kah siia vahele,et kas jupiter-2he ja planeta-5 käigukastid on omavahel vahetatavad,sest mul on jupiter-2he mootor ja sees on vist plan-5 käigukast....olen ennem omanud plan-5 ja mäletan täpselt ,et esimene käik on väga aeglane, ja neljanda ja kolmanda käigu ülekanne on väga väike....praegu jupiteril sama...

tänud.
Otsisin kiiruga oma vana56-jupiter2/jupiter3/planeta3 kastid välja. Erimene suurem erinevus Planeta/Jupiter on peaülekandes, sidurikorvidel erinevad hammaste arvud, väntvõlli hammasrattal erinevad hammaste arvud.

Planeta-Jupiteri käigukahvlid on totaalselt erinevad
Planeta_jupiteri käigukasti peavõllid erineva pikkusega.
Esimesed käigud silmnähtavalt erinevad, teiste käikude kohta ei tea, ehk annab neid vahetada või mitte. Pean hiljem täpsemalt uurima.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

Nobody wrote:
BlackDevil18 wrote:tere.

Küsiksin kah siia vahele,et kas jupiter-2he ja planeta-5 käigukastid on omavahel vahetatavad,sest mul on jupiter-2he mootor ja sees on vist plan-5 käigukast....olen ennem omanud plan-5 ja mäletan täpselt ,et esimene käik on väga aeglane, ja neljanda ja kolmanda käigu ülekanne on väga väike....praegu jupiteril sama...

tänud.
Otsisin kiiruga oma vana56-jupiter2/jupiter3/planeta3 kastid välja. Erimene suurem erinevus Planeta/Jupiter on peaülekandes, sidurikorvidel erinevad hammaste arvud, väntvõlli hammasrattal erinevad hammaste arvud.

Planeta-Jupiteri käigukahvlid on totaalselt erinevad
Planeta_jupiteri käigukasti peavõllid erineva pikkusega.
Esimesed käigud silmnähtavalt erinevad, teiste käikude kohta ei tea, ehk annab neid vahetada või mitte. Pean hiljem täpsemalt uurima.
Olen pannud planeta 5 kasti jupiteri (4) esimese ja teise käigu hammakad (üks on vist koos võlliga). Kolmas ja neljas käik olid samad.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Niisiis, täna sai kastide vahel kaameraga ringi hiilitud.

1. Käigu hammakad. Tõenäoliselt on neid veel erinevate suhetega, mina sain 2 erinevat.

Image

Käigukahvlite ja vahetusmehanism on neil 100% erinev

Image

Käigukahvlid lähemalt.

Image

Peavõllid on Jupiteril ja Planetal erineva pikkusega. 3-4 käigu hammakad on samad. 1-2 käik on erinevate ülekande suhetega. Samuti olen märganud, et vanemal iz 56'l käib ketihammaka all olevasse laagrisse lühemad rullikud kui teistele. Kui kellelgi on selliseid laagreid lahtiselt, olen "lühematest" rullikutest huvitatud.

Image

Peavõllid on neil 3 erinevat tüüpi. Vaata "vanemat" iz-56, kus spidoreduktor saab pöörlemise vahevõlli otsas olevalt kruvisoonest.

Image

Mootori peaülekanded on erineva suhtega. (Kunagi lugesin sain isegi 3 erinevat ülekandesuhet) Ketid peaksid olema sama pikkused, lähtudest mälust.

Image

Vahevõllid lahtivõetuna. Võll sama mõõduga, 1-2 käik erinevate suhetega, muu sama.

Image
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: jup 3 ja 4 (iz planeta vs jupiter käigukast)

Unread post by Nobody »

Facebooki grupis liikus uut infot. Dubleerin osa ka siia tulevastele põlvedele.
FB_IMG_1544166106525.jpg
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: jup 3 ja 4 (iz planeta vs jupiter käigukasti erinevused)

Unread post by Nobody »

Veel tabeleid
Attachments
65470712_844558699261777_1664697687200497664_n.png
65470712_844558699261777_1664697687200497664_n.png (114.5 KiB) Viewed 5491 times
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply