Iz-49 genekas

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Iz-49 genekas

Unread post by Myrka »

Kell juba palju ja tõesti ei viitsi otsima hakata kas selline teema juba olemas on.(ärge näkku lööge)

Kui vahetada Iz-49 tsentrifugaal labadega genekas tavalise planeta geneka vastu, kas peaks hakkama niisama laadima või peab natuke laadimissüsteemi näppima? ( genekal juhtmeid, aku "- " juhet kere suhtes jne)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Releed on erinevad.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Re: Iz-49 genekas

Unread post by Prii »

Myrka wrote:Kui vahetada Iz-49 tsentrifugaal labadega genekas tavalise planeta geneka vastu, kas peaks hakkama niisama laadima või peab natuke laadimissüsteemi näppima? ( genekal juhtmeid, aku "- " juhet kere suhtes jne)


Olen ühe sellise vahetuse teinud. Toimis ilma mitte midagi muutmata.

Muidugi pead vahetama ka kontaktide ekstsentriku. Nagu Nobody ütles, on releed erinevad, aga tööpõhimõte on neil põhimõtteliselt sama (pean siin silmas ühe mähisega nn väiksest Izi releed).
Last edited by Prii on 07. Apr 2011 21:25, edited 1 time in total.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Sellist kompotti talutavalt tööle ei saa?
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Unread post by Prii »

Miks ei saa. See Iz töötab siiani põhimõtteliselt ideaalse laadimisega. Ma ei mäleta kahjuks, kas raami ühendasin "+" või "-". Kuna ergutus toimib aku pealt alguses, siis töötab süsteem mõlemat pidi.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Originaal 49 genekas G36 ja Planeta generaator G36M ei ole minu teada vahetatavad.
Vähemalt G36 asemele ei saa panna G36M-i kui tegu on 49 originaal laadimisreleega.

EDIT: on füüsiliselt vahetatavad aga laadimine ei hakka tööle. Läbikäidud teema ja kui eksin siis parandage faktidega. Ja kui eksin siis vabandan. Räägin vaid enda kunagisest kogemusest, otsisin nimelt G36 ilma M-ita päris mõnda aega taga.
Last edited by madeinussr on 08. Apr 2011 00:13, edited 2 times in total.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Ise ma sellist geneka vahetust ei teeks, eelistan Iz´il süsteeme nii nagu ette nähtud :) Aga toodi mulle teha üks 49 millel õige genekas füüsiliselt vigastada saanud ja asemele tõi klient tavalise planeta oma.

Kui nii saab, sis hea, hakkasin ise selle üle mõtlema, et ühte genekat kasutatakse "-" raamis ja teist "+" raamis.
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Unread post by Prii »

madeinussr wrote:Originaal 49 genekas G36 ja Planeta generaator G36M ei ole minu teada vahetatavad.
Vähemalt G36 asemele ei saa panna G36M-i kui tegu on 49 originaal laadimisreleega.
Nagu ma enne kirjutasin, olen ma ühele 49-le reaalselt Planeta generaatori koos kontaktide ja ekstsentrikuga külge pannud. Kõik teised elektrisüsteemi osad jäid puutumata. Töötab siiani. Kunagi hiljem saan võib-olla pildi ka lisada.

г36 ja г36m-il minu mäletamist mööda elektilisest seisukohast ei ole midagi vahet. Erinevus on kindlasti korpuses, kuna näiteks kontaktid ei ole oma vahel vahetatavad.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

On ikka küll, ühel paikneb lisatakisti generaatori keres (Iz 49, vana iz-56), mähituna ühe pooluskinga sisse, teisel releeregulaatoris. Sellest ka erinevus ja tingimus, miks releesi omavahel ei vahetata.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Unread post by Prii »

Siis järelikult ajasin võsa genekate erinevuse kohta ja tolle Iz 49 akut laetakse eeldatavasti kohati suurema vooluga :D
Google'iga leitud Iz 49 elektriskeem muidu näitab generaatori margiks г36m. Kas siis oli vana korpusega nii г36 kui ka г36m?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Prii wrote: Kas siis oli vana korpusega nii г36 kui ka г36m?
Kõik võib olla, mul on olemas genekas G36M vanade kontaktidega, osta.ee-st varuks ostsin. Tähise M avastasin kahjuks alles kätte saades.
Proovinud ei ole.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Sain selle kompoti laadima. Vana genekas oli G-36M, planetal sama tähisega aga uuemate kontaktidega. Laadima hakkas ainult "-" raamis, "+" raamis ei kaadunud ja genekas hakkas soojaks minema. Laeb 7,5-8 voldiga tühikäigul, koos esitulega 6,5. Natuke palju vist ? Eriti testida ei saanud, kuna keegi oli toore hoova natuke liiga nõtgalt kinnitanud ja toores jooksis vähe soojema mootoriga peale. Tõmbas mootori päris korralikult täis ja ei käivitunud enam.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Hakkab akut küpsetama. Kui teise generaatoriga oli pinge normis 6.5-7.3, siis põhjus tõenäoliselt selle releeregulaatori ja generaatori ühildamatuses. Võib ka olla, et relee lihtsalt vajab reguleerimist
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Kahjuks teise (vana) genekaga laadimist ei mõõtnud, kuna ei laadinud üldse. Üks harja hoidmispesa ol murdunud ja hari sinna kuunaliimiga kinni pandud, käivitades käis selle harja ja rootori lamellide vahel pehmelt öeldes tulemeri.
Relee reguleerimisel väga kesised kogemised, pigem ei taha ette võtte. Jätan selle töö mõnele vanemale oskajale :) Minult taheti tegelikult et mootor käima läheks.
uko
Posts: 7
Joined: 20. Mar 2009 01:00

Unread post by uko »

vana teema küll kuid ehk on abiks.Kui on generaator lisa mähisega ,siis mähise üks ots kinnitub kruviga korpuse külge.Keerake lahti ,isoleerige ära ja gene töötab uuema ,näiteks RR-302 ga.Vihtidegab käivitus regulaator ei puutu generaatorisse.Aga proovige ilma,peab päris kõva jalg olema,lööb tagasi nii,et on lausa vänta olnud vaja sirgeks ajada.
rainer
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 11. Jul 2013 13:51

Re: Iz-49 genekas

Unread post by rainer »

... G36 kaudu vist siia teemasse :

Mul on ringiga tagasi koju esialgsesse koju jõudnud 1959a Iz-56 peal originaalgenekas G-36 ja hilisem relee (ИЖ PP-1) . Laadimine täiesti toimib. Massis "miinus" . Nii et kuidagi ikkagi saab neid edukalt paaritada. Detailsemalt pole veel jõudnud süveneda, kuidas see on õnnestunud.
Post Reply