Jawa soojalt käivitamine

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Jawa soojalt käivitamine

Unread post by luikj »

Selline küsimus. Jawa 360 käivitub külmalt väga hästi, pumpan ette ja läheb kohe. Soojalt käheb ka väga hästi poole vända pealt. Kui mootor on soojast seisnud ca 1-1.5 tundi siis on käivitamisega raskusi, mõnikord isegi kuni 10 korda peab andma vänta. Kas sellise temperatuuri juures oleks õige lihtsalt veidi gaasi anda ja vänta anda või uuesti pumbata? Peal on 12v VAPE
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 747
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by fomoco »

Mina ujutan ja pumpan ette, peale 30min seismist.
Kuid mõnikord juhtub ka nii, et mootor teeb käivitamisel vaid paar töötakti, tõmbab täis ja sureb välja.
Siis aitab vaid lükkamine kinnise kraaniga.
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by luikj »

Mul oli kuidagi meeles et soojale mootorile (30 min ja nii) ei tasu ette pumbata. Aga eks ma järgmine kord proovin siis.
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 80
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by argo1974 »

Kui jätad soojalt ajutiseks seisma, siis kas paned bensukraani kinni? Kui jah, siis jäta kraani prooviks lahti ...
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by luikj »

olen seni kinni pannud jah. ja kuna läbipaistev voolik on siis alati näen lahti tehes, kuidas bensiin liikuma hakkab. Kas see on normaalne et seistes karburaatoris bensiin ära aurub? Sellepärast ei ole tahtnud kraani lahti jätta et bensiini ei kaotaks.
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 80
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by argo1974 »

Aurumine on normaalne, eks kuum mootor aitab sellele ka kaasa. Aga need kogused peaks olema minimaalsed.
Ma ise teen nii, et põhimõtteliselt hommikul kraan lahti ja õhtul kinni, vahepeal ei näpi.
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Re: Jawa soojalt käivitamine

Unread post by luikj »

argo1974 wrote:Aurumine on normaalne, eks kuum mootor aitab sellele ka kaasa. Aga need kogused peaks olema minimaalsed.
Ma ise teen nii, et põhimõtteliselt hommikul kraan lahti ja õhtul kinni, vahepeal ei näpi.
Teen nüüd ise ka nii ja toimib paremini. Lisaks vahetasin ka düüsid ära.
Post Reply