Iz Planeta tühikäik

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Tervitus köigile!
Olen foorumis uus ning äsja sai soetatud omale Iz Planeta 3. Kunagi minevikus sai küll vene masinatega tegeletud, kuid asi piirdus enamasti vörridega, käest käis läbi ja minsk ja moskva, mis suhteliselt kiiresti sai kunagi lolli peaga edasi müüdud.
Niiet, olen suhteliselt uus alles, kuid huvi täis. Eelmisel omanikul oli masin 2 aastat seisnud, niiet minujaoks ta timmis natuke süüdet, puhastas karpa ja uus küünal ja asi töötab. Ise tegin õlivahetuse juba ära.

Masin ise töötab vägagi hästi, käima läheb külmalt kahest vändast, väheke soojemalt annad örnalt ja töötab, aga tühikäigul ei taha kuidagi töötada. Eelmisel omanikul oli masin 2 aastat seisnud, niiet minujaoks ta timmis natuke süüdet, puhastas karpa ja uus küünal ja asi töötab. Olen siitsealt lugenud selle kohta, kuidas karpapealt timmida seda asja, aga ükspäev timmisin tükkaega mölemat kurvi mis seal on, üks küljepeal ja üks gaasitrossi körval. Kuid ikka täpselt sama, lased gaasi nulli ja törtsu ka ei tee, lihtsalt sureb välja, paned ca millimeetri - kaks gaasi peale, tuksub juba ilusti.
Mida siis vöiks timmida, veel vaadata ja proovida, et tühikäigul ta ka ilusti tööle jääks mul?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by madeinussr »

Kui tal on k62N karpa siis tühikäiku timmitakse karburaatori pealmises kaanes olevast poldist.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by Nobody »

Ilmselt nii lihtsalt enam ei pääse, nagu eelpool mainiti.

Ilmselt kuna timmitud sai mõlemat kruvi, siis on paigast veidi ära läinud ka segukruvi. Pealmine kruvi, mida eelpool öeldi on segusiibri kruvi. Sellega reguleeritakse siibri kõrgust. Bensiinivooliku juures olev kruvi on tühikäigu segukruvi ja sellega reguleeritakse kütuse hulka tühikäigudüüsist.

Kahe kruvi koosregulleerimisel saadakse paika tühikäik. Ülemisest kruvist tõstetakse siibrit, kuni mootor tuksuma jääb, segukruvist reguleeritakse kuni pöörded tõusevad. Siis lastakse siibrit jälle poole pöörde võrra allapoole ja reguleeritakse uuesti segu.

Järgmiseks tuleb tülikam etapp, tuleb kontrollida kas tühikäigu ja gaasikeeramise vahele ei teki auku - vahelejätmisi. Täpsem timmimine tuleb edaspidi sõitmise-tagumikutunde-külmkäivituste kordadega. :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Head asjalikud nõuanded. Homme proovima ja timmima, annan ka teada kuidas edenes. Küsiks veel, millistest asenditest peaks mölema kruviga timmimist alustama ning palju alguses lahti vöi kinni keerata? :)
Masinast ka pilte.
12650342_1093224877395379_1837895159_n.jpg
12596520_1093224890728711_587687212_n.jpg
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by Nobody »

Segukruvi - kinni keerata ja näiteks 1 täispööre lahti. Üsna tundlik kruvi, 1/4 pööret juba mõjub :)
Siibri asendikruvi - nii sisse keerata, kui mootor veel tühikäigul tööle jääb.

Ilus ratas, tee sellest kasutajate rataste all juttu ka :wink:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Nonii, olen siis proovinud siin natuke neid kruvisid reguleerida, aga seis on igas asendis täpselt sama, gaasi nulli lased, on nagu mootor täiesti surnud, mitte üks törts enam ei tee ja lihtsalt sureb välja, koguaeg peab väga vähe gaasi peal hoidma, et mootor tuksuks, reguleerides kruvisid, pöörded muutuvad jne, aga nii kui gaasi nulli lased, sureb täiesti ära.
Küsimus siis, et kas tühikäik vöib veel millestki oleneda, et ta jääks tuksumagi mul ilma gaasi andmata, et saas reguleerida kruvisid jälle?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by madeinussr »

Igaksjuhuks küsin, siiber on ikka veidi avatud asendisse reguleeridu karpa peal olevast poldist? Kui seda ple siis ei saagi ta sul käima jääda. Karpa mark on ka arusaamatuks jäänud.
kults wrote:Nonii, olen siis proovinud siin natuke neid kruvisid reguleerida, aga seis on igas asendis täpselt sama, gaasi nulli lased, on nagu mootor täiesti surnud, mitte üks törts enam ei tee ja lihtsalt sureb välja, koguaeg peab väga vähe gaasi peal hoidma, et mootor tuksuks, reguleerides kruvisid, pöörded muutuvad jne, aga nii kui gaasi nulli lased, sureb täiesti ära.
Küsimus siis, et kas tühikäik vöib veel millestki oleneda, et ta jääks tuksumagi mul ilma gaasi andmata, et saas reguleerida kruvisid jälle?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Täna kahjuks tegema ei jöua, homme lähen, alustan uuesti. Karpa mark on k62N jah. Kui lahti peaks olema pealmine kruvi, vöi lihtsalt proovimise käigus, avan niikaua kuniks tuksuma jääb 0 gaasiga?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by madeinussr »

Vaata üle kas sul see kruvi üldse on siibri külge ühendatud, võibolla on see valesti tagasi pandud ja lahti tulnud.. Kui süsteem on korras siis alusta lihtsalt kruvi keeramisest kuni tuksuma jääb. Kui ta sul muidu normaalselt töötab siis peab olema viga selles, et siiber on pidevalt kinni kui gaas lahti lasti.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Nii, täna siis natuke keeramist ja asi töötas. Olingi kruvi koguaeg liiga sisse keeranud, täna keerasin peaaegu täitsa välja ja natuke sisse ja jäi tuksuma ilusti :) üks mure jälle lahendatud. Nüüd tuleb köikidele suundadele pirnid sisse osta pluss tagumine tuli.
Kohe ei hakka eraldi teemat tegema, aga äkki kellelgi on pakkuda esipiduri trossi ja spidomeetri trossi planeta 3-le??
Tõestuseks väike video ka:
https://www.youtube.com/watch?v=dJ-9c7w ... e=youtu.be
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by Nobody »

Trossid õnneks motopoodides letikaup 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by kults »

Millistest vaadata, ise Saaremaal, laseks kasvõi kellelgi mandrilt tuua, Tallinnas näiteks, praegu tundub et niipea ei satu sinna, aga nädalavahetusel saaksin lasta tuua, millisesse poodi võiks tuttava saata : )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz Planeta tühikäik

Unread post by madeinussr »

Teletorni motopoodi, anna trosside mõõdud ja otste kirjeldus kaasa ja saad õige asja.
kults wrote:Millistest vaadata, ise Saaremaal, laseks kasvõi kellelgi mandrilt tuua, Tallinnas näiteks, praegu tundub et niipea ei satu sinna, aga nädalavahetusel saaksin lasta tuua, millisesse poodi võiks tuttava saata : )
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply