Iz Planeta 3 sidur

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Iz Planeta 3 sidur

Unread post by kults »

Terve! Mure siis selline, et Planetal sidur libiseb, ostes tegelt juba libises, aga kuna load alles tegemisel, siis söitnud pole väga palju. Vahepeal libiseb rohkem vahepeal vähem. Öli vahetasin ära, kuna enne oli masin 2a seisnud, nüüd varsti plaanin uuesti vahetada. Keerasin täna kaane maha, ja mulle tundub, et sidur on koguaeg natuke peal, et ei lasegi täitsa maha minna tal trossis(pildid all). Kuidas ja kust saaks seda maha keerata, sest sidur ise peaks olema okei, eelmisel omanikul ei libisenud, kuid enne ostmist sättis lihtsalt mulle töökorda?
IMG_0171 - Copy.JPG
IMG_0170.JPG
IMG_0172.JPG
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Myrka »

Vaata oma postituse viimast pilti. Süütekaanel on mutter, mille sees polt lapiku kruvikeeraja soonega. See mutter keera lahti, kruvikeerajaga keerad seda polti nii palju kinni-lahti, et tunned, et polt ei survestaks sidurit, samas oleks piisavalt lähedal siduri pulgale. Muidugi peab kaan mootori küljes olema tegevuse ajal. Ehk said abi.
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by kults »

Tänud, sain abi. Asi paigas ja töötab ilusti! 8 )
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Kui sidurist juba juttu siis mul vastupidine lugu... Kovrovets K-175 1958.aasta sidurit ei lahuta ära... vedru ei jaksa siduri trossi tagasi ka tõmmata
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Myrka »

Kõlab kuidagi imelikult. Oma silmaga nähes ütleks kohe, mis viga. Tee väike video oma murest
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Homme saab...
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Ma ei oska sellekohta videot teha, ei tea midabpeakdin filmima kuna ma ei saa kick hoovast käivitada (viskab üle pidevalt) saan ainult käik sisse ja joostes käivitada aga ma ei oska seda sidurit seal bideos kuidagi näidata... võtsin just siduri maha kuna proovisin kick korda teha ja kui peale tagasi panin siis sidur ei töödanud (ei oska öelda kas enne töötas kuna just sain masina). Loodan et telst väga segaseks ei jäänud
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Myrka »

Kui siduri hooba vajutad, kas see käib "tühja" ?
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Kui käik sees ja tahan liikuda siis ei saa, vajutan siduri hoova alla aga ikka ei saa
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Nobody »

Järelikult sidur liiga peal. Kas trossi pingutist järgi anda või sealt küljekaanelt mutter lahti ja kruvi väljapoole keerata. Sidur on sul koguaeg peal, seetõttu masin ei liigugi.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Tänan abi eest aga sain eile õhtul korda, mul polnud sidurit ja siduri trossi ühendavat pikka pulka seal vahel
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by kults »

Ei hakka eraldi teemat tegema, kuna ratas sama, kuigi küsimus teine, kuid ehk saab siin teema all lahenduse.
Sain täna siis omale uue spidomeetri trossi(eelnevalt polnud üldse küljes) ning hakkasin seda peale panema. Istus ilusti paika (ratta sees miinus(-) otsaga pesa)) kuid esiti tööle ei hakanud. Uurisin siis lähemalt seda süsteemi, vötsin ratta alt jne, ning sain aru, et ratta sees olevat hammakad peaks seda miinus pesa seal ringi ajama ja see omakorda trossi otsas olevat miinus otsikut, et spido saaks töödata. Aga leidsin, et see miinus pesa ei käi mul ringigi seal ratta sees...Küsimus siis siit, mida vöiks veel vaadata ja milles vöib pöhjus olla, et see ringi saada käima seal? Ratas alt ära, proovisin keerata jne, kuid ei haakunud nagu taha vms? On kellegil mingeid häid mötteid, mida vöiks üle vaadata vöi sättida?
Alku68
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 12. Mar 2016 14:17

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by Alku68 »

Sul spido tross läheb tagarattasse? Mul läheb mootorisse ketihammaka keskele.. muidugi on meil erinevad masinad aga nii erinevalt tehtud siis?
kults
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 15. Feb 2006 01:00

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by kults »

Ei esirattasse läheb, nn. "tigusüsteem" kui ma ei eksi? Ons kellegil mönda ideed, kas saab midagi vaadata rohkemat ja sättida vöi peab ära vahetama süsteemi?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Iz Planeta 3 sidur

Unread post by madeinussr »

Esiratta rummu küljes on olemas hammasratas ja pidurikilbi sees on olemas spidomeetri tigu hammasratas?. Kui sul on rattad ära vahetatud näiteks kunagi, siis võibolla on sealt see hammasratas ära võetud. Tiguhammasratast pidurikilbi sees (ja kuhu tross kinnitub) paneb pörlema ratta rummu nuutide peal olev teine hamasratas, näeb välja nagu väike sooniline puks (läbimõõt 6-7cm). arva, et sul on see puudu.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply