638 käigud

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
4520
Posts: 4
Joined: 08. Jul 2015 12:11

638 käigud

Unread post by 4520 »

Jutt järgmine:
Ostsin 638. Juba ostmise hetkel tundus kahtlane, et 1. Käik ei lülitunud hästi st. kohapealt liikuma hakates lülitus sisse raginaga. Lisaks tuli enne ristmikul seisma jäämist aegsasti üles otsida vabakäik, sest kui ratas liikumise lõpetas siis töötava mootori korral enam esimest käiku välja ei saanud. Kui aga mootor seisata, siis tuleb käik kenasti välja kuid järgmine probleem tekib liikuma hakates. Siiamaani olen lihtsalt ratta hoopeale lükanud ennem, kui käigu sisse lülitan. Üldjoontes tundub ratas tegelikult hästi hoitud olevat. Lisaks: inimene kellelt ratta ostsin ütles, et just-just on vahetatud sidur (JAWA esinduses) ning seal olla seesamune sidur lõpuni reguleerimata jäetud, sest enne sidurivahetust käikudega probleeme polevat olnud. Kas tõesti? Müüja ütles, et tarvis oleks mootori parempoolse kaane all olevat hoovastikku reguleerida. No, timmisin ma seda lõtku seal küll ühte ja küll teist pidi, kuid mingit muutust sellest küll ei tulnud (esimene ikka ragiseb) Samas ülejäänud käigud tunduvad nagu hästi lülituvat. Mul see esimene Jawa niiet enne suuremat lammutamist olen tänulik hüva nõu eest, et milles asi? Kas tõesti käigukast pekkis?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: 638 käigud

Unread post by Nobody »

Ilmselt sidur ei lahuta korralikult ja veab käigukasti kaasa. Sellest ka ragisedes sisseminek ja keeruline vabakäigu leidmine. Proovi siduritrossi pingutada. Jawal peaks olema vist mingit sorti siduri reguleerimine hoova-poldiga ka. Ei ole viimasega kahjuks kursis.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
4520
Posts: 4
Joined: 08. Jul 2015 12:11

Re: 638 käigud

Unread post by 4520 »

Seda samust hooba ja polti proovisingi reguleerida. Seal peaks vist suisa mingi lõtk olema (0,2 mm) aga tulemust selle lõtku suurendamisel vähendamisel ei olnud...
v301060
Tavakasutaja
Posts: 398
Joined: 01. Oct 2009 00:00
Location: Viljandi

Re: 638 käigud

Unread post by v301060 »

Kui teised käigud lülituvad kenasti siis pole nagu siduri moodi? Jawal ju käigukastis miskid kahvlid, mis kipuvad hambuliseks minema.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: 638 käigud

Unread post by roosakummik »

Ja muidugi ei soovita mina küll sinna Jawa esinduse poole pöörduda. Olen paljudelt tagasisidet saanud, et seal tehakse s..a tööd. Ja parandatakse asju p....e kaudu.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: 638 käigud

Unread post by fomoco »

Mina pakuks, et mootoriõli on vale, tuleks kasutada märgsidurile mõeldud õli, mis ei kleebi sidurikettaid kokku.
Et kokkukleepinud sidurit liikuma saada, siis tuleks enne käivitamist panna käik sisse, sidur alla ja masinat liigutada edasi-tagasi.

Proovida võid kahte lahendust, kas vahetad õli 2x järjest või võtad siduri lahti ja keedad/leotad sidurikettaid uues õlis.

Kui see ei aita, siis tuleks sidurikettaid tasase pinna ntx peegli peal uurida, ehk on mõni kõver vms...
4520
Posts: 4
Joined: 08. Jul 2015 12:11

Re: 638 käigud

Unread post by 4520 »

Tänase päeva areng on selline, et üle suure surma sain esimese käigu siiski normaalselt SISSE lülituma, kuid seda siiski siduri ohjeldamatu läbilibisemise hinnaga (ehk, et mingist siduri vabakäigust küll juttu ei olnud). Selline lahendus siiski ei toimi. Et õli vale võib olla, selle peale mõtlesin ise ka (kuidagi väga kahtlaselt paks, veniv ja kleepuv on see ollus seal käimaris praegu). Lisaks, kui seisva mootori korral sidur alla vajutada ja käik sisse lükata, siis tuleb ennem paar korda edasi tagasi nõksutada, et sidur ka päriselt lahutama hakkaks. Aga samas see on ka natuke kummaline, et pärast pärast igat lahutamist kettad jälle kokku kleepuvad. Eks ilmselt kõige lihtsam lahendus oleks kõigepealt alustada õlivahetusest ja näis kas tuleb muutust või mitte.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: 638 käigud

Unread post by fomoco »

niimoodi suure libistamisega võib sidur üle kuumeneda ja kettad kõveraks tõmmata.
Post Reply