Jawa 360 üks silinder streigib

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
Jutusoniva
Posts: 5
Joined: 27. Jun 2013 09:20

Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by Jutusoniva »

Tervist.
Hakkasin suhteliselt hiljuti tegelema ühe 1973 a jawa 360ga. Aastast 85 oli ta seisnud garaažis täiesti puutumatuna. 2013 tõin siis ta sealt ära ning selle aasta juunis sain ta arvele ja hakkasin nokitsema ja sõitma. vähehaaval nüüd putitan teda. vahepeal sõitis ilusti kuid nüüd on tekkinud probleem. Nimelt vasak silinder jätab vahele ning lõpuks käib vaid parem. Vahetanud olen küünlajuhtmed, süütepooli olen välistanud (proovisin uuega) süütekontaktid uued, laadimisrelee uus, süüde paika keeratud, geneka harjad ja vedrud uued ning aku uus. Probleem tekiks justkui siis kui tuled sisse lülitan. Kui hakkab vahele jätma siis keeran tuled maha ja töötab jälle. Parema poolega pole kordagi seda probleemi olnud. Ainult vasak. Oskab keegi nõu anda?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by madeinussr »

Ei lae piisavalt, tuled tarbivad päris palju voolu. Kahesilindrilistel kaobki alguses üks ja lõpuks ka teine silinder tagant. Kas värskelt laetud akuga on sama probleem?
Mõõda aku pinget töötavalt rattal ilma tuledeta ja siis koos tulededa.
Jutusoniva wrote:Tervist.
Hakkasin suhteliselt hiljuti tegelema ühe 1973 a jawa 360ga. Aastast 85 oli ta seisnud garaažis täiesti puutumatuna. 2013 tõin siis ta sealt ära ning selle aasta juunis sain ta arvele ja hakkasin nokitsema ja sõitma. vähehaaval nüüd putitan teda. vahepeal sõitis ilusti kuid nüüd on tekkinud probleem. Nimelt vasak silinder jätab vahele ning lõpuks käib vaid parem. Vahetanud olen küünlajuhtmed, süütepooli olen välistanud (proovisin uuega) süütekontaktid uued, laadimisrelee uus, süüde paika keeratud, geneka harjad ja vedrud uued ning aku uus. Probleem tekiks justkui siis kui tuled sisse lülitan. Kui hakkab vahele jätma siis keeran tuled maha ja töötab jälle. Parema poolega pole kordagi seda probleemi olnud. Ainult vasak. Oskab keegi nõu anda?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Jutusoniva
Posts: 5
Joined: 27. Jun 2013 09:20

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by Jutusoniva »

See oli minu esimene kahtlus. Olen ennegi mõõtnud ja mõõtsin just uuesti : tühikäik tuled kustus - 6,2-6,3 pööretel tuled kustus jõuab pea 7,5 voldini. Põlevate tuledega ja tühikäigul ca 5,89V ja pööretel napilt 7V. Ega ei ole võimalus, et 11aH aku jääb lahjaks? Enne unustasin mainida et uusi kondekaid olen ka proovinud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by madeinussr »

Netiavarustes näitab, et 14ah ja 6V peaks olema aku. Lahjaks ei tohiks jääda.
Ja tuled peal koos pööretega kaob üks pütt ära olenemata sellest, et laadimine on olemas ja akupinge 7V?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Jutusoniva
Posts: 5
Joined: 27. Jun 2013 09:20

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by Jutusoniva »

Image

Selle raamatu järgi peaks siiski 14ah olema
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by Nobody »

Tuledega langeb jah maru madalale laadimispinge st. ratas töötab aku pealt. Niipalju kui olen Jawa ja Izi mehi kuulnud, oli alati jama nende 6V masinatega. Õnneks siis ei pidanud pidevalt tuledega sõitma ning see pikendas aku eluiga. Ei ole mul endalgi paremat kogemust selle 6V ja esitule pideva kasutamisega.

Kas Jawal on ka vedrudega releeregulaator? Seda õigesti regulleerides saab laadimispinget tõsta.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Jutusoniva
Posts: 5
Joined: 27. Jun 2013 09:20

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by Jutusoniva »

Võib-olla eriti loll mõte kuid kas selline asi pole võimalik, et näiteks kolvirõngad on läbi seega pääseb üleliigset kütusesegu karterist põlemiskambrisse ning kui tuled põlevad siis jääb säde lahjaks ning ei jõua segu süüdata?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by madeinussr »

See viimane teooria ei tohiks nüüd küll paika pidada.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Re: Jawa 360 üks silinder streigib

Unread post by ats97 »

See on puhtalt laadimise/vähese pinge süü! 6ah akuga toimib ka korralikult.
Mehaanilisel(originaal) releel on võimalik laadimispinget reguleerida(tõsta) ning mälu järgi kannatas seda teha vist 8,1V´ni ilma halbade tagajärgedeta ning siis peaks probleem kadunud olema või seda mujalt otsima.
Palu piiblist peaks leidma õpetused kuidas releed reguleerida ning millise pingeni võib on ohutu.

Ats - nähtud/tehtud
Post Reply