vanaisa jupiter

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
onnaj
Posts: 5
Joined: 03. Jul 2017 19:36

vanaisa jupiter

Unread post by onnaj »

Tervist foorumihundid, juhtus siis minu kätte vanaisa vana jupiter. Vanaisa ise juba 10a surnud ja pill on seisnud ligi 15a kuskil varju all. Isa pakkus siis mulle et kas ma tahaks tegeleda sellega või müüb tuttavatele(tahtjaid oli juba olnud). Sai siis ikka ise ära toodud. Ei tea mis seal muudetud on või ei ole. kere suht enamvähem, korvi põhi tuleb uus keevitada see pisut auklik. Kellelgi midagi pakkuda siis võib ikka kirjutada. Kui suurem garaaz valmis saab siis plaanin ikka juppideks võtta ja korda teha. päris prillikivi pole plaanis aga lihtsalt et tunduks hea. On see 2? Kellel head nõu anda siis kirjutage ikka :D

Image
Image
Image
ErkoPaks
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 21. Feb 2016 02:13
Location: Tartu

Re: vanaisa jupiter

Unread post by ErkoPaks »

Õige tegu ise midagi teha mitte maha müüa.
8 )
Eks jään ootama,et asi ka areneks :D
Sõida ja ära jonni 8 )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: vanaisa jupiter

Unread post by madeinussr »

Sul on tavaline jupiter on ilma numbrita. Väga kobe tundub.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: vanaisa jupiter

Unread post by Nobody »

Pese puhtaks, pane liikuma, tee hooldus ja õpi tundma ratast. Kindlasti paberid ja ARK korda ning proovi sõita. Soovitan esimese suure tuhinaga ratta osandamist-värvimise plaani vältida. Tihti kipub selline hoog ruttu raugema kahjuks :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: vanaisa jupiter

Unread post by hmm »

Nobody soovitus päris hea ja toetan seda (minul pole see veel raugenud, kuid ega sellist aja kasutamise luksust paljudel pole)
See ratas ju ei karju osandamise, värvimise jms järgi - paned tehnika korralikult liikuma ja asi jonksus.
Juhul kui hakkad osandama, siis planeeri see tegevus väga hästi, sest osandamise jooksul on üks olulisemaid asju pisividinate hoidmise (s.h. võimalusel aastate pikkuse) süsteem nii, et oleks igal vidinal oma koht ning ka märge millega tegu... :roll:
Olen siin ise nii mõnegi poldi/detaili pannud "korraks ära, et ma ju tean kuhu panen..." ning hiljem kulutan tunde/päevi meenutamisele.... hetkel otsin tagaratta võlli mutrit :lol: no mitte ükski ei hakka ag aneed olid mul ju olemas :roll:
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
ErkoPaks
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 21. Feb 2016 02:13
Location: Tartu

Re: vanaisa jupiter

Unread post by ErkoPaks »

Tean ka omast käest,et kui ise suure hurraaga lahti kakkuma hakkasin kadus isu kiiresti ära.
Õnneks tuli isu mõneks ajaks tagasi ja siis kadus taas nagu ka kadus ajaline võimalus asi lõpule viia. Lõpuks mõistes,et ise pusides on lihtsam lasta see kuskil ära teha. Kõike arvestades tõesti lihtsalt pese ära ja tegele jooksvate küsimustega. Tuleb oluliselt odavam ja säilib ka mõnus vana välimus.
8 )
Sõida ja ära jonni 8 )
onnaj
Posts: 5
Joined: 03. Jul 2017 19:36

Re: vanaisa jupiter

Unread post by onnaj »

selge, eks siis kõigepealt aku peale ja uus bens sisse vaatama kas sädet ja asju on äkki lööb süda tuksuma :D

selle osandamise jätan siis meelde, aga no seljuhul peaks istmed ära uuendama :D

siuke kysimus ka veel et esimesed ja tagumised amordid täitsa otsas et kas neid saab kuidagi ka korda teha või peab uued muretsema
ErkoPaks
Tavakasutaja
Posts: 32
Joined: 21. Feb 2016 02:13
Location: Tartu

Re: vanaisa jupiter

Unread post by ErkoPaks »

onnaj wrote:selge, eks siis kõigepealt aku peale ja uus bens sisse vaatama kas sädet ja asju on äkki lööb süda tuksuma :D

selle osandamise jätan siis meelde, aga no seljuhul peaks istmed ära uuendama :D

siuke kysimus ka veel et esimesed ja tagumised amordid täitsa otsas et kas neid saab kuidagi ka korda teha või peab uued muretsema
Ikka saab korda teha. Võta joonised,kisu lahti ja hoolda ära. Kui selleks oskusi võimalusi pole siis R.H Autoosad aitab välja.
Uued amordid on seal olemas.
Esimesed olid vist 140€ paar
Tagumised 35€tk
Sõida ja ära jonni 8 )
onnaj
Posts: 5
Joined: 03. Jul 2017 19:36

Re: vanaisa jupiter

Unread post by onnaj »

nii sai siis pandud uus aku, uus bens sisse, karpa puhtaks puhastasin natuke kontakte ja sai sädeme ka.Algul vändast lubas aga ei läinud käima, lykates aga läks käima ja sai isegi paar km sõidetud :D Tunne ikka vägev. Aga nyyd oleks vaja igasugu tihendeid, eriti tähtsad oleks silindripea neid tihendeid. kas seal mingid alu tihendid? või ostan tihendi materjali ja ise lõikan? sidurirutskat vaja veel koos pingutus selle kruviga. Isegi tuled põlesid aga nagu piltidelt näha siis tagumisel klaas kadunud ja korvil ka. Isa juurest tõin ka mingeid persetäis varuosasi. tutikas silinder koos kolvi ja rõngastega tavotiga määritud ja paberi sees :D aga jah kui kellelgi mingeid izi juppe pakkuda mis mul sobivad siis andke kindlasti teada.
A ja rehve koos lohvidega ka vaja
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: vanaisa jupiter

Unread post by Nobody »

Rehvid koos lohvidega osta uued, Mitas tootjaks. Turvalist ja muretut sõitu!
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
onnaj
Posts: 5
Joined: 03. Jul 2017 19:36

Re: vanaisa jupiter

Unread post by onnaj »

oskad äkki rehvide kohta mingi lingi panna :roll:
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: vanaisa jupiter

Unread post by madeinussr »

Las ma aitan.

http://bfy.tw/CpCC
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
onnaj
Posts: 5
Joined: 03. Jul 2017 19:36

Re: vanaisa jupiter

Unread post by onnaj »

palju arvele võt maksab kui on vene dokid :?:
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: vanaisa jupiter

Unread post by madeinussr »

160~ eurot.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Re: vanaisa jupiter

Unread post by ats97 »

Kas hinnad on siis nii palju tõusnud?
Mõni aasta tagasi oli ca.91.- reg.andmete nn.taastamine(uuesti arvele võtt).
Tasub küsida otse mnt teenindusbüroost.

Ats.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: vanaisa jupiter

Unread post by madeinussr »

Kui on olemas EV dokumendid on ta tõesti 91 euri.
Siin on tegemist vene dokumentidega.

Registreerimine
Toiming Mootorsõiduki või tema haagise (välja arvatud mopeedi ja kuni 3500-kilogrammise täismassiga haagise) registreerimine (lisandub registreerimismärgi väljastamise lõiv)
Taotlemine büroos (EUR) 130

Registreerimismärgi väljastamine
Toiming Mootorratta, maastikusõiduki ja haagise registreerimismärk
Taotlemine büroos (EUR) 30

PS: küsida on lihtne aga veel lihtsam ja põnevam on ise asjad internetist ülesse otsida.
https://www.mnt.ee/et/ametist/riigiloivud?number=357
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply