MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Tunnete kuidas 2020 suvi juba käes 8 )
creative_process.jpg
hmm wrote: 30. Aug 2019 17:46 ....Poola-Slovakkia piiri lähedalt startimine peaks olema eeldus, kui mägedes rallida tahame, igasuguse transiidi välistaks nende tsiklitega sõites - lihtsalt see aeg + kõigil osalejatel tuim sõitmine.
Võib kaaluda ka tsiklite saatmist ja ise järgi lendamist... aga eks näis.
Mingi oktoober või november võiks hakata järgmist sõitu ajaliselt planeerima, et vajadusel saaks puhkuseid ajatada ning tekitada ~7-8 päevane reisi jaoks ajaaken.
Eks peab mõtlema ka pereliikmetele samaks ajaks head tegevust... e. puhkusereisi, sest muidu ei pruugi plaan perekonnas valideerituks saada :twisted:
hmm wrote: 29. Aug 2019 09:03 ...Tulevikus võiks ettevõtta midagi sellist: https://www.geoape.com/tracklogs/balkan-2019-5974
Ajaaken võiks olla sama e. 8-23 august (+/-1nädal), võiks Balkanil tiirutada ja startida slovakkia-poola piiri lähedalt.

Viimane nädal enne starti on niigi vastikult kiire, sest 90% tsikli ettevalmistusest jääb ju sinna.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Bronnin, ühe koha kärus.
Seekord on plaan vist kärus Poola lõunapiirini sõita ja sealt edasi?
2 nädalat on täitsa võimalik puhkust võtta selleks ma usun.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Kindlasti tahan vältida masiantega sõitu Poola lõunapiirini...
Eks peab kalkuleerima, et kuidas efektiivsem oleks kas saata masinad või käru sappa.
Käruks on kasutada: viewtopic.php?f=56&t=24342
Eks seal tule paigaldada korralikud kinnituskohad.
Täismass/registrimass: 1100 kg Tühimass 470 kg Kandevõime 630 kg Lubatud koormus haakeseadmele 110 kg
See massid tõin välja selle pärast, et veduk masin tohib olla täismassiga max 2400kg. Kõik normaalsed masinad hakkavad 2600kg...
vana mazda6 2.0 sikutas seda käru "vaevaliselt" ehk siis tuuletakistus on üüratu... kütusekulu 10-13L/100. Samas Vivaro taga seda käru peaaegu ei tundnud ja 2.0diislil kulu 6-7L/100. Vahe on tuli sissse tuule suunamisest. Kui Vivaro täismass on 3000kg... ja nõuab E-kat.
kuid asi pole ainult "E" katist vaid ka veose korraldusest euroopas + teemaksud, mis hakkavad kehtima 3500kg... parandage mind kui eksin.

Kahekesi minna, siis saab ka kerghaagisega hakkama, kui kolmekesti+, siis kerghaagisest jääb väheks - mahuliselt ei pruugi mahtuda. Kui rentida.. siis mis on see hind.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Küsisin hinna suurusjärku ETSlogistikast, mis võiks minna maksma rataste saatmine ja tagasi toomine augustis 2020.
IZ jupiter, K58 ja üsk külgkorviga masin. Hinnaks öeldi esialgu 400€ sinna ja 350€ tagasi. Juhul kui külkat ei tule siis 350-300. Lennupilet üks ots (no leidsin otselennu ainult Viini) ~170€ Seega rataste saatmine ja ise järgi lennata on endale hea ja kiire, kuid 300€ nägu üks ots.
Lisaks tuleb leida aega masinate koondamiseks ühte eestimaa punkti ja pakkimine. Hiljem lahtipakkimine. Seega 1+1 päeva kulu on ikka ja liikumine masinatele ja lennukile 1+1 juurde.
Järeldus - masin+käru ja julm transiitsõit järjest lõunapoola kanti tuleb ajaliselt 2p sama, kuid rahaliselt oluliselt odavam. Üks ots kuskil jämedalt 100€. Lisaks käru hoidmine <8päeva.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Poola lõunapiiri lähedusse Rzeszowi on 1275 km, see on ööpäevaga sõidetav. Kütusekulu MInu Fordiga minnes ma pakuks 7-8 (muidu 5) sajale, oleneb kiirusest ja ma pole sinu käruga proovinud. Kaks korda peaks tankima :) 16h puhast sõitu umbes. 24h reaalset ajakulu vast. Kolmekesi oleks ideaalne neljakesi saaks kulud madalamaks. Transiidi üks ots tuleks siis kütte mõistes ~100l. Nelja peale 25 euri nägu ja ots. See oleks küll ideaalne.
Sealt tsikliga edasi sõita 12 päeva oleks väga mõnus puhkus :D . Selle mõttekäigupeale hakkasid käed süügelema ja tahaks garaazi tormata.

Seega kaks kohta on hõivatud ja 1-2 kohta veel kiirematele saadaval.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Puhkused planeeritud nii, et mainitud ajavahemikul saab rännata.
Detsembris sai korra Varssavis ja mõõdetud sõiduaega.
https://www.geoape.com/tracklogs/tartu-poola-6002
Seega ööpäev on suht entusjastlik, kuid kõige olulisem on see, et mootorrataga sõitmisel ei peaks ennast kulutama.

Seega aega on jäänud nõks üle 7 kuu :!:
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Meelespeaks..
Käru ja masina aiaga piiratud parkimiskoht Poolas 1 nädal on keskmiselt 100 zlotti
Krakov: http://www.parkingkrakowcentrum.pl/
Katowitse http://parkingkatowice.eu
jne...

Transiit:
Sõit_lõunaPoola.jpg
2p. ehk siis sinna ja tagasi + mõned h kohmitsemiseks ja taastumiseks.

Võimalik sõit mootorrattal:
Sõit_balkanil.jpg
Läbitavad riigid:
1. Poola
2. Slovakkia
3. Ungari
4. Rumeenia
5. Serbia
6. Bulgaaria
7. Põhja-Makedoonia
8. Kreeka
9. Albaania
10. Montenegro
11. Bosnia ja Hertsegoviina
12. Horvaatia
13. Sloveenia
14. Itaalia
15. Austria
16. Saksamaa
17. Tsehhi

krt.. kuhu ma need riikide kleepsud masinale panen :twisted:

ehk siis kui 10 päeva, siis ~400km päevas, 12 päeva, siis 330km ja see on tegelikult päris korralik tagumikutunnid masinal.
Kindlasti on seda väärt ka.

Kokku oleks 12-14 päeva... Suht koht suur tükk, mida närida
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Väga hea marsruut aga ajalugu näitab, et 330-400 km päevas on selgelt palju, selleks, et nautida tuleks planeerida vast 200km päevas. Sellisel juhul on aega vaatamisväärsustega ka tutvuda. Seda ringi peab kõvasti kärpima võrreldes praegusega.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Ega seal palju kärpida pole, kui Passau ja Kreeka ots välja jätta tuleb 3400km, ehk 10 päevale 340km ja 12 päeval 283km.
Kui horvaatiast otse GRAZ-VIINi peale keerata on km 3100 ehk 10p@310km ja 12p@258km.
Teine altrenatiiv on sõita Slovakkia - võidab ühe päeva lisaks... kuid kaotab TATRA mäestiku...

Kolmas alternatiiv on sõita Poolast Serbia-Kosovo, Albaania põhja osa ja siis Montenegro Itaalia kirde osa, Austria ja Riivame saksamaad. Musta ja Egeuse mere piirkond järgmisteks sõitudeks.
Samas 300-350 võiks päevale jätta küll. 200 on kuidagi vähe, et sinna rännata...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Vaatan õhtul ka marsruuti täpsemalt, aga 350 päevas tähendaks päevas minimaalselt 6h sõitu ja ausalt öeldes tahaks seekord rohkem seda head radlerit juua põnevaid kohti kohapeal avastada ja niisama tsillida.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Ermo(ga) otsustas(ime), et kindlasti on reisi kuupäevadeks siis 3-16 august... jätan siia +/-2 päeva loksumise ruumi ehk ajavahemikul 1-18... :roll: 8 )
Teisi kaasarääkijaid, kellega on vaja arvestada - pole. No oleks aga tal pole veel sõiduratastki veel soetatud aga kindel tulija, sest peres on juba asjad selles suunas seatud 8 )

Minu ratas 80% valmis. Iste vaja korralik teha.

Ehk oskab keegi suunata, et kas mingeid motoüritusi nendes vahemikus Balkanil toimub - üli lahe oleks külastada, kui õnnestub marsruut nii seada.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

Lugedes siin ülipositiivseid kilometraasi unistusi siis minu arvamus oleks reaalsuses piirduda kuni 250 km päevas.Esimesed 3-4 päeva võid jah 300+km tõmmata kuid siis on ka sadula poroloon pee kaudu suhu jõudnud.Juhtub ka ,et see tehnika paneb mõni päev rohkem kui korra näkku,kaotad üks päev näiteks mingi 4 tundi tehnikaga koinimisele,siis vaja järgmine päev juba 500 sõita,et graafikus püsida ja see juba jube overkill.Aga eks mida mina ka tean,ma ju siiani vaid autuga reisind,ja seegi polnud vene oma.
Jään ootama teie reisi lõppu,see järelkaja saab huvitav olema.Edu
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Olen täiesti nõus ja mainisin seda ka ülevalpool. Eelmise aasta sõit õpetas ka seda palju reaalselt sõita jõuad. Ja kuna planeeritavad maad on väga huvitavad siis tahaks ringi ka vaadata.
hundu615 wrote: 03. Feb 2020 19:15 Lugedes siin ülipositiivseid kilometraasi unistusi siis minu arvamus oleks reaalsuses piirduda kuni 250 km päevas.Esimesed 3-4 päeva võid jah 300+km tõmmata kuid siis on ka sadula poroloon pee kaudu suhu jõudnud.Juhtub ka ,et see tehnika paneb mõni päev rohkem kui korra näkku,kaotad üks päev näiteks mingi 4 tundi tehnikaga koinimisele,siis vaja järgmine päev juba 500 sõita,et graafikus püsida ja see juba jube overkill.Aga eks mida mina ka tean,ma ju siiani vaid autuga reisind,ja seegi polnud vene oma.
Jään ootama teie reisi lõppu,see järelkaja saab huvitav olema.Edu
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Selle vastu on rohi olemas - sõidame 4 päeva päikse suunas ja siis keerame otsa ringi... Ega meil mingi võidusõit pole, et kindlasti on vaja mingi km läbida või maastikupunkt hõivata.
Oluline on ju see, et peale sõidupäeva ja enne unele soikumist, oleks osalejad järgmise päeva sõidusuuna osas üksmeelel - sõiduulatuse päeva keskel...
Eks see sadul anna igal juhul tunda... Kuid 250km ega me Tatratest väga palju kaugemale jõuagi...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

Aga jama on ka ju 4 päeva päikese poole uhada ja siis sama teed 4 päeva tagasi,mina mõtleks välja ringi,ala 8 päeva jaoks nt 2000km ja seal sees palju vaatamisväärsusi ja reis lõpeks alguspunktis nii,et sa samat teed ei rooli.Ning mehed uskuge mind Poolas on ka sitta kanti kohti ja mägesid mida külastada ja vaadata,ning maa on odav. Ise olen autoga 5 suve jooksul 2,5 nädalat Saksamaad vaadanud ja ikka on veel palju nägemata.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Me lähme sõidame Balkanil... eks kunagi sõida ka Poolas. Eks ole näha kuhu rada viib, väga suuri plaane konkreetse tee või eesmärkide osas pole. Päikse suunas üks tee ja tagasi teine ehk ovaal vms.
Pane ratas valmis ja tule sõitma ;)
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

Mõte hea,rattas (rattad )olemas kuid ajakava ei sobi ja terve suve vabade päevade kalender täis,aga teile soovin edu ja jään arvustusi ja järelkaja ootama.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Kevad tuleb mühinal peale, homme vaataks oma sõidupilli üle.
Viimati oli kett otsa saanud, sai seal sukkades meeletut vatti, ja läks väga väga väga kuumaks, tundub, et on veidi välja veninud.
Silindrid peab ka korra maha võtma, seal oli viimasel käivitamisel miski kolks :roll: ja siis jäi mootor kinni :D. Vist läks kolb tagurpidi sisse, no ma tõesti ei tea.
Muus osas peaks ok olema, sadula eesmise kinnituse peab ka üle vaatama, seal ainult lukusti ja juhtpulk puudu.

Teen siia nimekirja endale ja teistele ka, et kui ostad ratta siis mida kontrollida ja vahetada. Palu raamatus ka enamvähem sama jutt olemas.
Eeldus on, et ostad omale vana mõnikümmend aastat seisnud ratta.

Pese ratas korralikult puhtaks, leota mootoripesuvahendiga ja anna korralikult survepesu.
Võta alt rattad ja vaheta rattalaagrid ning kui on siis rattalagrite tolmukatted, kasuta kinniseid laagreid, vanu laagreid pole mõtet kasutada, uued ei maksa midagi ja kinnine laager on suht hooldusvaba,
Võta maha vanad rehvid, pane kõik kodarad liikuma, sirgenda veljed, Aliexpressist saab päris viisaka rihtimispingi 30-40 raha eest.
Pane kindlasti uued rehvid, Mitas on hea valik kui oled hinnatundlik, 10k km on garanteeritud IZ Jupiteril. Kui kodaraid pingutad siis lihvi kordarate teravad otsad maha ja paigalda kindlasti veljelint. Lohvid ka kindlasti uued, vanad jäta varuks kui vaja.
Järgmiseks amordid, võta lahti puhasta ja vaheta tihendid, kontrolli juhtpinnad, kui need on kahjustunud otsi uued torud/vardad. Esiamordid sirgenda vajadusel. Tagaamortidel on vaja tihti vahetada ja puksid. Amortidesse pane värske õli, taha näiteks W15 ja ette W10, kasuta korralikke õlisi, need ei mängi temperatuuriga.
Järgmiseks võiks kontrollida tagakiige lõtku ja määret lisada või puksid vahetada, esimeses roolikannus sama teema. Ette saab hiinast korralikud koonusrulllaagrid 10eur tk.
Muud raami kontrollid on tavalised kontroll, hooldus, puhastus ja vahetus. Pragusi peaks ka kontrollima ja seda, et raam kõver poleks.

Elektrisüsteemis kontrollida juhtmestik ja otsad üle tinutada kus vaja.vajadusel lisamass vedada, elektriprobleemid on tüütud lahendada sõidus olles. Trossid vaheta uute vastu kui on kasvõi üks kiud katki, trossid tuleb ka õlitada.


Pikemaks reisiks on vaja mootor kindlasti lahti võtta kui sa pole sellega enne muretult paartuhat km sõitnud. Vahetada laagrid ja simmerid, regullida kast, vahetada puksid või remontida väntvõll jne.

Karbuss puhtaks pesta ja reguleerida, õhupuhasti kindlasti puhastada ja varustada värske õli või filtriga.

Lõpetuseks ratas 100% kokku ja sõitma.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Kohe on MAI läbi ja siis veel Juuni-Juuli ning start 8 )

Hakkame 1. postituse pildil märgitud punase triibulise ala lõpule jõudma... :lol:

Igatahes üks pisike mängur tuli juurde see kurivaimu Covxxxx
Aga
Võimalikud läbitavad riigid aga eks näis mida üldse läbime või ei läbi (ei saa läbida), sest teekond veel lahtine:
1. Poola - vaatab, et kas alustab sealt
2. Slovakkia -
3. Ungari -
4. Rumeenia -
5. Serbia -
6. Bulgaaria - ?
7. Põhja-Makedoonia ?
8. Kreeka, pigem ei kui Poolast alustada
9. Albaania, ?
10. Montenegro - Võib olla
11. Bosnia ja Hertsegoviina ok
12. Horvaatia - ok
13. Sloveenia - ok
14. Itaalia - Ehk ripsab
15. Austria . ok
16. Saksamaa . Ehk ripsab
17. Tsehhi - ok

Kuidas siis piiridega lood 20.05 seisuga:
Horvaatia:
Kuigi hotellid, restoranid, muuseumid ja poed on juba avatud, siis pole Horvaatia veel teatanud, millal välisturiste riiki hakatakse laskma. Kinnitamata andmetel plaanitakse avada riik juunis lähedal asuvatele riikidele nagu Tšehhi, Ungari, Austria ja Slovakkia.

Kreeka
Kreeka plaanib end turistidele avada 1. juulist, kuid reeglid, mis alustel riiki saab, on veel täpsustamata. Rannad on Kreekas juba avatud 18. maist.

Itaalia
Üks kõige rohkem viirusest räsitud riike, Itaalia, on toibumas ja ametlikult teatanud, et piirid turistidele avatakse 3. juunist ilma 14-päevase karantiininõudeta. Restoranid, hotellid, poed on end tasapisi juba avama hakanud.

Nüüd kuidas rataste tervis on?
- Muidu on minu reisiratas enam vähem, kuid karpa ja süüde on mitte väga head...
- See teine jup3... no eks näis.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Countdown:
41 hommikukohvi joomist jäänud stardini.




:roll:
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Üsna hirmutav, samas aga päris põnev ka 🤗
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

Mitmekesi siis lähete ja kas olete kindlad kõikide piiride lahtioleku suhtes sel ajal?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Kolmekesti hetkel.
Piiride lahtiolekus kindlad pole aga eks näis.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Peaks selle suure sõidu eelsõidu ka ära tegema nagu eelmine aasta. Üldse võiks see olla motokuuri ja sõprade sõit. Eelmine aasta oli meid 2+2. kaks esimesel päeval ja teisel päeval tuli veel kaks tk juurde. Väga mõnus oli. Minu enda unistus oleks mööda rannikut kaliningradi ja Leeduvahelise maakitsuseni sõita. Aga see on päris korralik distants ja vaja oleks 4 päeva.

https://goo.gl/maps/JyWHhqvtLHDbKooX6
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by roosakummik »

madeinussr wrote: 25. Jun 2020 14:54 Peaks selle suure sõidu eelsõidu ka ära tegema nagu eelmine aasta. Üldse võiks see olla motokuuri ja sõprade sõit. Eelmine aasta oli meid 2+2. kaks esimesel päeval ja teisel päeval tuli veel kaks tk juurde. Väga mõnus oli. Minu enda unistus oleks mööda rannikut kaliningradi ja Leeduvahelise maakitsuseni sõita. Aga see on päris korralik distants ja vaja oleks 4 päeva.

https://goo.gl/maps/JyWHhqvtLHDbKooX6
Eesti piires oleks käpp. Eelmine aasta sõit oli väga mõnus. Päev kulges "sõitta tahaks tempos" Millise pilliga hr MIU see aasta läheb. Järgmiseks aastaks saaks ise ka äkki ühe jupiteri valmis.
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

24-25 või 25-26 juulil võiks teha minitripi EV-LT piirkonnas, siis jääb 1n kohendamiseni või täitsa teise rattaga reisile minemiseni.
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Countdown 18 päeva... 1.augustini, kui start 3, siis +2p...

K58 ja jup3 täispurjes. K58 on südamemonitooring hetkel küljes - jälgin silindri tempi...
Haljala cirklek
Haljala cirklek
Kolmel ränduri masinal tuli kolvil...
Kolm koos, ühte ehitame
Kolm koos, ühte ehitame
Värske info enam vähem samast kohast, kuhu on plaanis liikuda:
https://biker.ee/phpbb/viewtopic.php?p=850686#p850686
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Nii 6 päeva jäänud stardini ning see male/kabe/koroona on seal piirkonnas ikkagi aktuaalne.
Igatahes praegu sõidame ikkagi nii:
Rattad kärule ja lõuna poola - Krakov tõenäoliselt. Poola püsib praegu veel OK tasemel, loodame, et peavad vastu need 3 nädalat.
Sealt rattad maha ja lõunapoole sõitma.
Slovakka - praegu väga OK.
Rumeenia - paraku ei...
Ungari - Ok.
Serbia?

Teine võimalus oleks Poole, Slovakkia, Austria, Itaalia.

Kuid eks näis.
Nõks vaja veel rattaid kohendada.
Siis Pakkima. Seekord peaks vist igaks juhuks telgi, magamiskotid, madratsid kaasa võtma, sest ei pruugi lihtsalt öömaja saada.

Sai ka endale tellitud tehnoturug.ee-st kiivrisidekomplekt Midland BTX2 pro S Seal suht koht aktsepteeritava hinnaga. Vanale midland BT2-l aku läbi ja uus pole veel Batteryupgrade.ee-st kohale jõudnud (tellitud 3 juulil)

Nii, mis siis minu motokottidesse lähevad (endale väike logi, et hiljem hea asju valmis panna):
A vasakusse kohvrisse - riided:
1. Soojad alusriided + ehk mõni element juurde (nt dressid)
2. Kindad (õhukesed, soojad ja nahk) - sõidud on näidanud, et mugavaks sõiduks tuleks vastavalt ilmale kindad panna...
3. vahetuspesu - 2 Tsärki 1 pikkade varrukatega särk, püksid (mõned), sokid (5 päevaks). Kui asjad saavad mustaks - prügikasti ja poest uued.
4. Visiiripuhastuse vedelik
5. Ujukad
6. Käterätik.
7. plätud
8. Hügieenivahendid (hambahari, pasta, seep, šampoon, habemeajamise vahendid, kätekreem)
9. Mõned hädapärased ravimid (krt viskaks hoopis autoaapteki kohvrisse):
- paratsetamool
- side
- haavaloputuse vedelik
- plaaster

B: paremasse kohvrisse magamise- ja muu nänn:
1. läbipaistev visiir (toonitud on ees) + kaks kiivrialust sukka
2. vihmariided
3. magamiskott
4. alusmatt
5. telkmantel.
6. suuremad tööriistad karpi:
- siduri tööriistad (konks + fikseerimise ketas)
- momentnarre, millel 3/4" ots ja üleminekud 1" - 3/4" ja 1/2" - 3/4"
- 19 padruni 1"
- 17 padrun 1"
- Väike tõmmits
- haamer/väike kirves?
- tihendisilikoon
- suur lapik kruvikas
- H4 varupirn
- ilma veeta kätepesu
- 5 paari ühekordseid õhukesed kummikindaid + 1 paar nitrit kattega töökindad
- BrakeCleaner
- natuke puhastuspaberit
- 2L õlipudelisse varukütus!?
7. USB kaablid ja toalaadija.
8. taskulamp + pealamp
8. Akupank!?


Küljekarbis ja väikses kotikeses raamil:
1. 650ml 2T varuõli - 1L poest soetatavad õlipudelid lähevad istme alla.
2. küünla padrun
3. tellitav võti
4. 1/2 narre
5. 1/2 padrunid 7-8-10-12-13
6. 1/2 5cm pikendus koos kruvikeeraja otsaga
7. kruiveeraja vahetatavad otsikud: lapikud, ristpead, kuuskant
8. nr12 lehega haakkonks
9. leathermani tüüpi komplekt
11. Küünlad Denso iridium 22, NGK BP7S ja BP8S
12. keermeliim

Eraldi võiks paagikotikese ehk kaasa võtta... kuid mis sinna panna... no see n.ö. käekoti eest, kui kuhugi linnapeale jalutama minna.

Riided planeerin pakkida n.ö. vihmakindlatesse kotikkestesse midagi sellist: https://www.koduekstra.ee/et/a/vaakumko ... 0x60cm-2tk

Nii peaks see ~10 päeva hakkama küll
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1508
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hmm »

Väike info kohalikult:
1. Krakovi piirkonnas on corona tase madal. Suuremad jamad on kaevanduste piirkonnas e. lääne poolas. Poolas vaadeldakse "maakonna" põhiselt covidi andmeid.
2. Avalikud teenindusasutused nõuavad kaitsemaski kandmist, ning ei pruugi lubada ilma maskita poodi/tanklasse jne.
3. Poola piiridel piiranguid pole
5. Lähiriikides Slovakkia - Ungari - Austria - koroona tase madal.
6. Sõit Krakovi võtab Tallinnast aega ~15h, milles ka mõned peatused.
7. Saame bussi parkida, ning lähipiirkonnas on ka majutusasutusi...

Seega praegusel hetkel ei näe, et covid reisi algusele suurt mõju avaldaks.
Tagasi tulles kindlasti covid test.

Pigem võiks võtta Balkani asemel Itaalia suuna e. Poola-Slovakkia-Ungari-Sloveenia-Itaalia. Ehk ka Austria.
Seal piirkonnas peaks olema piisavalt tegevust ja sõidunaudingut, et ~8-10p hakkama saada
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Täna hakkab sõit pihta. Asjad pakitud. Spidomeetri näit minu rattal 22900km.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Attachments
1B2B0CDD-4BB8-4C11-BC9F-F284BEAC2264.jpeg
95379731-3FA3-4D70-9DAC-29941C6E5143.jpeg
6F38E47F-E6B5-4D11-A0B8-0E7BFED612E7.jpeg
9CC2DFF1-EDB8-4E7A-868C-9F48645EBABB.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by Myrka »

Jälgin ja kadestan
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Hotellis nimega Prymus. 27.- kolmene sviit koos hommikusöögiga. Planeeritud Krakowist jäi 200km puudu aga parem magame välja ja sõidame homme vähem siis. Ilm pidi ka kehvavõitu olema.

Hotelli jõudes oli silm udune juba
Attachments
22E715C3-700C-41E7-A5A3-99DC5B56E613.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Sõit Tatra mägedes, Jupiterid kestavad. Vashodid mõned probleemid: tuled kadusid ära, tagarattas kaks kodarat puruks. Tulede probleemiks oli lühis tagatules ja saime selle korda. Kodaratega veidi kehvem, varu pole kaasas, leiutasime ajutiselt sinna midagi aga kuidas kestab... kahtlane. Ehk õnnestub siin mõnd poodi külastada ja leida miskit, postiga saatmine on ka variant aga me ju ei tea kus me oleme 3 päeva pärast. Ööbime Poolas 44 euri koos hommikusöögiga. Jupiterid pole veel tankinud, kilomeetreid kuskil 160 läbitud.
Attachments
708B6CC4-E0D2-4414-BB07-BEC821860A5E.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Slovakkias, minu Jupiteri kütusekulu on 5,8 tempo on hea ja mägesi on ka mõnusalt. Sõidame nüüd piki Tatra mägesi kuni jõuame järgmisesse kohta 🤣. Eesmärki pole, lihtsalt sõidame mõnuga.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Slovakkias mägedes. Üks vana Jawa sõitis ka vastu.
Attachments
A982C6FD-A64D-4870-9A89-37F857C2A45D.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by Nobody »

Tublid poisid! 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Täna jõudsime Bratislavasse, panime asjad tuppa läksime sööki jahtima. Enamus kohtades köögid kinni aga leidsine mõnusa Kebabi koha. Hiljem kuskil teeks ühe radleri ka ka.

Hmm juhatas meid täna jällegi mööda võrratud mägiteid. Ühe mäe otsast leidsime ka järve kuhu ennast kuuma päikese eest kasta.

Tehnilise poole pealt läks Jupiteril nr2 vasakpoolse silindri tikkpolt, juht kurtis müra ja vibra järsku tõusu. Defekteerimine andis tulemuseks, et karteris keere maas, silindrit ei tahtnud maha võtta, lasime brakecleaneriga ava puhtaks ja panin korralikult locktight liimi. Keerasin poldi testpidi tagasi. Keere oli teisel pool pikem ja esialgu peab, eks edasi näeme homme.

Sättisime ka esituld ja roolikannu laagrit keerasime peale. Ketti seevastu lasime lõdvemaks. Sidurile tegime lihtsalt kontrolli. Tagasitulles on teha palju, amordid, tagakiige puksid, rattad tuleb sirgemad leida, spidomeeter andis saba. Elekter üle vaadata, õhupuhasti tuleks parem leida.

Esimene Jupiter ehk minu oma pole ka päris muretult pääsend. Sõitsin 1:30 seguga ja eile sotiga teistele järele sõites jooksis pill sirinaga kinni. Rabasin siduri alla ja lasin vabaga 10 sek hiljem käik sisse mootor käivitus uuesti. Vajutasin toore peale ja vandusin endale, et edaspidi ikkagi 1;25 kuumas kliimas. Segu läks arvatavasti lahjaks. 3/4 gaasi peal laulab liiga hästi ja seal on tunda, et segu lahja. Kinni jooksis vist parempoolne silinder, seal oli küünal hall. Teine pool ilus pruun.

Vashodile tehakse vaid igapäevast tehnohoolet.

Homne suund selgub lõunaks, koroonapiirangud on meie suunanäitajad.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

No vähema õli pärast ta kohe kindlasti kinni ei jooksnud,pigem ikka kütte kogus.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

See on ka kindlasti õige. Aga õli aitab vast ka kaasa, vähemalt kahjusi minimeerida. Karbussi peab seadistama, mägedes on õhk nii vahelduv, vahepeal pill laulab, mingi hetk on hing kinni.

Jõudsime Ungarisse, teisel Jupiteril on karbussi lõdvik ära lagunenud, väga imelik, sest minu omal on ilusti kestnud. Õhupuhasti sai teisel ka pesu sest pill ei jõua minna, loodetavasti nyyd ok. Mul paberfilter ja sõidab ilusti. Panime karbussi silikooni ja nipukatega tagasi, muidu ei taha hoida hästi, lõdvikut andis lühemaks teha.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Pildikesi kah.
Attachments
171393AC-747A-4E30-9BEB-B128E497BD91.jpeg
7F3C88C1-9F7E-49B9-A0F9-0780588D17DC.jpeg
8135E373-78B8-4EEA-8197-09146CC13B47.jpeg
914BEE70-B654-4964-B5C1-423F5BE26946.jpeg
8EB75CD7-7CFA-4762-B134-9DF1F13DC89E.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hundu615
Tavakasutaja
Posts: 138
Joined: 26. Mar 2010 01:00

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by hundu615 »

Igatahes äge ja ilmaga siiani vedanud vist.Lugesin uudist,et koju jõudes peaks teid ka karantiin ootama,Poolast tulete ju läbi?!
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by Nobody »

Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by madeinussr »

Pühapäeva õhtuks oleme Poolast läind. Täna Tatardesse jälle. Ilm on soe, 32-33 kraadi.
Mõned pildid kah Hotellist ja seal olevatest lugemismaterjidest.
Attachments
906F04AB-63BB-414C-B445-EDEF89886F99.jpeg
8D842FD6-E118-4C92-AF96-189E7E850A51.jpeg
43BD7A24-8A33-4AA2-BB7E-4E21E1BE09C4.jpeg
378F0D7D-B2A8-49B3-9089-E8521E30618C.jpeg
9CB61369-9AEC-42EB-8538-51D61F5E956C.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Igor
Tavakasutaja
Posts: 28
Joined: 01. Jun 2006 00:00
Location: Lõuna-Harjumaa

Re: MK etapp 2020 "Päikesele lähemale"

Unread post by Igor »

Ainult praemuna peategi sööma?
Kovrovets 1961
Jawa 1988
Post Reply