Elektrifitseeritud Tunturi

Muude masinate probleemid, teemad ja projektid
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Elektrifitseeritud Tunturi

Unread post by madeinussr »

Teen omale logiks.

Eelmisel aastal lapse rattal olnud mootor kolis sügise saabudes minu rattale. Käisin sellega tööl, uus koht kodust tiba kaugemal kui vana ja elektrimootor aitas ka vastiku ilmaga välja minna.
Rattaks Tunturi Tango. Ostetud kunagi aastate eest 29.- eest osta.ee keskonnast. 7 käiguline Shimano Nexus vajas kõpitsemist, tegin korda ja sõitsin mitu aastat.

Pärast seda kui mootor peale läks sain aru, et see Nexus oli oma aja ära elanud. Laagripinnad olid läbi. Taastada pole mõtet. Kevadel otsustasin ratast uuendada, ostsin omale Shimano Alfine 8, sest seda paljud elektrimootori kasutajad kiidavad. MIna ei kiida, 600km sõitu ja korraline hooldus tõi välja, et koonused olid lahti jooksnud ja laagripinnad samuti veidi kahjustunud, lisaks pole see rumm eriti ilmastikukindel. Roostet oli ka veidi sisse roninud. Praegu käib juba neljandat kuud garantii keiss.

Võtsin südame rindu, müüsin mitmed tsikliprojektid ja ostsin omale Rohloff Speedhubi. IGH lipulaeva, kui eelnevalt mainitutele lubatakse elueaks 10-20k kilomeetrit siis Rohloff võiks olla igavene, pikemad tõestatud distantsid on le 350k kilomeetri. Ühes tuntud Saksa netipoes oli hea hind, tellisin ja sain kätte. Tuli välja, et hind oli hea sest tegemist oli kellegi tagastatud rummuga. Ja rumm tundus pekkis sest hammakas ei liikunud. Vihastasin korralikult aga jäin rahulikuks, kriblasin fb gruppi kus selle ala spetsid koos ja ühele eravestlusele toetudes leidsin lahenduse. Rumm oli kinni kiilunud eelneva kasutaja võhikluse tõttu. Õnneks permanentset kahju polnud tekkinud ja sain rummu kenasti toimima.

Praeguseks olen sõitnud 500km uue rummuga ja ainult kiidusõnad. lähipäevil tuleb ette võtta õlivahetus. Esimene kord 500km ja siis 5000km järel.

Panen siia kirja mõned numbrid ka.

Bafang keskmootori display km näit peale õlivahetust 23.08.2022 - 2483km
Rattaspido näit - 4140km

Tulevikus on plaan panna ette dünamorumm nagu mu teisel rattal on, lisaks on vaja tagapidureid, varasemalt oli jalgpidur aga uue rummuga seda enam pole, V-piduri jaoks pole raamil kohta. Eestis vist neid raamiehitajaid pole ka kes suudaks need pidurikinnitused sinna tekitada. Ning väga kauge tuleviku mõte on tõsta jupid ümber Omnium Mini MAx V3 raamile (selleks peaks jälle paar Ishi maha müüma).
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: Elektrifitseeritud Tunturi

Unread post by fomoco »

Ei mõista, kas see raam on süsinikust tehtud, et v-pidurit sinna kinni keevitada ei saa?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Elektrifitseeritud Tunturi

Unread post by madeinussr »

Raam terasest aga ma ise ei tahaks sellega tegeleda.
Ehk kellelgi rakis ja rohkem teadmisi.
fomoco wrote: 23. Aug 2022 16:35 Ei mõista, kas see raam on süsinikust tehtud, et v-pidurit sinna kinni keevitada ei saa?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Re: Elektrifitseeritud Tunturi

Unread post by fomoco »

Ükskord oli vaja alla sättida veidi teise diameetriga rattad, kuna need lihtsalt olid olemas.
Lõikasin vanad piduri kinnitused jala pealt maha, paika sättisin 90' nurgikuga ja keevitasin traatkeevitusega kinni.

Tänapäeval on igas külas olemas TIG keevitus ja keevitaja kes selle magnetiga paika paneb.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Elektrifitseeritud Tunturi

Unread post by madeinussr »

Vb peab tõesti ise tegema. Tig on mul omal ka olemas. Peab mingi toorik raami leidma koos piduritega. Eile vahetasin Rohloffis ka õli. Talveks on mul muidugi naelrehvid, olen nendega juba paar talve sõitnud, tuleks teritada. Proovin kas on võimalik või tuleb uued osta. Talveks on igatahes tagumist pidurit vaja
Attachments
DBCA8649-81A7-4C8A-81F2-ACD7EDB8EBDF.jpeg
8F336F80-6704-4325-B88D-FB574F1B6CF2.jpeg
4E96AC32-C9D9-482C-8C08-579B5363886E.jpeg
DBE3D97E-812A-44A4-9C5E-45C5204A75B3.jpeg
BF4E6557-6425-475D-AF21-45181FB9AA93.jpeg
06212097-D999-40CB-A40E-052E37A1CC20.jpeg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply