2024 motokuuri sõidud

Võistlused, laadad, messid, kokkutulekud, matkad ja reisikirjad
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1515
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

2024 motokuuri sõidud

Unread post by hmm »

Head uut ning 2024 on alanud. Kes on olnud kiire, on saanud juba sõita ja seda ka tänu 15...22 (miinus :? ) kraadisele välitemperatuurile.

Pole kehva ilma, vaid meelsus +varustus loovad sõidutingimused ;) ning ei tasu üksi kuskil kuuris higistada - sõita tuleb.

Igatahes endal on plaanis ikka mõnes sõidud teha ning juba praegu on teada vähemalt mõned kaalukamad sõidid vanema tehnikaga:
Veebruar
9-10 Classic Riders Winter Rally, Narva-Jõesuu
17-18 kuupäeval - asetleidev Uunikute XXI Talveralli 2024, peamiste sündmuspaikadega Rakvere linnas, Lääne-Virumaal ning naabermaakondades.

Märts

Aprill

Mai
05 - Tagadi Restuaraatorite päev
- vanatehnika lustisõit

Juuni
- Kolga laat.
- Vanatehnika lustisõit
- jaanipäeva paiku võiks teha Motokuuri teemalise mitmepäevase Jaanipäeva pere sõidu külkade + soolodega. Ehk siis sõidaks Eestile ringi peale, perehuvilised kaasas või liitumas. Kes tervet ringi sõita ei saa/taha vms siis on võimalus ju päevaks liituda ning mingi hetk ära minna. Kaasa elama, toetama jne võivad ju tulla autodega ju ka need pereliikmed, kes üldjuhul vanade tsiklite peal sõitmist ei naudi.

28-30 on Baltic Jawa 2024, Leedus Raudone loss, Raudone, Jurbarkase rajoon. Kõik JAWA mootorrattad vanusepiiranguta ja teiste tootjate mootorrattad, mis on valmistatud enne 1990. aastat.

Juuli
- vanatehnika lustisõit
5-14 (18...) MK24 Alpid+põhja itaalia - Seekord kaasaegsete ratastega.

August
- Lätis jawade kokkutulek (igal aastal on jäänud see sündmus augusti algusesse)
- vanatehnika lustisõit
20.08 kuni 24.08: Balti kett 35
Eestis annab on meie mälestussõidule stardi Vabariigi President Alar Karis, näitused toimuvad 20.08.2024 Tallinnas, 21.08.2024 Raplas, Türil ja Viljandis ning 22.08.2024 lahkume Karksi-Nuia ning Lilli piiirpunkti kaudu Eestist.
- EW106 ehk külgkorvid Paide-Taikse

September
- Kolga laat
- vanatehnika lustisõit

Oktoober
- Tagadi Restuaraatorite päev


Seda postitust võib täiendada tulevate ürituste osas, seega koossõitmise toimumisi on piisavalt ;)
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1515
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: 2024 motokuuri sõidud

Unread post by hmm »

Heietan siin mõtet motorkuuri sõidust jaanipäevast kuni juuni lõpuga ja seda siis Eesti Läti Leedu.
Alati on võimalik sellele sõidule tulle poole pealt ja ka ära minna millal soov, ei pea ju kogu aeg kaasa sõitma, võib ka lõiguti.
Pigem kutsun üles sellel ajal lihtsalt sõitma, üks kõik millega, on see iz, kovrovets, jawa, triumph, honda, Harley Davidson... vahet pole, kiiruse valime ikka kõige aeglasema järgi. Võrrimeestele teeme eraldi kiiruse või anname teeluure ülesande :lol:


Ööbimised siis kuidas isikutel soov, kas telk/kämping või mingi hotellituba või booking jne... täiesti vabal valikul. Samas kui kellegil soov saab alati õhtuks koju sõita või ka mingi vagunelamu vms saate masinaga kaasa tirida.
Ma ise planeeriks poja kaasa võtta, vajadusel saab ka elukaaslane mingis peatuspunktis olevas laagris korraks olla (ta ju mootorratta fänn õnneks pole)

Sõidu piirkond hakkaks jaani nädalavahetusel põhja eestist pihta (jälgiks ehk neid jaanipidude kohti ja selle järgi sätiks) ja liiguks lõuna poole ning lõpetaks 28-30 on Baltic Jawa 2024, Leedus Raudone loss, Raudone, Jurbarkase maakond, Jawade kokkutulekul, kus siis pühapäeval tagasi põhja eestisse sõita.


Kulud hoiaks pigem nii madalal kui igak ühel soov - mingeid ühiskulutusi ei planeeriks, kui keegi soovib toetada ja vürtsi lisada, olge lahked.

Aga need on heietused...
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
Post Reply