müstika relee pp-1-ga ????? Hädas,nagu mustlane mädas.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

müstika relee pp-1-ga ????? Hädas,nagu mustlane mädas.

Unread post by BlackDevil18 »

tegu jupiter-2 mootoriga-releex on pp-1...juhtus selline jama,et sõitsin ringi,genekas laadis ja poole hoo pealt käis pauk ja mõlemad pytid olid tummad...lõi kaitsme läbi,vahetasin kaitsme ära ja panin pilli uuesti käima,kuid genekas enam ei lae....nyyd siis suur kysimus.
et kui genekas on juhtmete kyljest lahti yhendatud,kas tal peab olema takistus ergutusklemmi ja massi vahel-testriga mõõtes???????????
ja millal peax olema ergutus voolu klemmil vool peal????mul ei tule sinna yldse voolu,ei käima pannes,ega käies....

ylejäänud kõik asjad on kontrollitud ja testriga yle mõõdetud..kõik oli korras...harjad on peaaegu tutikad...proovisin kõike,puhastasin kõik klemmid ära ja tinutasin yle,aga ikka ei lae...et siis palun teie abi...2 päeva juba jamanud ja endal mõistus otsas....
:cry:
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Vea süütelukust "+" ergutusvoolu generaatori otsale. Siis peaks laadima hakkama?
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

miks ?????? kas see midagi nahka ei keera,kui ma panen ergutus klemmile pideva voolu peale????????????
täpsustan,et mul on jupiter-2 mootor planeta-5 raamil...syytelukk on plan-5 oma....aga kas siis on mul relee nahkas,et erg.voolu genekale peale ei anna????
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Minu mõte oli, et läbi süüte paned "+" juhtme. See relee peaks olema midagi pingeregulaatori laadset.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

aa...loomulikult läbi syyte...kas on 100% kindel et geneka või mingi muu asjaga midagi ei juhtu,kui ma vean läbi syyte erg.klemmile voolu peale??
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Ma ei usu, et midagi juhtuda saab.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

ok ,ex ma siis teen proovi,kui aega saan...annan siis teada,kas toimis : )

Tänud:D
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

tegin proovi,aga ikka ei lae :cry: ...Veel mingeid ideid?????
Koguja
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 31. Aug 2007 00:00
Location: Anija
Contact:

Unread post by Koguja »

Teist releed pole proovida, endal läks just relee läbi näiteks.
Hetke Sõiduk: Riga 11, muu niisama prooviks :P
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

proovisin...see mingi iz -56 oma...kunagi kui pill töötas siis töötas ka rele,aga see mingi 3 aastat kuuri sahtlis seisnud-ja nyyd ei tööta...mõlemal releel on kui panna vool taha ja neid kontakte kokku pressida,siis hakkab jubedat sea ininat ja kriginat tegema...et on see normaalne?????
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kui relee seisab, mustuvad/oksüdeeruvad kontaktid. Aitab puhastamine ning kestvuse huvides kontaktiõli peale kandmine.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

mõlemad releed on ära puhastatud,kontaktid kui ka klemmid...null liivakaga ja contact cleaneriga....klemmid ja kontaktid on täiesti haljad...ja need vigurid,mis peaxid magnetvälja korral yxteise vastu tõmbama,et kontaktid kokku lähex,need kah haljad.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

kui palju mõjutavad mikropraod harjal laadimist???? oli natuke aega asja uurida ja avastasin et massi hari on mikropragusid täis...aga seisab veel terves tykis...et plaanin nyyd need ära vahetada..aga millest need praod tekkisid??? kas äkki sellest kui tekkis sõidu ajal lyhis ja kaitsme läbi lõi??? ja peale kaitsme vahetust enam ei laadinud....
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

relee on nyyd uus ja vahetatud...nyyd genekas laeb...aga yks väike kysimus on veel,et kui palju peab olema laadimisvool tyhikäigu pööretel ja kõrgetel pööretel???

mul nyyd uue releega on tyhikäigupööretel 6,03v laadimisvool,kui tuled kah põlema panen siis 5,82 ja kõrgetel pööretel 6,90v...vana releega oli koguaeg 6,9v..olenematta sellest ,et kas tuled põlesid või mitte...et kumb siis normaalne on?????
NB. ankur,genekas ja relee kontaktid on puhastatud...

tänud...
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Praegu peaks korras olema, madalamate pööretega ongi madalam vool, mida kõrgemad pöörded seda suurem pinge.
Selleks, et pinge liiga suureks ei läheks on pingeregulaator, mille sa just ära vahetasid.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Ei hakkanud uut teemat tegema, aga minu küsimus seisneb selles, et seal relee-regulaatoris on kaks niiöelda "junni" millel on kontaktid küljes. Kui masin seisab siis vasakul asuva "junni" kontakte liigutada siis seal tekib sädelus ja kui masin käima panna siis paremal asuva "junni" kontaktide vahel on selline jõhker roheline sädelus ja kui masin seisma jätta siis need kontaktid on päris tulised, on see normaalne?
nugis7504
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 23. Jun 2010 00:00
Location: võrumaa
Contact:

Re: müstika relee pp-1-ga ????? Hädas,nagu mustlane mädas.

Unread post by nugis7504 »

BlackDevil18 wrote:tegu jupiter-2 mootoriga-releex on pp-1...juhtus selline jama,et sõitsin ringi,genekas laadis ja poole hoo pealt käis pauk ja mõlemad pytid olid tummad...lõi kaitsme läbi,vahetasin kaitsme ära ja panin pilli uuesti käima,kuid genekas enam ei lae....nyyd siis suur kysimus.
et kui genekas on juhtmete kyljest lahti yhendatud,kas tal peab olema takistus ergutusklemmi ja massi vahel-testriga mõõtes???????????
ja millal peax olema ergutus voolu klemmil vool peal????mul ei tule sinna yldse voolu,ei käima pannes,ega käies....

ylejäänud kõik asjad on kontrollitud ja testriga yle mõõdetud..kõik oli korras...harjad on peaaegu tutikad...proovisin kõike,puhastasin kõik klemmid ära ja tinutasin yle,aga ikka ei lae...et siis palun teie abi...2 päeva juba jamanud ja endal mõistus otsas....
:cry:
kui sul on vene harjasid mis sarnanevad izi omadega siis pane teised peale ,kui ei istu pessa siis viili parajaks niiet istuvad pessa sest omal oli sama jama ostsin uued harjad ja ei töötand niiet võtsin panin teised sisse mis sai parajaks viilida ja nüüd töötab ilusti ja laadib suurtel ja madalatel pööretel ühtlaselt.
nugis7504
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 23. Jun 2010 00:00
Location: võrumaa
Contact:

Unread post by nugis7504 »

sidur wrote:Ei hakkanud uut teemat tegema, aga minu küsimus seisneb selles, et seal relee-regulaatoris on kaks niiöelda "junni" millel on kontaktid küljes. Kui masin seisab siis vasakul asuva "junni" kontakte liigutada siis seal tekib sädelus ja kui masin käima panna siis paremal asuva "junni" kontaktide vahel on selline jõhker roheline sädelus ja kui masin seisma jätta siis need kontaktid on päris tulised, on see normaalne?
relees on lühis sädelusi ja kuumaks ei tohi minna :wink:
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

nugis7504 wrote:
sidur wrote:Ei hakkanud uut teemat tegema, aga minu küsimus seisneb selles, et seal relee-regulaatoris on kaks niiöelda "junni" millel on kontaktid küljes. Kui masin seisab siis vasakul asuva "junni" kontakte liigutada siis seal tekib sädelus ja kui masin käima panna siis paremal asuva "junni" kontaktide vahel on selline jõhker roheline sädelus ja kui masin seisma jätta siis need kontaktid on päris tulised, on see normaalne?
relees on lühis sädelusi ja kuumaks ei tohi minna :wink:
Saingi lahenduse teada, unise peaga olen juhtmed valesti ühendanud :oops: .Aga lõpuks mu I´ laeb :P .
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Aga laadimisega on tulnud mul üks probleem. Nimelt I´ ei läinud käima ja avastasin, et see piske korpus kus sees on mul kaitse mis on pandud akujuhtme vahele on sulama hakanud, esimene mõte oli, et laeb akut äkki üle vms. Kõrval oli üks mees kes ütles, et ergutusvoolu juhtmele tuleb vahele panna 5w pirn. Ei tea kas uskuda või mitte.
Milles võib seisneda probleem ja mis selle lahendus on?
Post Reply