Kevin68: Riga-13 - 1989

Kasutajate võrrid, mopeedid ja motorollerid. Tutvusta oma masinat!
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Kevin68: Riga-13 - 1989

Unread post by Kevin68 »

Sai endale Riga-16ne kõrvale veel üks masin lisaks nokitsemiseks toodud. Põhjalikumalt hakkan sellega tegelema siis, kui Riga-16 valmis kuid hetkel olen ka masina ehitusega kergelt algust teinud. Saamisest nii palju et pakuti mulle seda Männamaalt ning täna käisin sellel järgi, välja sai käidud 80 krooni. Kodust leidsin masinale ka õiged rattad ning Reymo käest sai juba ka puuduolev tagatule klaas hangitud. Teha on palju, kuid usun et asi on seda väärt, raam tahab väga mitmest kohast keevitust, reede või laupäeval lähen selle luukerega igastahes keevitusse.

Ära tõin ta igastahes 8 km kauguselt niimoodi (pakikal olid ka kaltsud all, et miskit viga ei saaks)

Image

Minu kaks peavalu kõrvuti aetud

Image

Valmis keevitusse veerema

Image
Last edited by Kevin68 on 13. Oct 2010 23:03, edited 2 times in total.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Eile sai selle masinaga keevitamas käidud, kokku sai keevitatud neljast kohast. Kuna sadulat sellel kaherattalisel ei olnud, siis tegin täna ise endale sobiva istme.

Keevitatud kohad

Image

Porilaud pole katki vaid värv kobrutab

Image
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Väiksed plaani muutused, sealt samast kust tõin selle Riga-11ne, oli ka pakkuda Riga-13.. sel hetkel arvasin et see masin jääb raudselt mingi asja taha pidama ning ma ei saa seda endale. Täna aga nii juhtus ning omandasin selle põrri endale 90 krooni eest. Kuna Riga-13 on mulle tunduvalt rohkem meeltmõõda siis otsustasin Riga-11ne pealt võtta nii palju juppe kui saab ning jäägid parseldasin Reymole maha. 13nel sai täna juba keskjooksu puksid ära vahetatud, panin Riga-11ne omad kuna vanad olid ovaalseks vändatud.

Koju tõin endale algul nii palju masinat

Image

Peale väikest juppide otsimist on tulemus selline, kondikava vähemasti olemas. : )

Image
karpuss
Tavakasutaja
Posts: 48
Joined: 06. Jun 2005 00:00
Location: tartu
Contact:

Unread post by karpuss »

Mis sul on kuusakoskiga mingi diil tehtud, et niiuki mõni võrri jäänus sinna tuleb siis saad kohe omale? peab ikka viitsimist olema :roll:
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Pole mul miskit kuusakoskiga diili, lishalt ennem ehitan masina ise valmis kui ostan mõne külapoisi käest 1000 krooniga komplektse võrri mis vajab sama palju tegemist. Mõndadel inimestel on hinnasuhe väga paigast ära lishalt.. selle sain aga praktiliselt tasuta ning umbes 1000 krooni veel investeerida peaks tegu olema juba eeskujuliku põrraga.

Tavaliselt kipub nii olema, et pistatakse mingi saiaks sõidetud kolvirõngad ja kolb sisse ning müügikuulutusse kirjutatakse et uus kolb ja rõngad ning hind 500 pealt kohe paugult 1000. Mina investeerisin enda viimasesse Riga-13nesse ligikaudu 6000 kui sellist summat ei saa ma eales tagasi, ega saanudki, sain kolm korda väiksema summa.

Selline oli mu eelmine Riga-13

http://fotoalbum.ee/photos/Kevin68/65563409

Peale selle müümist olen otsinud ükskõik mis seisus Riga-13, nüüd mul õnnestus see hankida ja tahan sellest teha täpselt samas toonis ning samaväärse masina, küll aga praegu on tegu vanema 13nega.

Pikk jutt, sitt jutt.. aitab OT'st.
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Kle mina sain kunagi ammu sõbra käest tasuta stella rondi :lol: koguaeg oli midagi viga, siis lõpuks tagusin tal kepsu pooleks, ärge küsige miks :D siis sai see mingi rondi riga 13 vastu vahetatud, mingi 2 a hiljem vaatasin garaazi nurka ja ikka see riga 13 seal seisab, ei midagi kui raam puhtaks 50kr spray peale, kõik enamvähem korda ja 1600-kr müüki, juba 2 päev osteti kohe ära 8 )
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Kas tõesti on esihark nii kõver, või pildil imelik lihtsalt?
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

See esihark kasutusse ei lähe, kuna on juba kord keevitatud ning esitule kinnitused on küljest murdunud. Sama lugu on esimese porilauaga, mul on kaks Riga-13ne esiporilauda millest ma ühe kokku ehitan. Minujaoks on see toorik kõlbulik ehituseks ning mõni rollerioss, kes on harjunud lillelise eluga muidugi arvab, et sellest masinast enam asja ei saa.
raits1997
Tavakasutaja
Posts: 21
Joined: 27. Sep 2009 00:00
Location: Hiiumaa

Unread post by raits1997 »

Täitsa kobe toorik ju. Kui omal ajal Riga 7 ehitama sai hakatut oli minu toorik kordades hullem.

To: minimx38. Kuidas sa Kepsu küll pooleks tagusid? Selleks peab ikka meeletu jõud olema.

P.S Seal Mannamaal on seda võrri kola ikka hunnikutes.
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

No ei olnud ka see piisav toorik, sai veel üks toodud kodu kandi ligidalt. See siis juba vähe paremas komplektsuses, masinast endast siis veidikene:

Sai siis toodud nagu õeldud kodukandi ligidalt Kolga külast, kaasa sain kaks kasti täit varuosi ning senimaani olen ostuga rahul. Pärineb see aastast 1989 ning mootoriks oli D8, kuna see polnud aga orginaal mootor siis see mind ei rahuldanud ning nüüdseks olen jõudnud hankida uue mootori milleks on see õige D8e. Jalarauad sai minema visatud ning hakatud otsima vändasüsteemi millest leidnud olen ainult keskjooksu võlli, kaasfoorumlase käest sai ka juba ära ostetud paagi peal käivad kleepsud ning alustatud sai eeltõõdega. Samuti sai ka juba tagumist porilauda lapitud ning muid asju keevitatud.. eks ma kostitan teid tehtud tööst kui midagi jälle lisada on, hetkel teine masin ka käsil ja ei jõua nii kiiresti.

Tuues:

Image

Kodus:

Image

Riga kleepsud

Image

Varuosad, mis kaasa sain

Image

Image

Raam sai sirgeks ajatud, nüüd seisuhark toimib jälle nii nagu peab

Image

Keevitatud kohad, mis on nüüdseks ka maha käiatud

Image

Image

Eeltõõd

Image

Uus mootor

Image
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Viimasest postitusest juba kuu aega mõõdas, vahepeal masin seisis, kuid eile sain kätte puuduolevaid juppe (tänud siin kohal Urmetile) ning täna tuli jälle tuju nokitseda. Puurisin porilauda lapitud kohale uue augu sisse ning ladusin masina niipalju kokku kui hetkel võimalik oli.. uus värv ja ongi nagu mu vana Riga-13, stay tuned. :twisted:

Image

Image

Image
User avatar
Kevin68
Tavakasutaja
Posts: 252
Joined: 22. Jul 2008 00:00
Location: Hiiumaa
Contact:

Unread post by Kevin68 »

Kui ennem mainiti, et ma vean vanarauda kokku, siis ehk enam nüüd see masin vanaraua alla ei liigitu : ) . Mootorile uued tihendid valmis tehtud, esihargile uus piiraja keevitatud ning kaherattaline töökojas värvitud. Kahest bensiinipaagi korgist sai üks korralik kokku tehtud, samuti sai ostetud uus simmerling.

Image

Image

Image
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Uskumatu kui ilusaks võib ''emexi'' saada 8O
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

hei

Unread post by iz350super »

Väga ilusti värvitud võrri kere, super. : )
Post Reply