K: keerme taastamine

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
kkodar
Tavakasutaja
Posts: 56
Joined: 12. Nov 2010 01:00

K: keerme taastamine

Unread post by kkodar »

Tere, mul on selline mure, et avastasin cz 250-l ühe lahtise tikkpoldi, mis peaks olema mootoriplokki keeratud aga mootoriploki sees oleval augul keere maas, tuttavat treialit ei ole ja tahaks tikkpoldi originaaliks jätta, mõtlesin osta nn. helicoili komplekti aga siis tekkis küsimus, et neid mitmes mõõdus. Manualist vaatasin, et tikkpolt on M10 aga keerme sammu ei ole toodud, ise arvan et M10*1,5 aga kindel ei ole. Kas ja millist keermeliimi oleks mõistlik kasutada?
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Keermeliim ei aita midagi.
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Unread post by ishijupp »

Võta tikkpolt poodi kaasa ja lase müüjatel anda õige komplekt. Ja helicoiliga pole vaja keermeliimi kasutada, keere jääb niigi hea ja kindel.
kkodar
Tavakasutaja
Posts: 56
Joined: 12. Nov 2010 01:00

Unread post by kkodar »

ok, nii teengi, aga kas keegi oskab öelda kuidas neid tikkpolte kinni keerata, ise olen näpitsatega keeranud, kuid see ka ainult häda pärast, kas keegi oskab paremat välja pakkuda?
V6rrRacing
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 12. Oct 2009 00:00

Unread post by V6rrRacing »

Endal oli mul sama probleem voshodiga. Mina keevitasin vossu tikkpoldi otsa kümnese poldi ning tegin mootoripoolte kümnese keerme ja keerasin selle sisse. Tikkpolte saab sisse keerada kahe mutri abil.(keerad kaks mutrid tugevalt üks teise vastu ning keerad tikkpoldi sisse)
kkodar
Tavakasutaja
Posts: 56
Joined: 12. Nov 2010 01:00

Unread post by kkodar »

proovin seda kahe mutri võimalust.
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Seib ka kahe mutri vahele, sisse keeratakse ülemisest, välja alumisest.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Tikkpoltide keeramiseks võib ka selline abinõu kasutuskõlblik olla. Plaanin endale kunagi prooviks ühe teha.

Image
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Ehk tutvustad lähemalt?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Idee on selline, et lükatakse see tikkpoldile peale. Keerates peaks rattake, mille telg ei asu tema tsentris, poldi seadmesse kinni fikseerima ja seejärel peaks saama polti läbi selle rakise keerata. :roll:
Ühel tuttaval oli sarnane asi olemas, kuid defektiga, mistõttu ei olnud võimalik proovida.
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Selle eseme ise tegemisele aja kulutamise asemel soovitan pigem külastada hästi varustatud tööriistapoodi ja hankida see sealt.

Mõnesaja krooni kulutamisel on tööriist, mis kestab aastaid.

A.
Post Reply