Iz Planeta 5 1989

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

sellel teemal oleva pildi järgi panin kõik asjad nii nagu pildil. Aga ikka ei. Seibe olen igatepidi proovinud. Ainult toda seibi ei pannud, mis on nr5-e all, kuna ükskiseib ei istunud sinna. KAs asi võib selles olla?
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

See nr.5 seib peab seal kindlasti olema. Käikude lülitamise ajal on vaja käigukasti ringi ajada.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

timmisin seal nr5 seibi. aga tolku ei ole. 3. ja 4jumpsib ikka. Oleks äkki jõgevamaalt nii lahket inimest, kes tuleks vaatama ja viitsiks äkki ka proovida?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 724
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

http://www.motokuur.ee/modules.php?name ... ic&t=10177

siit saad ka oma küsimusele vastuse, minul aitas nii. Planeta 5 käigukast on nuhtlus, soovitan ka käigukasti laagrid ära vahetada, see aitab päris palju kaasa. Käigukast ei kolise enam nii palju.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Tee mis tahad, ei saa käigukasti tööle. 2. pealt tõmbaks nagu otse 4-dale
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Aidake seda õnnetut inimest :D . Nädal aega istub minu juures ja halab, et ei saa kokku :lol: .
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

3.dat käiku ei saa toimima. Tõmbab plaks 2.- 4dale. Keegi oskab öelda, et kuhu täpsemalt mis seibid äivad ja mitu(orginaalist)
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Sõber Sidur sai käigud tööle, aga kui need kahvlite võllid sissepoole toksida ehk siis õigesse asendisse ( muidu olid siduri poolt vaadatuna umbes 1cm väljas ) poob see 3. käigu kinni ja ei lase 4.'ndale vahetada.
Selline tunne, et poob need käigukahvlid vastu ussvõlli kinni. Kas üks võimalus on see, et need kahvli võllide augud käigukastikaane küljes on natukene nihkes?
User avatar
wake
Moderaator
Posts: 85
Joined: 25. Oct 2003 00:00
Location: Saare talu - Põlva - Värska
Contact:

Unread post by wake »

Käigukast wrote:Kas üks võimalus on see, et need kahvli võllide augud käigukastikaane küljes on natukene nihkes?
Ei. Asi on ikkagi oskamatuses käigukast joonise järgi kokku panna. Kui on koos, siis alles võib tekkida vajadus erineva paksusega reguleerseibide vastu. Muidugi võivad kahvlid ka kõverad olla juba.
Korstnapühkimistööd - 5258784
www.laurilinnus.ee
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Noo, krt käidud ju töötasid, siis kui need kahvli võllid ei olnud käigukastikaane sees olevates aukudes ehk siis nad olid suhteliselt lõdvalt.
Aga kui need oma kohale toksida siis poob kinni.
Minu meelest on see küll üks loogiline põhjus, et need augud seal kaane sees on nihkes ja surub need kahvlid jõuga vms vastu ussvõlli.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Kaaneavad vaevalt nihkes on, asi on ju varem töödanud. Loogilisem oleks, et kahvliteljed ise on hoopis kõverad.
Oman mõnda roostes mootorratast.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

teints wrote:Kaaneavad vaevalt nihkes on, asi on ju varem töödanud. Loogilisem oleks, et kahvliteljed ise on hoopis kõverad.
Njaaa, aga ega needki ei saa niisama kõveraks minna. Kuigi võiks üle kontrollida need teljed.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Tuleb ehitus selgeks teha ja proovida panna nii kokku nagu ette on nähtud, ning enne seda juba kontrollida ega ei panda masinat kokku vigastest osadest.
Võibolla on üldse kogu käigukasti kaas nihkes, sest on jäetud paar juhthülssi/tihvti panematta kas siis kaane või lisaks ka karteri vahele. Võiks meelde tuletada mis jupid olid lahti võttes ning palju jäi peale koostamist asju üle, ning teha järeldused.
Lisaks lülitusvõlli seibidele võivad ka veovõllide pealt seibid puudu olla või midagi vahetusse läinud, variante on palju.
Loodan tõesti et kuskile karteri vahele ei pandud papist tihendit, sest IZ-tüüpi mootorrattale ei olnud sellist ette nähtud ja taolise paigaldamine võib ka olla käigukasti mitte toimimise üks põhjus(test).
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

extinction wrote:Tuleb ehitus selgeks teha ja proovida panna nii kokku nagu ette on nähtud, ning enne seda juba kontrollida ega ei panda masinat kokku vigastest osadest.
Võibolla on üldse kogu käigukasti kaas nihkes, sest on jäetud paar juhthülssi/tihvti panematta kas siis kaane või lisaks ka karteri vahele. Võiks meelde tuletada mis jupid olid lahti võttes ning palju jäi peale koostamist asju üle, ning teha järeldused.
Lisaks lülitusvõlli seibidele võivad ka veovõllide pealt seibid puudu olla või midagi vahetusse läinud, variante on palju.
Loodan tõesti et kuskile karteri vahele ei pandud papist tihendit, sest IZ-tüüpi mootorrattale ei olnud sellist ette nähtud ja taolise paigaldamine võib ka olla käigukasti mitte toimimise üks põhjus(test).
Seda värki ma ei tea kas midagi kadunud on ja kus mis asjad alguses olid. Seda peab tsikli omanik ise vaatama. Mina aitan teada praegu olemasolevate juppidega.
Karteripoolte vahele läks ikka silikon mitte papptihend.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Nüüd olen mina ise jälle: Sain lõpuks käigukasti tööle. 8 ) Panin ühtekohta õhema seibi ja lihvisin natuke pulkasid ning ka neid auke käigukastikaane sees. Homme saab vast hääli kuulda!

Kõike head!
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Tervist!

Mitupäeva olen juba ehitanud minski süütemängu peale(akuvaba)
vaheflantsi sain nüüd valmis. Tahtsin küsida, kui ankur/magneeto käib vastu mähiseid kas siis saab tekkida säde? Mul alguses käis ts sinna julmalt vastu, nüüd natuke muutsin kaugust ja säde tuli.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Säde oli vahelduva eduga kord oli kord ei olnud. Nüüd ei ole enam üldse. Ja kui säde oli siis käima ei läinud, ilmselt oli säde liiga nõrk. Peal on minski akuvaba kontaktsüüde. Juhe koos, enam ei oska midagi teha. Süüte panime ka õigeks, aga käima ikka ei lähe.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Käigukast wrote:Säde oli vahelduva eduga kord oli kord ei olnud. Nüüd ei ole enam üldse. Ja kui säde oli siis käima ei läinud, ilmselt oli säde liiga nõrk. Peal on minski akuvaba kontaktsüüde. Juhe koos, enam ei oska midagi teha. Süüte panime ka õigeks, aga käima ikka ei lähe.
Kust kohast me süüte õigeks panime? Ma umbkaudu panin ja ütlesin, et proovi edaspidi hilisemaks ja varasemaks panna.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
hautz
Tavakasutaja
Posts: 331
Joined: 30. Mar 2007 00:00
Location: elva
Contact:

Unread post by hautz »

Miks mitte kohe täpselt paika panna? :lol:
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

hautz wrote:Miks mitte kohe täpselt paika panna? :lol:
Ei viitsinud tegeleda sellega eriti. oma tsiklit ka vaja teha.
Las poiss saa ka käe valgeks.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Tervist!
Minski süüde ikka ei lähe. Dioodplokil on üks see kuidas öelda diood läbi. Sellepärast ilmselt ka ei laadinud. Selle aseel tuleb siis auto geneka see tablett või relee kuidas seda nimetatakse. Raami olen ka vahepeal täiustanud. Peput natuke ümberteinud ja nüüdseks ka ära värvinud. Peale liivapritsimist sai veel natuke keevitatud. Ma igavene lambaaju, unustasin raami puhtaks teha, enne värvimist. Paaris kohas on rauapuru värviall. Krunt läks sealt natuke jooksma, kus oli halb värvida. Aga noh sai esimest korda püssi kasutada ja eks sealt tulevad omad vead. Õhtuks tahan pilte ka teha.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Tsikkel hakkab vaikselt juba krossiratta kuju võtma. Kärnad peab sebima veel ja masina kokku laduma. Vaja oleks ka esiporikat.
Peab silindri ka kuidagi puhtaks nühkima.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Lisaks siis vahepeal paar pilti. Homme toon teisest garaa zist raami ja muud pudi-padi koju, saab vaikselt kokku laduda. Täna tegin silndrialla uued tihendi. Taha lähevad zidi amordid. Silindrit pole jõudnud puhastada.
Mingi pilt mootorist enne:
Image
Pärast
Image
Karpa
Image
Image
Image
Amort1
Image
Amort2
Image

Siit ka küsimus, et amort1-el on on see kaitse, ja minu omal(amort2) ei ole. Kas see on vajalik asi või võin selle ära lõigata?

Homseni!
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Ei tea kas keegi üldse enam midagi vaatab siin? :(
IGatahes nagu lubatud sai, et teen pilte, siis nii sai ka tehtud. Kvaliteet s**t, kuna väljas juba ämar ja ei leidnud õiget valgust ka toas. Raamil on vigu ja kõike muud. Ise olen rahul :lol:

Raam
Image
Need siis need täkid
Image
Kiige
Image
Hark
Image
Istmealus
Image
Image
Porilaud
Image
Esiamordid
Image
Image

Avaldage aga arvamust ;)
V6rrRacing
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 12. Oct 2009 00:00

Unread post by V6rrRacing »

Parem kui varem tuleb kindlasti. :D
Tahaks juba lõpp tulemust näha.

Edu masinaga!
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

On natuke juba kokku pandud. Hakkab vaikselt looma. Vaja oleks veel esiproikat, väiksemat paaki, krossilenksu ja kärnasid. Sai natuke tagahammaka kaant ka tehtud.
Image
Image
Image
Image
Image
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

Kui juba krossika moodi hakkab asi liikuma, siis ürita veel veo ülekannet jõulisemaks muuta,
Ette kui ka taha kõrgemad amordid,
muidu paistab vinks vonks rotikas olevat:)
->Iz Jupiter 3<->Jawa 638/350/1991<->CZ 514/380/1986<-
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Tagumine hammasratas ei ole enam kasutuskõlblik....
Haarame mopeedil kolvist!
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Kaarup wrote:Kui juba krossika moodi hakkab asi liikuma, siis ürita veel veo ülekannet jõulisemaks muuta,
Ette kui ka taha kõrgemad amordid,
muidu paistab vinks vonks rotikas olevat:)
Ette on plaan kõrgemad amorid küll. Taha väga pole mõtet, kuna praegugi on väga kõrgel.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Vahepeal olen saanud juurde uue karpa. Jikovi 4437252283800.
Väga midagi teha pole jõudnud, kuid siiski midagigi. Paar pilti ka, vabandan kvaliteedi pärast. :oops:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Vahpeal sain pilli käima selle autogeneka dioodplokiga. Laadis kõik oli super. Aga nüüd jälle ei lae. Ilmselgelt laeb mu genekas üle ja põletab dioodplokid läbi. Nüüd üritan uue süütemängu saada. Sidur ka ei lahuta enam, enne lahtivõtmis töötas sidur ilusti. Tegin ka uue istme, aga minust siiski rätsepat ei saa. :roll: Praegu ei meeldi mulle endale ka välimus. Kui tagaporika teen ümber, ehk siis asi paraneb. Ette plaanis veel krossiporikas, kui rahakott lubab.

Image
Image
Image
Image
Image
Aspelund
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Feb 2010 01:00

Unread post by Aspelund »

Jikovi karburaatori mudel on neil piltidel 2838. Too ülejäänud numbrijoru on detailise tähtsusega.

A.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Sai ostetud kawasaki kx 125 2002 esimene porilaud, mille peaks esmaspäev kätte saama. Sai ka natuke photoshop'is värvilahendust tehtud.
Image
Image
Image
Mõtlen kumba paagi versiooni teha. 8 )
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Lisaks veel, et sain ka eile masina uuesti laadima. Pingeregulaator ei toimi, kuna laeb liiga ulmeliselt kuni 20V. Täna lähen vahetan pingergulaatori Bochi firma oma vastu.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Täna sain kawa esiporika kätte, mille ka kohe külge ehitasin. Masin ise jumala timmist väljas, timmi ka ei saa. Peksab tagasi koguaeg, õhufiltri peksis ribadeks. Süüde pane kuidas tahad, segukruviga sammuti ,nõela näppimisest rääkimata. Homme proovin teist süütepooli ja tellin uue küünla ära, äkki asi neis.
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Igaks juhuks mainin, osadel karbussidel on võimalik poolvägisis/kogemata saada segusiiber tagurpidi sisse-nii, et siibri kaldu olev osa on mootori poole. Iz planeta spordil noorusaegadel sai sihuke trikk tehtud ja viga otsitud kaua aega-vea symptomid olid nagu sul praegu.
Haarame mopeedil kolvist!
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Sai teist süütepooli proovitud, uut küünlajuhet, piipu ja ostsin ka uue küünla. Peale pooli vahetamist, ei käinud asi enam üldse.

Image
Image
Image

Ei oska enam väga midagi teha. Vaja kuskilt 100% töötavat süütepooli sebida.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Säti süüde õigeks (mitte nii kuidas tahad) ja laena kuskilt kindla peale töötav karpa.
Tõenäoliselt ei ole sulle teada Jawa 638 karpa töövõime planeedi mootori peal, või oled seda ennem katsetanud? Mina ka ei tea, kas töötab.

Mul on IZ-i põlvest küll mingi 4 aastat möödas aga sellist jampsi nagu sa kirjeldad, ei korraldanud ükski mu kolmest planeedist. Olgu mainitud et olin ka tol ajal ikka üsna "roheline".
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Karpa töötas varem jawa peal ja buraani peal ideaalselt. Süüdet olen õigeks pannud, varasemaks ja ka hilisemaks.
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

Millise valemi või teooria järgi sa oma süüdet seal timmid?
->Iz Jupiter 3<->Jawa 638/350/1991<->CZ 514/380/1986<-
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

kolb 2,5mm ülevalt all ja siis keeran kontaktid nii, et nad nagu kohe kohe läheks lahti. Samas on ka sõber süüdet paika pannud(temal masin töötab).
Kaarup
Tavakasutaja
Posts: 65
Joined: 03. Oct 2008 00:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by Kaarup »

See võib natuke hiline olla, aga noh põhimõte on sul selge ja eks igal masinal ole ta erinev ka.
Soovitan sul tähelepanu rohkem karpa poole suunata, suure tõonäosusega on üks vigadest seal.
->Iz Jupiter 3<->Jawa 638/350/1991<->CZ 514/380/1986<-
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Kui sa karburaatoris düüse just ei vahetanud jääb segu väga lahjaks.
Jawal on kaks silindrit, mida see karburaator täidab kordamööda.
Planeta on 350cm3 ja segu satub silindrisse ligikaudu kaks korda vähem kui vaja..
:roll:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Mis düüsid sinna sobivad oleks? Samas küünal ise on jumala must, nagu oleks segu rikas just.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Pole ammu midagi kirjutanud.

Masin ei lae. Selle autogeneka süsteemiga vahepeal laadis täitsa hästi, aga pingeregulaator põles läbi, kuskil mingi lühis sees. Nii palju, et taha olen vahepeal kärna sebinud, mille sain pika nu**imise peale, aga lõhkudes ära samalajal lohvi, :cry: Esiamorte ka tegin umbes 3-4cm pikemaks, ostsin uued sidurikettad, mis peaks homme minuni jõudma. Tagahammaka kaant tegin veel ümber. Lisan ka paar pilti. Nüüdseks tagaporikas must.

Image
Image
Post Reply