Izh 56

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Izh 56

Unread post by Asbest »

Tervist!
Tarvis teada Izh 56 vanema tüübi mootori simmerlingide mõõte. Neid on seal mäletamist mööda 4. Kaks on väntvõlli küljes, üks käigukastis ja teine mootori parempoolses kaanes. Eriti huvitavad mind need väntvõlli CK tihendi mõõdud. Ehk täpsemalt siis üks simmer on geneka juures ja teine kahe laagri vahel siduri poolel. Küsimus ka laagrite kohta. Väntvõllil on kahte tüüpi laagreid. 2505k ja 304. On neid laagreid veel saadaval?
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Aga sa võta vanad kaasa ja astu Moduatorist läbi, küll nad sulle uued leiavad.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Selle siduripoolsega tuleb sul veidi peamurdmist. Nimelt on see taas üks venelaste erimõõt, mida saab küll komplekteerida kahe standardtihendiga, kuid jääb mõne mm erinevus siiski sisse laiuses.

Kui seda viimast ei leia, siis saab selle originaali ühe-kaks minu käest 5¤tk. (uus vene toodang)

304 on laialt saadavalt. Teist 2505 KMY laagrit oli vähemasti vene oma pakkuda sügisel küll.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Eri tihendi järele tegelikult vajadus puudub, uuematel on ka ju õhuke tihend, tühja osa täidab puks.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

madeinussr wrote:Eri tihendi järele tegelikult vajadus puudub, uuematel on ka ju õhuke tihend, tühja osa täidab puks.
Antud juhul on tegu iz 56'ga, kus originaalis käib siiski tähikseib ja antud lai tihend. Igaljuhul tuleb kombineerida, kui õiget tihendit kasutada ei ole soov.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Unread post by Asbest »

See vana siduripoolne simmerling on oma poolteist cm paks (või isegi paksem) - igavene jurakas. Kahe simmerlingiga saaks vast asja lahendatud. Aga jääb küsimus õhku - mis mõõdud geneka poolsel simmerlingil on? - Kellegil Vändakaela ja karteripoole ava mõõte pole käepärast? Kuna projekt ei asu üldse siin kandis, siis ise ei hangi kuluosasid, niiet ma varustan ainult ühte isikut mõõtudega, kes asjad valmis toob. Moduatoris on mulle öeldud, et võta võlli ja avause mõõdud - vanad kulunud vms. Aga muidu olen seal enamus kraami kätte saanud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Nobody wrote:
madeinussr wrote:Eri tihendi järele tegelikult vajadus puudub, uuematel on ka ju õhuke tihend, tühja osa täidab puks.
Antud juhul on tegu iz 56'ga, kus originaalis käib siiski tähikseib ja antud lai tihend. Igaljuhul tuleb kombineerida, kui õiget tihendit kasutada ei ole soov.
Originaal originaaliks aga, kas siis uuematel muudeti karteri ehitust, et neil õhukesest tihendist piisab, minu arvates mitte. Tähik seib käib neil ka kõigil, lihtsalt välimise laagri ja simmeri vahele jääb umbes 10mm lai ja laagri saale välismõõduga 1mm sinapaksusega torujupp.
Või eksin?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Siduripoole võib panna kaks standardtihendit, mõõdud on 25x52 (võll 25 ja ava 52), saadaval mitmes erinevas paksuses. Kui panna kaks 10 mm paksust tihendit, siis pole vaja tühja ruumi millegiga täita kuna tihendid istuvad tihedalt avas ja ei lähe kuskile. Generaatori pool on kahepoolne eritihend iz49 cb 1-48-3 mõõdud 17x30x10, seal töötab edukalt ka ühepoolne standard 17x30x7. Vedava ketiratta all on tihend 36x52x7.
Laagrit 2505 kmy pole Moduaatoris olnud juba rohkem kui aasta, üks tuttav käis sealt neid eelmisel nädalal otsimas, ülejäänud asjad saab sealt kindlasti kõik.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Unread post by Asbest »

Tänud vastajaile. Moduatoris pole päris paljusid laagreid vene tsiklitele, peaks mainima. Aga sellest pole muret. Kui villjandist need kätte peaks saama, siis on asjaga ühel pool.
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Unread post by Asbest »

Siiski jäi üks küsimus õhku. Mis mõõtu simmer läheb sidurikaane sisse? Seesama, kuskohast kickstar ja käiguvahetushoob läbi läheb. - Ise ostsin mingaeg sinna ühe, aga mõõt oli vale, ei jäänud pidama. Oskab keegi kiirelt õiged mõõdud anda?
Post Reply