Jawa 350 võtmed kadunud

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
miinipilduja
Posts: 7
Joined: 09. Aug 2011 00:00

Jawa 350 võtmed kadunud

Unread post by miinipilduja »

Kadunud on '72a Jawa 350 süüteluku ja sadula võtmed. Mida annaks nende lukkudega teha? Kas tuleks ära lõhkuda ning uued asemele osta?
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Miks kohe lõhkuda? Kruvi lukk maha ja mine sellega lukksepa juurde. Luku järgi saab ju ka võtme järele teha. Või siis mine koos rattaga lukksepa juurde kui muidu ei saa :) Valgas näiteks Umanetsi firma avatud turul saab sellise mure lahendatud 15 minutiga. Ega mujalgi spetsid viletsamad ei ole.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

hulga suvaliste Jawa võtmete olemasolu korral võib ka neid proovida. Võib juhtuda, et mõni keerab.
Sõidan nagu suudan.
miinipilduja
Posts: 7
Joined: 09. Aug 2011 00:00

Unread post by miinipilduja »

tänud soovituse eest!
võtan süüteluku maha ja lähen lukksepa juurde.
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 80
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Unread post by argo1974 »

Lukksepp ei aita sind kuidagi, sest JAWA lukkudel on tihvtide korgid kinni pressitud ja neid niisama mõõtmiseks kätte ei saa.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

Kas tõesti siis jawa teatud seeriatel võtmed ei ühildu?
NT.mu plan-5 süütevõti keeras ilma jõuta enda jup-4 ja sõbra plan-5 süütelukku ja vastupidi...võtmed polnud kulunud-süüüteluku sisu kohta info puudub.
Võimalik et kokkusattumus :D
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 80
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Unread post by argo1974 »

JAWA 360 jms võtmed on nummerdatud ja sarnase leidmine suht raske.
Kombinatsioonide arvu peast ei tea, aga mulle pole viimase 25 aasta jooksul veel ühesuguseid võtmeid kätte juhtunud.
miinipilduja
Posts: 7
Joined: 09. Aug 2011 00:00

Unread post by miinipilduja »

Läbi helistatud mõned firmad kes võtmeid teevad. Nende sõnul nad oskavad ka lukkude järgi võtmeid valmistada. Jawa süütelukule võtme tegemisest taheti üldiselt nagu kokku lepitult 25-30 euri. Tallinna Kaubamajas asuv Kuldvõtmeke aga pakkus hinnaks 10 euri ringis. Kuna tahtsin ka sadulalukule võtit ning mõlema luku puhul kaks koopiat, siis läks maksma 16 euri. Helistatigi paar päeva hiljem, et on valmis. Siit siis järeldus - saab Jawale lukkude järgi võtmeid teha ilusti.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Kas sa saaksid palun panna oma võtmetest pildi? Mind huvitab soonte arv võtmel, sest nagu just kuuldud - järgi saab teha küll aga mitte kõiki variante. Kõikide (soonte arvuga) variantide toorikuid saada pole.
Sõidan nagu suudan.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

See 10 euri võtme taastamise eest on täiesti korrektne hind ja ei ole ülemakstud teenus. Ega odavamalt keegi tegema ei hakka. Kallimalt muidugi saab igalt poolt :) Muretuid kilomeetreid!
miinipilduja
Posts: 7
Joined: 09. Aug 2011 00:00

Unread post by miinipilduja »

Mattu wrote:Kas sa saaksid palun panna oma võtmetest pildi? Mind huvitab soonte arv võtmel, sest nagu just kuuldud - järgi saab teha küll aga mitte kõiki variante. Kõikide (soonte arvuga) variantide toorikuid saada pole.
Lukk koos võtmetega sama mis Jawa kodulehel müügis oleval. Pilt seal selline http://jawa.ee/images/PC180033.JPG
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Ehk oskab keegi öelda, mis markeeringuga on vana jawa võtme toorikud?
Markeering on võtme küljepeal.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

PAL - FAB oli tootjaks.

Ainult seda võin kinnitada, et ühte sorti (Jawadel kasutatud erinevaid toorikutüüpe) tehakse järele Tallinna Kaubamaja kõrval/all olevas võtmepoes - oli Kuldvõtmeke äkki? Aga saavad teha ainult ühte tüüpi toorikut, mida neil leidub. Kataloogides on ka kõik ülejäänud olemas aga tellida neid pole siia võimalik, väidetavalt neid lihtsalt ladudes enam pole. Kui see aitab siis kui omale eelmine aasta võtmed seal teha lasin, ütles tüüp, et ¦koda toorik ja Auto 100-s on samade toorikute peal töökoja kapid - nagu üks sõber kinnitas.


Edit: uute võtmete koodid: Ühel on JMA ja selle pöördel SKO 7. Teisel ühel küljel SILCA italy ja pöördel SK 7.
Sõidan nagu suudan.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kui teeks tellimuse, kas oleks huvilisi võtmetoorikutele?
Tooriku hind võiks olla 2,62€-5,18€ tk + saatekulu.
Selle võib siis ise viilida või minna ise töökotta tegema.

Silca toorikut oleks lihtsam saada.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Mul läks süüde+sadul, ehk mõlemad võtmed kokku 10 euri Kaubamaja all maksma. On mõtet ise sõna otseses mõttes n*****a või? Seda enam, et ma rõhutan - minu nimetatud toorikud sobisid ühe variandi lukkudega aga MITTE kõigiga :wink:
Sõidan nagu suudan.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

No mõni foorumi lugeja elab vb. süva setumaal ja kaubamajja sõitmine läheb kordades kallimaks kui viilikomplekt, saatekulu ja võtmetoorik.
:D
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Jah, muidugi! Küll aga läheb kalliks ka lampi suvaliste toorikute tellimine ju.
Kui ma nüüd maale lähen, siis ma pildistan üles need võtmed, mille järgi ma uued lasin teha ja ka selle uue komplekti. Samuti pildistan ma üles need, mida teha ei saanud, sest sobivaid toorikuid ei eksisteeri. Siis ehk piltide pealt saavad võimalikud huvilised erinevustest aru ja on neil ka võimalik hinnata, milline võti neil on ja kas minu antud koodidega kaasaegsete võtmete toorikud võiks neile sobida. Muidu mõni tellib need toorikud ära, aga tema luku soontega need kokku muud moodi ei sobi, kui ainult haamriga võtit sisse lüües :wink:
Sõidan nagu suudan.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

minuomal on ka sadula ja süüte võtme profiil erinev.
Kui pilti teed, siis tee mõlemast küljest ja võtme otsast.
Võimalusel säti pildile ka joonlaud või nihik, et saaks soonte vahekaugust võrrelda.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 336
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Sadula omadest hetkel üldse ei räägi.

All mõned erinevad võtmed - kõiki varusid ei viitsinud läbi sorteerida. Peaks selgeks saama, et toorikud erinevad, erineva partii süütelukkudel. Ehk lampi ei ole mõtet toorikuid tellida. Uus võti on see, mille toorikut eksisteerib Eestis ja euroopa ladudes. Ülejäänusid kataloog pidi näitama aga reaalselt neid kusagil ladudes (euroopas) ei olnud, vähemalt eelmine suvi ja aastaid ennem seda.

Image
Image
Sõidan nagu suudan.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Silca toorikutest sobis sk1 ja sk7 mõlemad ilusti süütelukku.
Kahjuks sadula lukule ei sobinud ükski olemasolev, kuigi oli ligilähedane.

Kas neid on siis rohkem kui 2 eri profiili?
Kas tehasest tulles oli juba 2 võtmega, või algselt oli ikkagi 1 võtmega mõlemad lukud?

E.
Juba pildilt näen ära 4 eri profiili.
Post Reply