Väike hoiatus cz 500 ikovi karbussi kohta.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Väike hoiatus cz 500 ikovi karbussi kohta.

Unread post by iz350super »

tere, kuna kogesin seda nähtust enda nahal 2 korda läbi, ehk kellegil on sellest abi.
Nimelt oli murdunud pisikene siibrit samas asendis hoidnud pisike pulk, (lasi siibrit üles alla liikuda)
ning kui keerasin gaasi poolepeale, keeras siiber ennast viltu ning jäi tühikigukruvi peale kandma, ajades mootori hulluks (suurtesse pööretesse) kuna algul polnud mul krossikal suretuslülitit ja käigu viskas ka kahevahele, jooksiski mu esimene iz sport kokku.
Mulle tundus et see on vist isegi vahetatav.
T.M
jaan2
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 22. Jan 2008 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by jaan2 »

Küünlajuhet ei mõistnud maha võtta :lol: ? Sõbral juhtus kord sama värk, tühikäigukruvi oli muidu täiesti maha keeratud ja siiber keerles seal oma suva järgi.
Jaff
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

...
Last edited by minimx38 on 23. Jul 2017 14:44, edited 1 time in total.
MargusM
Tavakasutaja
Posts: 84
Joined: 08. Nov 2011 01:00
Location: Harjumaa/ Pärnumaa
Contact:

Unread post by MargusM »

jaan2 wrote:Küünlajuhet ei mõistnud maha võtta :lol: ? Sõbral juhtus kord sama värk, tühikäigukruvi oli muidu täiesti maha keeratud ja siiber keerles seal oma suva järgi.
Oled proovinud täispöördes mootorilt piibujuhet maha võtta? Mina olen- teiskorda enam ei võta : ) . Õhupuhasti ette ei ole kõigil kahjuks võimalik midagi toppida. Ise soovitaks sellisel juhul bensiini kraan kinni keerata.
User avatar
nex
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 26. Oct 2008 00:00
Contact:

Unread post by nex »

ennem saaks piibust laksu kui mootori kotti laseks :D
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Motoplat süütega näiteks on piibu eemaldamise teel mootori suretamine karuteene süütepoolile.
Bensiinikraani kinni keeramine võib lahja seguga mootorile haiget teha.

Mitme otsaga asi. Vahel aitab kõrgeim käik ja piduriga suretamine.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
Fredil88
Posts: 2
Joined: 06. Jun 2012 00:00

Unread post by Fredil88 »

Ma ei tea. Ma olen sama asja paar korda kogenud ja sellisel juhul saab ka küünla jalaga välja tõmmata. Ei sa särakat ja saad masina seisma
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Fredil88 wrote:Ma ei tea. Ma olen sama asja paar korda kogenud ja sellisel juhul saab ka küünla jalaga välja tõmmata. Ei sa särakat ja saad masina seisma
Kuid mitte elektronsüütega nii teha, üsna tõenäoliselt rikub regulaatori ära.

Pooldan suurt käiku ja piduriga suretamist...
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 748
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Mõnele iz`ile on selleks puhuks ette nähtud dekompressiooniklapp.
Fredil88
Posts: 2
Joined: 06. Jun 2012 00:00

Unread post by Fredil88 »

Nobody wrote:
Fredil88 wrote:Ma ei tea. Ma olen sama asja paar korda kogenud ja sellisel juhul saab ka küünla jalaga välja tõmmata. Ei sa särakat ja saad masina seisma
Kuid mitte elektronsüütega nii teha, üsna tõenäoliselt rikub regulaatori ära.

Pooldan suurt käiku ja piduriga suretamist...
Tegelikult jah oleks vist mõtekam suurma käiguga suretada. Igatahes siiamaani pole mul väga midagi juhtunud, kui olen pidanud nii tegema-
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

...
Last edited by minimx38 on 23. Jul 2017 14:43, edited 1 time in total.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

minimx38 wrote:nii on hea targutada aga kui selline asi juhtub on endal mõtted otsas... samuti kui krossi sõites kunagi gaas peale jäi.. algul ei osanud midagi teha aga peale paart litti tuli juba meelde, et on olemas suretusnupp ja sidur :D
Ootamatuste vastu on drill. Harjutad tsikli suretamist söögi alla, peale ja uneajal ka! :D

Siis saad asja lihasmällu ja reageerid kiirelt.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
jaan2
Tavakasutaja
Posts: 36
Joined: 22. Jan 2008 01:00
Location: Tartumaa
Contact:

Unread post by jaan2 »

MargusM wrote:
jaan2 wrote:Küünlajuhet ei mõistnud maha võtta :lol: ? Sõbral juhtus kord sama värk, tühikäigukruvi oli muidu täiesti maha keeratud ja siiber keerles seal oma suva järgi.
Oled proovinud täispöördes mootorilt piibujuhet maha võtta? Mina olen- teiskorda enam ei võta : ) . Õhupuhasti ette ei ole kõigil kahjuks võimalik midagi toppida. Ise soovitaks sellisel juhul bensiini kraan kinni keerata.
Sitaks olen :D , ega kui midagi muud üle ei jää siis tulebki nii teha, parem ikka kui hakata mootorit remontima.


extinction wrote:Motoplat süütega näiteks on piibu eemaldamise teel mootori suretamine karuteene süütepoolile.
Bensiinikraani kinni keeramine võib lahja seguga mootorile haiget teha.

Mitme otsaga asi. Vahel aitab kõrgeim käik ja piduriga suretamine.
Minu teada lõhub see süütepooli siis kui säde piibust kuhugi edasi ei lähe nt: mootor jookseb täis ja on vaja tühjaks peksta siis ei tohiks piipu niisama jätta (panna kasvõi küünal otsa). Kuid kui töötavalt masinalt piibu maha võtta siis võetakse ju piibust tulev laeng endasse :D .
Jaff
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Ma ei teadnudki, et te piipu maha võttes sõrmed sinna sisse ajate, et kindlapeale särakat saada. Kuna tegemist on siiski isoleeritud teemaga, et pinge kuluks sädeme tekitamiseks põlemiskambris mitte mujale, siis piipu pealt katsudes ei saa sealt mingit särakat ja midagi ei maandata ära.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Kui saab särakat läbi piibu siis isolatsioon rikkis.
Pigem saab särakat alles siis kui elekter otsib maandust, ning selleks satub inimolevuse käsi näiteks?
T.M
Post Reply