Minski viga

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
Pluuto
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 11. Jul 2010 00:00

Minski viga

Unread post by Pluuto »

Tere!
Vajan abi, kuna endal juba mõistus otsas. Minski, millel mootor on täiesti töökorras (silinder remontmõõdus) ei saa vändast käima, masina saab küll käima joosta, aga ka siis vaevaliselt ja jõudu praktiliselt pole. Mis minu jaoks on müstika on see, et kui signaali vajutada lööb pöörded üles, see ei tohiks nii olla. Masinal on KINDLALT juhtmed generaatoris ja süütelukus õigesti ühendatud( kontrollisin kolme erineva elektriskeemi pealt), hetkel ei ole suunatulede lülitit ühendatud(ettevaatamatusest lendas see kuulike ära ja ei tea kust sellist leida). Karburaator vajab ka kindlasti paremat seadistust, ent see tundub mingi elektroonika rike olevat. Olen üritanud ka süütemomendi ajastust muuta, ent tulu pole siiani olnud. Kui keegi oskab nõua anda olen väga tänulik.
User avatar
Pihlakas
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 09. May 2011 00:00
Location: Lääne-Virumaa
Contact:

Unread post by Pihlakas »

Elektrisüsteemis sul mingisugust lühise võimalust pole ?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Millise mudeliga ja millise mootoriga on tegu? On süütesüsteemi erinevusi. siis teaks õiget skeemi uurida, et sind aidata. Praegu pakuksin küll remondimehe viga.
Pluuto
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 11. Jul 2010 00:00

Unread post by Pluuto »

ainus koht võib olla signaal, mida vajutades mootor pöördesse läheb, samas signaal siiski töötab. Mootorratas jäi 20 aastat tagasi seisma elektririkke tõttu, mille olen nüüdseks kõrvaldanud (hall karp oli läbi põlenud). Vahepeal oli see ka üleni merevee all, kas see võis midagi signaalis rikkuda?
Pluuto
Tavakasutaja
Posts: 24
Joined: 11. Jul 2010 00:00

Unread post by Pluuto »

minsk 3.115 .elektriskeem siin
http://photo.qip.ru/users/skinonsan/963 ... nImageLink
mehhaaniku käes oli vaid mootor.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Generaatori "0" annab voolu signaalile. Voolu edasijagamine toimub läbi süüteluku klemmi "1". Mass on läbi lüliti. See lihtsalt üks veasümptom sul. Vaata kuidas süütelukk voolu edasi jagab, mis signaaliga seotud on. Võimalik, et viga on kuskil seal.
Post Reply