Pintsliga värvimine

Kõrvalised, kuid HUVITAVAD ja olulised teemad
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Pintsliga värvimine

Unread post by tumbleweed »

Tervist mõtlesin et küsiks huvi pärast pintsliga värvimise kohta,et mis firma värve olete kasutanud millised eeltööd olete teinud ja kui on pilte ka värvitud masinatest siis laadige üles.
Olen kuulnud et mõned panevad värvi sisse ka kõvendit .Et mis see annab ?
Terv:Karl
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Pintsliga värvimine

Unread post by iceman »

tumbleweed wrote:Tervist mõtlesin et küsiks huvi pärast pintsliga värvimise kohta,et mis firma värve olete kasutanud millised eeltööd olete teinud ja kui on pilte ka värvitud masinatest siis laadige üles.
Olen kuulnud et mõned panevad värvi sisse ka kõvendit .Et mis see annab ?
Terv:Karl

tule taevas appi
afka
Tavakasutaja
Posts: 37
Joined: 13. Jun 2010 00:00

Unread post by afka »

Pintsliga värviti juba mitu sajandit tagasi :D aga jah triipe tehakse pintsliga siiamaani :roll:
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Unread post by tumbleweed »

Milles probleem??
Mõned inimesed oskavad pintsliga nii hästi värvida et ei saa arugi et pintsliga sellepärast tahaks teada .
Klein
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 17. Jun 2012 00:00

Unread post by Klein »

Aerosoolvärvi osta poest
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Pintsliga värvimise puhul ei ole mitte nii oluline värv, kuivõrd just pintsel. Kui tahad ilusat tulemust, siis peab pintsel olema VÄGA pehme, karvaosa ei tohi olla ristlõikelt ümar ja karva pikkus peab olema julgelt 4 cm.

Teine küsimus on nüüd siis värvi viskoossus. Värv peab olema täpselt nii vedel, et ta pärast pealekandmist ise tasanduks ja täpselt nii paks, et ta ei hakkaks vertikaalpindadelt alla voolama. See on nüüd selline kogemuse teema, aga värviga võta alati kaasa ka temale sobiv vedeldi.

Loomulikult on mõtekas värvile lisada ka kõvendit. Siin pead siis natuke ise eeltööd tegema ja välja uurima, millised kõvendid mis värvidele sobivad. Inglise ja vene keele oskus on siin väga abiks, kuna eesti keeles siiani veel kusagilt midagi mõistlikku lugeda ei ole. Muuseas - järgmisel aastal üllitatakse kodumaiste tippspetsialistide poolt värvimis- ja plekitööde "aabits". Olen selle asja algmaterjali käes hoidnud ja sirvinud, kui see välja ilmub, tuleks see kohe ära osta, sest see on tõeliselt hea kirjandus.

Kõvendeid on mitmeid, parimad nendest käivad ühe konkreetse värvitüübi kohta aga on ka selliseid, mis on suhteliselt universaalsed. Näiteks Mobiheli toodang sobib suhteliselt laia diapasooniga värvivalikule ja ei ole rahatasku jaoks ka mõrtsukas. Üldiselt pannakse kõvendit värvile sekka umbes veerandi osa värvist, aga ma olen saanud häid tulemusi ka oluliselt väiksemate kõvendikogustega. Samas olen ma ise ka spetsidega nõus, et ega see Mobiheli värk nüüd see kõige parem ei ole, aga ta on oluliselt parem kõvendita emailist. Ning kõvendid segatakse värviga kokku sellises mahus, mille sa kohe järgmise 5-10 minuti jooksul ära kasutad, sest kõvendi hakkab värviga reageerima kohe.

Pintsliga värvimise peamine eelis on, et pealekantav värv on palju paksem aerosoolvärviga võrreldes, tänu millele pisikesed defektid kohe peidetakse, samuti saab värvida ühte konkreetset detaili ilma seda kusagilt maha monteerimata (puhastuse ja karestuse saab ju ka küljes ära teha), mis on mõnikord äärmiselt suur aja kokkuhoid. Kui pintsel on õige ja värvi viskoossus paigas, siis lõpptulemus aerosoolvärvimisest ei erine.

Aga ega sellise hea pintsli leidmine on probleem küll, odavad nad ei ole ja nende kasutuskordade arv väga suur ei ole, sest karv ikkagi reageerib lahustiga ja iga kord läheb pintsel jäigemaks. Parimaid väikseid pintsleid (joonistuste ja väikeste detailide jaoks) saad jumestustarvete valikust, suuremaid poest, aga nad maksavad ka miski 3 euri tükk.
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Unread post by tumbleweed »

Tänud sapi vana
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Re: Pintsliga värvimine

Unread post by Sisse »

tumbleweed wrote:Tervist mõtlesin et küsiks huvi pärast pintsliga värvimise kohta,et mis firma värve olete kasutanud millised eeltööd olete teinud ja kui on pilte ka värvitud masinatest siis laadige üles.
Olen kuulnud et mõned panevad värvi sisse ka kõvendit .Et mis see annab ?
Terv:Karl






Miks kompressoriga ei taha värvida?
uazik.
tumbleweed
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 16. May 2011 00:00

Unread post by tumbleweed »

ei niisama uurisin ja sõber tahab varsti pintslga värvida.
Post Reply