IZ Planeta Spordi mootor IZ-49 või teistele raamidele?

Üldine mototeemaline arutelu
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

IZ Planeta Spordi mootor IZ-49 või teistele raamidele?

Unread post by stiilneyksik »

edit: muutsin teema pealkirja, viimase küsimuse järgi, mis on allpool :)

Hei

Kas on selline asi võimalik, raami ümber keevitamata?
Last edited by stiilneyksik on 20. Jan 2013 15:52, edited 3 times in total.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Suure tõenäosusega küll. Iz 56 kuni Planeta 5 on kõik samade raamikinnitustega, küllap ka 49.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

raam

Unread post by suslik83 »

olen sobitanud ja toimib probleemideta...raskeks läheb pl5 ühe summutiga silindri sobitamisel. sellisel juhul pead veidi silindril ribisid "viilima" ja silindri kaantega mängima...maha sai mootorit võtta ka vaid mootori kinnituste lahti päästmisel - lihtsalt silinder oli kolakas ja ise ka polnud sellel ajal eriti terav pliiats raami ja värvi kahjustamata kõige teostamiseks.
elu ongi mäng!
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Aga kuidas jupiteri mootoritega on? Mul oli kunagi ühe keevitatud 49 raami küljes jupiteri mootor, aga ei mäleta, kas seda oli keevitatud mootori pärast või oli raam varem viga saanud lihtsalt.
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

raam

Unread post by suslik83 »

vot jup. ei istu kuidagi ilma raamile uusi kinnitusi tegemata...olen jup. karterit sinna sobitanud ja mäletamist mööda oli mootor lisaks ka veidi pikk...esimeste plaatide tegemine pole probleem, kuid jup. kinnitub tagant veidi teisiti ja neid kinnitusi ei viitsinud painutama hakata.
täna ei viitsiks isegi mõelda - jup. pole minu silmis eriti õnnestunud kujuga kooslus.
elu ongi mäng!
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Täpselt nii. Planeta mootoril on ca 80 mm vahekaugustega kinnituskõrvad taga, jupiteril aga kiige kinnituse kõrvadel u-kujulised avad tagumise mootoripoldi jaoks. Esimesed plaadid on erinevad, vähe teiste ava-asetustega. Kuid lihtne uus teha.

Pigem jää ühepütalise izi juurde, üsna muretu mootor.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Seda jupiteri mootorit oli suht piin sealt raamist välja saada jah tookord :)

Aga mis on planeta 4-5 eelised 56. mootori ees muidu? Kas peale võimsuse on ka töökindlus parem?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Käigukast-väntvõll sama, uuematel planetadel sidur laagri peal, vanemal 56l puksi peal, siis tuli ka laagri peale ümber. 4-5 on 12V süsteemiga, vaieldamatult töökindlam. Muus osas kahtlen, kas need hilisema aja toodangud enam nii võrd kvaliteetsemad kui 56 on..

Igaljuhul töökindlamad ja mugavama hoolduse/remondiga, kui jupiter on nad kõik
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Küsin kõik asjad ühes teemas ära, siis on vähem läbu :D

1. Kas ma olen õigesti aru saanud, et 56 vanematel mootoritel on veel käsikäigukang, uutematel mootoritel ja planetadel see puudub?
2. Kas Dnepri veljed on ühildatavad IZ'i ülekande ja pidurisüsteemidega?

Jooksvalt tuleb tõenäoliselt veel üht-teist meelde :D

Parimat
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

stiilneyksik wrote:Küsin kõik asjad ühes teemas ära, siis on vähem läbu :D

1. Kas ma olen õigesti aru saanud, et 56 vanematel mootoritel on veel käsikäigukang, uutematel mootoritel ja planetadel see puudub?

Parimat
Kõikidel iz 56 mootoritel on käsikäigukang lisaks. Reaalselt üsna mõtetu, jalaga saab samuti vabakäigu üles leitud.

Vanematel 56 mootoritel tuleb spidotross aga mootorist, siduri juurest. Uuema otsa 56tel aga esitrumlist nii nagu teistel izidelgi.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Keegi viitsiks äkki visata iz49/56 rehvimõõdud?

Netist otsisin, aga ei miskit :)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

stiilneyksik wrote:Keegi viitsiks äkki visata iz49/56 rehvimõõdud?

Netist otsisin, aga ei miskit :)
Äkki 19" 3,25" laius
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

raam

Unread post by suslik83 »

2. Kas Dnepri veljed on ühildatavad IZ'i ülekande ja pidurisüsteemidega?

milleks toota porri? otsi iz. veljed ning sõida...19 ja 18 tollised veljed ei ole ristkasutatavad piduritele ja hammakatele kopsikute poolest. klotsid, hammakad ja muud puksid ning nende sobitumist pole kontrollinud.
elu ongi mäng!
User avatar
suslik83
Tavakasutaja
Posts: 98
Joined: 20. Dec 2007 01:00
Location: Paide
Contact:

raam

Unread post by suslik83 »

Mis sul sellest 49st alles on ... mida sa teha soovid...dokumendid on?
ilma eesmärgita pole mõtet pusida.
elu ongi mäng!
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Nobody wrote:Äkki 19" 3,25" laius
Väga lahe. Vaatasin, et dnepril on head paksud rehvid all, sellest tuli idee ka dnepri velge kasutada. Aga kui sama mõõt neil, siis pole dnepri velg oluline :)

suslikule:
Kunagi oli plaan üks IZ-49 kokku panna, aga kuna selle juppe vajalikul määral ja mõistliku hinna eest enam ei liigu, siis teen endale ühe vene juppidest customi, mis näeks lahe välja ja millega saaks läbi metsade kalal käia näiteks. Dokud pole olulised :)
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Ahoi

Kas keegi oskab öelda, kas IZ Planeta Spordi mootor on analoogsete kinnituskohtadega ülejäänud planetadega? Et kas saab spordi mootorit ka teistele raamidele paigaldada?
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Unread post by gen »

IZ Planeta Sport on hoopis teise klassi mootorratas kui teised Planetad-Jupiterid.Seega on tema mootori ehitus ja kinnitused täiesti erinevad.
Spordi mootor 30hj max kiirus 140km/h.

IZ-49 mootor 11,5hj max kiirus 90km/h.Kogu masin on ehitatud neid andmeid arvestades(kaasa arvatud pidurid).Kõige mõnusam on kulgeda 70-80km/h.

Kui tahad 49 raamile uut mootorit soovitan mõnd kaasaegset 4T hiinlast (125 või 200cc)Püst silinder näeks parem välja aga võib ka"otse"silindriga.
Olen üht bitbike mootoriga IZ 49 mingi ürituse piltidel näinud :D [/img]
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

stiilneyksik wrote:Ahoi

Kas keegi oskab öelda, kas IZ Planeta Spordi mootor on analoogsete kinnituskohtadega ülejäänud planetadega? Et kas saab spordi mootorit ka teistele raamidele paigaldada?

Oeh, müü see poolik 49 maha ja ehita endale midagi konkreetset. Selline kompott jääb silmi riivavaks kompotiks.. 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Olen nõus viimase kirjutatuga.
Iz sport ikka rohkem stili masin, mootor on juba tehase poolt ilusam, nikkelkaaned, igast kurvid ja lisakaaned, mitte ümar kauss.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Ahoi ahoi,

Analoogia mootorikinnitustes on olemas, üks ühele siiski ei sobi, tagumine kinnitus on erinev. Karta on, et kui PS mootor 49 raamile panna siis tasub paar tagumist ratast tavavaraks otsida. Spordi enda omadki ei pea vastu, mis siis veel 49 ratastest rääkida.
Probleeme võib tulla ka summuti kinnitamisega, kardan, et originaal PS summuti jääb liiga madalale.

Ise pole sellist ratsi kunagi teinud ja vist ei teegi. Spordi mootor võiks ikka selleks mõeldud raamile panna.
stiilneyksik wrote:Ahoi

Kas keegi oskab öelda, kas IZ Planeta Spordi mootor on analoogsete kinnituskohtadega ülejäänud planetadega? Et kas saab spordi mootorit ka teistele raamidele paigaldada?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

Nobody wrote: Oeh, müü see poolik 49 maha ja ehita endale midagi konkreetset. Selline kompott jääb silmi riivavaks kompotiks.. 8 )
Heheh.

Mul projekti eesmärk ongi rohkem selles, et tahaks näha, kas saab vene juppidest kokku panna sellise custom bobberi, mis näeks hea välja (tõenäoliselt on taastajatel kustomiinimestest veidi teistsugune ilumeel, aga loodetavasti ma motopõrgusse ei lähe peale seda :P ) ja samal ajal tahaks korralikku minekut samuti asjale. Vanemate IZide mootorid seda minu võhikliku arvamuse järgi ei suuda aga anda. IZ-49 raam on mu isiklik lemmik vene mototööstuselt ja seega mitte ei müü :D. See kas ta kunagi ka street-legaliks saab on juba iseasi ja ei ole hetkel oluline 8 )

Vaatasin samuti, et esimene kinnitus on analoogne, põhiprobleem ongi hetkel selles, kas mõõdud samad ja kas saab tagumisele kinnitusele mingi lahenduse leida :)
stiilneyksik
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 04. Mar 2012 01:00

Unread post by stiilneyksik »

madeinussr wrote:Ahoi ahoi,

Karta on, et kui PS mootor 49 raamile panna siis tasub paar tagumist ratast tavavaraks otsida. Spordi enda omadki ei pea vastu, mis siis veel 49 ratastest rääkida.
Mis osa rattast sa silmas pead? Rehvi või midagi muud? PS mootor peale tuleb, siis tean varuma hakata :lol:
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Peamiselt kodaraid ja rummu.
stiilneyksik wrote:
madeinussr wrote:Ahoi ahoi,

Karta on, et kui PS mootor 49 raamile panna siis tasub paar tagumist ratast tavavaraks otsida. Spordi enda omadki ei pea vastu, mis siis veel 49 ratastest rääkida.
Mis osa rattast sa silmas pead? Rehvi või midagi muud? PS mootor peale tuleb, siis tean varuma hakata :lol:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply