14 a, 166cm pikk - Millist krossikat valida?

Rattad, varustus, treeningud, rajad, võistlused
Kolja
Posts: 2
Joined: 29. Dec 2012 01:00

14 a, 166cm pikk - Millist krossikat valida?

Unread post by Kolja »

Hola!

Mul tekkis ka huvi, sooviks hakata tegelema krossikaga.

Pealkirjas on mu vanus ja pikkus. Millist kasutatud masinat valida, samas odavamat sorti (midagi 200¤- 400¤?). Keegi saab ka seletada, mulle kui algajale järgmised asjad.
Mis varustust täpselt peale kiivri veel vaja?
Mis keskmised kulutused, juhul kui iga päev ei sõida?

Tänud
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Soovitan võtta 125cm3 2t krossika. Kahjuks sellise hinnaklassiga neid ei leidu. Võimalus oleks ka pitbike, nendega saab ka hobikorras võistelda ning on võimalik 400 euriga midagi normaalset leida. Lagunevad ka üsna vähe, kui korralikult hooldada. Varustus- peale kiivri võiks olla veel kõrgemad saapad, siis saab niisama töristatud.
IZH
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 03. Jul 2009 00:00
Location: Tõrva
Contact:

Unread post by IZH »

Kas 125ne palju ei ole? Eks see sõltu muidugi igast inimesest erinevalt. Kui siis 125, 4t. Tundub, et küsija esimene krossikas ka :)
Vanatehnikahuviline :)
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

125cc kindlasti, 85 hakkab sisuliselt kohe lahjaks jääma. Ma eelistaks seeeest 2t mootoreid- laguneb u sama palju, kui 4t aga odavam remontida ning parema minekuga ka...
Kolja
Posts: 2
Joined: 29. Dec 2012 01:00

Unread post by Kolja »

Ma mõtlen jah, sellist, et saaks lihtsalt ringi põristada - mitte linnas.
Jah, ja see oleks üldse minu esimene mootorsõiduk (Olen küll varem sõitnud, aga ise omanud ei ole)
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Siis võta pitbike. Algul pole peale kiivri ja kõrgemate saabaste eriti midagi vaja. Otsi ka kasutatuid margipille, hiinakatest hoia eemale.
CEZETIMEES
Tavakasutaja
Posts: 91
Joined: 24. Mar 2008 01:00

krossikas

Unread post by CEZETIMEES »

Tere,sinu kasvuga poisile kindlasti 125 ccm ja 2 taktiline mootorratas,kuigi korralikku ja odavat ratast on väga raske leida.Kindlasti mitte vaadata hiinakaid.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

Alustada võib ka pitbikega ja hiljem korraliku margipilli peale üle minna. Pitbike saab kindlasti 400 euriga...
bombard
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 27. Jun 2011 00:00

Unread post by bombard »

Kas põllurallikaks või tahad võistlema hakata ?

Võistlemiseks sobivad korralikud kasutatud pillid maksavad ikka üle 1000 tavaliselt.

Kui niisama ringi paugutamiseks, siis sobib väga hästi mõni 2t 125cc retro pill. Kui on huvi ja võimalus aeg-ajalt putitada ja remontida, muidugi... :D
Ise ostsin enda 1. mootorsõidukiks cz 125(olin ka 14). Maksis ta mulle 350 eurot ja selle raha eest oli masinat küll. Alguses oli natuke raskem sõitma õppida, kui ma arvan, et pitiga oleks olnud, aga kui juba hakkas natuke tunnetust tulema, siis sai temaga väga korralikult paugutada.

Kui ma endale masinat valisin, tahtsin vahele jätta seda etappi, et 1. ratas ostetakse selleks, et sõitma õppida ja 2. selleks, et sõita.

Mul oli ka see faktor, et mind mootorid huvitasid ja aeg- ajalt lahtivõtmine ei olnud nagu eriline kirumise koht. Muidugi oleneb huvist ja ma ei reklaami retro- sarja, aga ma tegin sellise valiku ja soovitan teistelegi :D Üldiselt neid suht- koht korralikke pille ikka vahel liigub ja tuleb soovil ja okidokil silma peal hoida! 1. odavat ronti, mida näed, ei tohiks ka osta, sest neisse jäädki raha sisse laduma.
Post Reply