Gaasipriimused

Ostuabi, soovitused, tagasiside
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Gaasipriimused

Unread post by Nobody »

Milliste gaasipriimustega on kellelgi kogemusi?

Endal on mingi odavam universaalikäkk, torgatavate balloonidega. Juhtus see, et külmaga läks balloon jäässe ja kustus poole keetmise pealt ära. Kodus taas töötas.

Nüüd tahangi mingit uut valida kahe tingimusega:

külma ja tuulega enamvähem kasutatav
võimalikult lahti käiv - seega keermega gaasiballoonid

Mida kasutanud olete? Mida teeksite teismoodi uuesti ostes?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Unread post by Sapi-Vana »

Ma ei ostakski gaasipriimust. Sellega ongi need 2 jura, et ballooni peale keerates võid kaotada suure osa ballooni sisust ning gaasileegil ei ole ka põleti külge kleepumise jõudu - väike puhang ja ongi leek kutu.
Bensiinipriimusega neid jamasid ei ole. Tõsi - bensiinipriimus on veidi suurem ja raskem. Omal see kogemus olemas, et aastaid tagasi sai vanakraamipoest ostetud 40 krooni eest 2 priimust, millest kombineerisin ühe töötava kokku.

Füüsikast veel niipalju, et gaasifaas on oluliselt tundlikum temperatuurimuutusele. Vedelikega seda muret ei ole.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Bensiin on seljakotti välistatud, sõjaväe katelok kirgi ei küta. Määrib, haiseb, korralikud uued oluliselt kallimad.

Viimast sai 3 nädalat Euroopa seljakoti tripil kasutatud, vedelikku kulub omajagu, kui läheb nõude peale - kibe maitse, vaja korralikult pesta ja hoiustada.

Ilmselt on enda sõjaväe roostevaba kateloki komplekt varsti uue omaniku otsingutel, kui asenduse leian.

Keeratavat priimust ei pea ju igakord lahti võtma. Ma usun siiani, et eelisteks on kasutamise kiirus, puhtus ja mugavus.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Senimaani olen saanud hakkama keeratava gaasikaga...Primuse toodanug...põleti käib mõnusalt väikseks kokku. Ja gaasi sisu kaotamist küll pole ette tulnud peale/maha keeramisega.
Aga kuna sa jah tahad vist külmas kasutada siis parem lahendus oleks jah bensiini/multi-fuel tüüpi priimus.
Osad muidugi kasutavad gaasi priimuse ümber tuuletõket mis ulatub maapinnast leegi/panni/potini...too tõke käitub ka gaasibalooni soojendina....
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tavaliselt on gaasisegud 80/20 (butaan, propaan), kuid Coleman vähemalt toodab 70/30 % segu ka, mis on suurema propaanisisalduse ja külmakindlusega. See tüüp on keeratav.

Seega keeratava priimuse kasuks veel üks näitaja. :roll:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Järgmine kord matkale lähed siis tule annan enda keeratavat proovida :)
Image
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tafka wrote:Järgmine kord matkale lähed siis tule annan enda keeratavat proovida :)
Image
Ülejärgmine nv :)

Ostan colemani ballooni ära, siis selgub, kas on hää.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Mattu
Tavakasutaja
Posts: 335
Joined: 19. Mar 2008 01:00
Location: Tallinn.
Contact:

Unread post by Mattu »

Nende ultraväikeste põletitega jälle on see jama, et nt katelok ei taha hästi peal püsida. Muidu aga soovitan küll keeratavat põletit. Kasvõi Retkki toodangut, mis endal on kasutusel suvest saati. : )
Sõidan nagu suudan.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Mattu wrote:Nende ultraväikeste põletitega jälle on see jama, et nt katelok ei taha hästi peal püsida.
Hmm...endal küll seda muret pole olnud...olgu ma ei kasuta ovaalset katelokki vaid väikest matka potti/panni. Kuigi kui meenutama hakata siis paar korda olen ikkagi katelokki kasutanud ja ei mäleta et probleeme oleks olnud. Võibolla siis kui on ainult kolm "jalga" poti all põletil aga sellel minu omal on näiteks neli :)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Nüüd võib asja kokku võtta. Kena tagasihoidlik päevake looduses tehtud.

Tafka antud otsa lõppev 3-gaasi miks ei andnud erilist edu, ilmselt olid varem juba kõik head ja paremad ühendid välja lennanud. Kaasas oli mul teine sama tüüpi gaas. 4-season miks (3 gaasi segu), sellega leek vuhises ja vesi läks keema. Pieso süütaja toimis enamasti alles 3-4 korral, ilmselt suvel toimib paremini. Üldiselt jään rahule, ostan keeratava otsaga gaasipriimuse ära. Käib ilusti lahti ning mahub koos ballooniga katelokki ära.

Seega minu roostevaba kaitseväe kateloki komplekt jääb nüüd kapile seisma ja kasutusse läheb selle kaasaegsem versioon.
Last edited by Nobody on 27. Jan 2013 07:48, edited 1 time in total.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
guits
Tavakasutaja
Posts: 29
Joined: 18. Jul 2006 00:00
Location: ew e. järva ja saaremaa
Contact:

Unread post by guits »

paadunud veokijuhina, kasutan seda igas koduextra, bauoffio poes müüdavat kohvri gaasipliiti u 3a, sobib mulle! betooni tänava gaasitanklas olla ka müügis see "Poolapomm" laetav, korra saanud kasutada ,ka hää : ) selle poolapommi veaks on tema suurus!
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Gaasipriimus

Unread post by Nobody »

Nüüd on omajagu matkamist ja erinevaid väliüritusi seljataga. On piisavalt kogemust, et kirjutada tagasiside. Olen endiselt väga rahul. Valisin keeratava ballooniga gaasi, see on kolmegaasi segu ja ka talvel kasutatav. Isegi väiksest balloonist jätkub kauaks. Kui teine veel kohvrisse varuks panna, saab ilusasti hakkama 1-2 inimesega paarinädalase matka.

Katelok on 0.8 liitrit, vesi läheb kiirelt keema. Tavaliselt kui panen vee keema, siis tasside võtmisel ja kohvi avamiseks on vesi valmis. Soovitan ribidega keedupotti, kulub vähem gaasi ja keedab kiiremini.

Algset Rootsi katelokki enam taga ei igatse. Viimane oli suur ja kobakas (ca 3L)
Rootsi katelok.jpg
Väiksem balloon mahub ilusasti kateloki sisse ning kogu komplekt on kompaktses kotikeses.
matkapriimus 001.jpg
Kartsin alguses kerget põleti ümberminekut, aga siiani pole seda kordagi juhtunud. Ptui ptui prui :lol:
matkapriimus 003.jpg
matkapriimus 004.jpg
matkapriimus 005.jpg
Müüvad neid komplekte Matkasport ja Nõmme matkakeskus.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
Post Reply