K: Mopeedi väntvõll-kumb sobivam puks või nõellaager?

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

K: Mopeedi väntvõll-kumb sobivam puks või nõellaager?

Unread post by iz350super »

Tere,
küsimus siis, kas pooldate mopeedile kepsu ülemisse avasse puksi või nõellagrit?

Ning kas väntvõllidel on midagi erinevat ka silmuse mõõtudes, või saab nõellaagri vanemale (puksiga versioonile) ka kasutada?
Ise pole nõellagriga kokku puutunud, ei tea ka tolle mõõte, sellest ka ebaprofessionaalsed kõsimused.
T.M
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

10mm sõrmele sobib ainult puks, vana tüübi väntvõll.
12 sõrmele sobib ni puks kui laager, Tähelepanu: laagrit saad kasutada vaid selleks ettenähtud kepsus. Seega kui algselt on olnud puks siis laagrit kasutada ei saa.

ps: vali puks, on lihtsam.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Kui on korraliku puksiga väntvõlli saada, siis vali puks, see on töökindlam. Venelastel lihtsalt komme korraliku pronkspuksi asemel vasklehte torusse keerata ja puksiks toppida. Nõellaagril kipub separaator katki minema.
minimo
Tavakasutaja
Posts: 459
Joined: 21. Jun 2008 00:00
Contact:

Unread post by minimo »

On endal kogemusi küll võrriga, millele paigaldatud teine keps ja sellega ka ülesse nõellaager. Võtsin siis poest tutika sõrme, läks ilusti üsna tihkelt sisse. Mootor jooksis korralikult laiali- sõrme oli mõlki löönud, nõellaagri nõelad oli mootoris ringi hakanud käima ning peksid kolvi ja silindripea ära.
Ma soovitaks ka puksi ikka...
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Täna lõin puksi välja, proovisin nõellaagrit sisse, (ei mahtunud) kuid hiljem mõtlesin, et isegi kui see oleks sisse läinud on kepsu sisepind ju selleks ettevalmistamatta, selleks tööpinnaks originaalis puks.
T.M
gen
Tavakasutaja
Posts: 132
Joined: 30. May 2009 00:00

Unread post by gen »

Kuhu on ettenähtud puks sinna laager ei lähe :lol:

Kunagi sattus kätte ZAZi mingi käigukasti nõellaager millel oli välimine saale kaasas ja kolvisõrm istus ideaalselt.Võimalik et see oleks saanud kasutada,kahjuks katsetada ei jõudnud tol korral sai ennem minu jaoks mopi ajastu ümber.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

madeinussr wrote:Tähelepanu: laagrit saad kasutada vaid selleks ettenähtud kepsus. Seega kui algselt on olnud puks siis laagrit kasutada ei saa.

ps: vali puks, on lihtsam.
:roll:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply