Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
winterboy
Posts: 7
Joined: 05. Aug 2013 15:28

Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by winterboy »

Tere.
Olen siin foorumis uus ja all kirjeldatavat probleemi ja kahjuks foorumis ei leidnud.
Nimelt on siis taastamisel üks minsk (elektron süütega) mille mootor sai hiljuti kokku lapatud. Nimelt ajades kolbi üles ei lähe magnetil olev märk kuidagi kokku selle anduriga mis süütemängu peal on. Süüde on teise töötava mootori pealt võetud mis läks riiulisse seisma, et tulevikus vahetada tihendid ja laagrid jne. Mootor on uuema tüübi oma kus õlikorgi all ei ole õlimõõtmise varrast.
Illustreeriv pilt mootorist: http://www.vietnammotorbiketour.com/ima ... mvz112.jpg
Süütepooli ei anna niipalju keerata kui vaja oleks. Kiil on korralik ja paigas mis hoiab rootorit kinni. Olen proovinud ka teisi rootoreid mis ootavad riiulil kuid ikka sama lugu. Mootorit lahti võttes ei puutund väntvõlli.
Kas võib olla mingi vale väntvõll sees või on milleski muus probleem?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by urmet48 »

3-4mm enne üSS-i on magneti sälk ja süüteanduri mähis kohakuti!
winterboy
Posts: 7
Joined: 05. Aug 2013 15:28

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by winterboy »

jah tehniliselt ta peaks nimodi olema kuid ei õnnestu niipalju keerata?
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by urmet48 »

Magneti kiil on ikka korras? Elektronsüüdet saab põhimõtteliselt 360 kraadi keerata ;)
winterboy
Posts: 7
Joined: 05. Aug 2013 15:28

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by winterboy »

urmet48 wrote:Magneti kiil on ikka korras? Elektronsüüdet saab põhimõtteliselt 360 kraadi keerata ;)
Lisasin pildi kus on näha mis toimub. Kiil on paigas, olen proovinud erinevaid magneteid kuid kasu ei ole. Kui ma ei eksi siis mopi elektronsüüdet oli tõest võimalik keerata 360 kraadi kuid minski omal nagu pildilt näha on piiratud. Staatorit on niipalju keeratud kui võimalik kuid nagu pildilt näha on tuleb seda päris palju veel keerata.
Attachments
vabandust kvaliteedi eest aga loodn, et saate aru.
vabandust kvaliteedi eest aga loodn, et saate aru.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by urmet48 »

Sul selle konkreetse süütega see mootor enne remonti üldse töötas? Kas mähiseid on seal eraldi vahetatud? Hetkel pakun lampi, ei generaatoril on mähised väljas käinud/vahetatud ja fiksaatorplaat valesti paika pandud.
winterboy
Posts: 7
Joined: 05. Aug 2013 15:28

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by winterboy »

selle mootoriga ei ole töödanud. Minu käes olles pole see mootor ültse käinud. Sain selle kunagi ühe rattaga kaasa. Süüde on võetud töötava mootori pealt mis läks riiulisse taastamist ootama kuna oli väga hõre, kolvil oli all osas mõra, mootori kett oli välja veninud, vändal oli loks sees ja laagrid kulunud, simmeritest rääkimata. Uus mootor mille peale soovisin panna oli tehtud remont kus oli simmerid vahetatud, tihendid laagrid jne. Muidugi täpsustamiseks oli kepsule pandud nõellaagrid vanal oli pronks puks. Mootoripooli täiesti laiali ei võtnud kuna ei näinud vjadust. Kas väntvõll ei või olla mingi teise mootori oma? Ma väga vähe väntvõllidega tegelend.
User avatar
Maccaroni
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 15. Oct 2012 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by Maccaroni »

Võibolla on vända parempoolne võll nihkes. Näiteks kepsu vahetamisel nihkes tagasi pressitud. Ma ei tea täpselt, kuidas Minskil rootori kinnitus vändale välja näeb, aga variant on ta õiges asendis ilma tiftita koonusele kinni tõmmata.
Last edited by Maccaroni on 14. Aug 2013 23:03, edited 1 time in total.
Suzuki RGV250 Gamma, Jawa 634, Vespa ET-4 125.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by urmet48 »

Minski mootoril ei püsi manet ilma kiiluta "õiges" asendis. Korra saad käima, kuid üsna varsti on süütehetk paigast ära. See on juba järgi proovitud asi. Muidugi kui kepsu alumist laagrit on vahetatud, siis ilma eelneva märkimiseta kokkupanekul nii oluliselt süütehetk muutuda ei saa. Siis peaks väntvõll ikka oluliselt laperdama. Võimalik, et väntvõlli tapp on vahetatud mingi hetk. Siis jah ilma märkimata väga "vahva" õiges asendis tappi paigaldada. Kui mootorit valesti lahti võtta ja kokku panna, siis just generaatori poolne tapp nihkub ära ja poob kepsu kinni.
winterboy
Posts: 7
Joined: 05. Aug 2013 15:28

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by winterboy »

Ei. Ilma kiiluta ma seda küll kokku ei pane. Ennem muudan staatori juures midagi. Vaatan, kui aega saan võtan silindri maha ja vaatan kas silmaga näen, et väntvõll paigast. Mootor käib ilusti ringi ja kahtlen, et see väga paigast ära. Eks annan teada kui uudiseid on. Aa küsimus veel, et äkki keegi seletak lahti, mis on väntvõlli tapp.
User avatar
Maccaroni
Tavakasutaja
Posts: 68
Joined: 15. Oct 2012 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by Maccaroni »

urmet48 wrote:Minski mootoril ei püsi manet ilma kiiluta "õiges" asendis. Korra saad käima, kuid üsna varsti on süütehetk paigast ära. See on juba järgi proovitud asi.
no mul oli kevadel tegelikult sama mure Jaffiga ning lõpuks tõmbasin ilma tiftita koonusele kinni - siiamaani on okei. ilmselt kesklaagri/kepsude vahetamisega tekitati mulle see probleem... kuigi märgid olid kõik kenasti paigas.
üks variant on laagriliimiga proovida - kui ei viitsi tifti õigeks ajada ja magnet ilma liimita kinni ei püsi. tõmmitsaga saab pärast kätte.

kui masinaehituse teooriat uskuda, siis 1-silindrilisel väntvõllil on 1 kael ja 2 tappi. vänt toetub tappidega raamlaagritesse ning keps istub laagriga kaelal. mõni kasutab neid termineid ka teistpidi a la kepsulaager istub tapil, ja raamlaagritesse toetuvad kaelad :)
Suzuki RGV250 Gamma, Jawa 634, Vespa ET-4 125.
User avatar
motorcyclist
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 13. May 2012 00:00

Re: Minsk süüte märgid ei lähe kokku

Unread post by motorcyclist »

Mul peale mootori kappremonti on Minskil sama probleem. Saan süüte panna paika ainult peale ülemist surnud seisu. Ju siis panin midagi valesti kokku. Täpselt sellest tappide süsteemist ei saa aru, sest seal pealtnäha ei saa midagi valesti kokku panna kuna seal väntvõlli juures ei ole midagi keerulist. Kuid ju see selles valesti kokkupanemises viga oli, sest enne mootori kappremonti töötas see süüte värk korralikult. On kellegil veel nõuandeid?
Post Reply