madeinussr Planeta Spordid

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mk »

On selge, et birka ei ole pärit 1975. aastast. Siis oli birka hoopis teistsugune. Kui seal ilmselgeid ülelöömise tunnuseid pole, siis pole põhjust selles ka kahelda, et just aastal 1980 see number sinna peale löödi. Enamus masina detaile on aga 1975 valmis tehtud.

Kuidas nüüd võtta selle komplekteerimisega. Mõni peab seesugust "hälvet" haruldaseks ja eks siin on ka mingi mõte sees. Mina ausaltöeldes seda väga ei hinda, aga ma ei suru enda arvamust peale. Lihtsalt puudub ju kindel teadmine, millisena ta täpselt tehasest välja vuras ja minul jääks see veidi hinge kriipima, kui ta praegu selliseks hübriidiks jätta. Samas, kui eesmärgiks võtta 1975. a komplekteeritus, siis ei pea ju kõike korraga tegema. Kui mingi jupi leiad, siis vahetad ära. Masin sõidaks ja tegelikult ei saa ju keegi öelda, et masin valesti tehtud/komplekteeritud oleks.

Ma lähen uurin nädalavahetusel oma raame ja annan siis veidi rohkem infot selle värvivaliku kohta.
Kaits74
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 22. Nov 2007 01:00
Contact:

Unread post by Kaits74 »

http://www.motoizh.ru/forums/viewtopic. ... &start=420
uuri siit edasi. igatahes tagahark lühike ja porikas vale(kandiline). Porikas koos sadulaga vahedada ja asi jonksus. kandlise sadulaga ja pehme mootori kinnitusega isendidt pole kohanud, kuigi võimalik osadest kokku panna. Veelkord tasub seda eelnevalt kopitud linki keeleoskajaga lugeda, sealt leiab palju uut ja huvitavat infot.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Mootori numbri algused vastavalt tootmise aastale. Leidsin Kaits74 juhatatud lingilt.

A__B__V__G__D__E__I__K___L_____M
74_75_76_77_78_79_80_81_82-83___84

Läbi aja on toodetud 215 000 Planeta Sporti, kui ma asjast õigesti aru sain.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Image
Image Mõned väikesed asjad teha veel.
Last edited by madeinussr on 31. Jan 2012 09:33, edited 1 time in total.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Asi näeb päris kena juba välja,seega eeldan,et kevadel saab ka hääli kuulda?
Küsiks ka,et mis õli sa amortides kasutad?

Fotoalbumist pildi linkimise probleem on ka minul,kahtlustan,et muutuste sisseviimise käigus läks otselinkimise võimalus kaduma.
Igatahes väga nõme nende poolt,kui nad ei lase enam pilte otselinkida.
mk
Tavakasutaja
Posts: 70
Joined: 22. May 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by mk »

Kaks küsimust:
1) Kas need osad mustad detailid olid ka algusest peale seal? Silma hakkas nt tagumiste jalatugede "pulk", mootorikinnitused, seisuhark. Või värvid need ka halliks? Mul on üks sama aastakäigu rape garaa¸is - väsinud, aga originaaljuppidega ja sellel pole ühtegi musta värvi detaili küljes.
2) Kui ma nüüd õigesti fotodelt näen, siis oled küljekarbi kirjad üleni mustaks värvinud. Minu teada olid tähed haljad. Või kas tõesti mindi tehases lõpupoole juba nii laisaks, et enam ei viitsitud lihvida?

Jõudu.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Selle eesmärgiga ma teda ehitangi RS07, et kevadel hääli saaks kuulda . Tagumisi amorte lahti ei teinudki, need töötavad väga kenasti hetkel ja seege ei näinud vajadust. Esimestesse panin Addinoli ATF-i. Töötavad ka kenasti kuna tihendid uued ja torude tööpinnad suurema kulumiseta. Esijalgsetel loksutamistel lekkeid ei esinenud.

Aga nüüd värvilahendusest, kõik detailid, mis on mustad olid seda ka alguses, mul on kokku kaks seda värvi ratast millest üks on see isend. Hark, mootorikinnitused ja tagumised jalarauad olidki mustad, nagu ka ketikaitse,tulekinnitused, tagumise tule alus, tagakiige ja heeblikinnitused. Tagumiste jalaraudade ja hargi osas enam 100% kindel pole, sest vanadelt piltidelt ei saa sellest hetkel aru aga mäletamistmööda olid need ka mustad.

Sõbral on ratas millel on hark hall, ise imestasin seda...

Mu rattad on 83 ja teine ka arvatavasti 83 või isegi 84 (üks lisaks 1982 aga see oli tuimalt üleni kollaseks värvitud), pean mootori nr-i järgi vaatama. Usun, et neid võidi komplekteerida erinevalt. 100% tõele muidugi ei pretendeeri.

Kirjad on vist jah tegelikult haljad mustal taustal aga need on hetkel ajutiselt värvitud( aga teadupoolest on ajutised lahendused need kõige igavesemad).

Pean oma vanu pilte üle zoomima värvitõe leidmiseks aga seda saab teha alles mõne nädala jooksul.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Ega ma ei arvagi,et madeinussrseda endale lihtsalt ilu pärast teeb :wink: Kui valmis saab siis loodan,et lugejad näevad ka mõnda videot sellest masinast.

PS! Tundub,et fotoalbum.ee meeskond likvideeris piltide linkimise probleemi ära.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Tekkis veel küsimus, et mis suurusega kaitse akule vahele panna ja el.skeemil on näitatud ka suunatulede märgutule ette käima diood.
Mis sorti diood see olla võiks, miski must junn on seal varasemalt olnud aga mitte ei tea, kas on õige või vale asi.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Minu 1983 aasta halli raamiga isendil on musta värvi esitule kinnitused, esihargi prillid (alumine), heeblikinnitused ja lülitid lenksul, mootori esimesed kinnitused, signaal, ketikaitse, tagakiige ja tagatulekinnitus. Seisuhark on hall ja kõik jalatugede detailid on tsingitud.
Suunatule kontrolllambile pole dioodi vaja, kui kasutada sellist releed millel on kontrolllambi jaoks eraldi väljavõte.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

Viimane sissekanne oli umbes pooltesit aastat tagasi.

Image

Lõpuks on esimesed sõidud tehtud, ja sõita on mõnus, päris tummise minekuga on see PS.
Loodetavasti saab järgmisel hooajal pikemalt sõita, sest kahjuks tuleb ratas nüüd talvekorterisse pakkida.

Aga kuni ilma on tuleb veel pihta anda.


E
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
mehaanik666
Tavakasutaja
Posts: 11
Joined: 07. Oct 2012 00:00

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by mehaanik666 »

Mul ka Planeta Sport. Küsimust kust juppe saada just nimelt näiteks esimeste amortide simmereid
Torni alt küsisin seal ei ole
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

mehaanik666 wrote:Mul ka Planeta Sport. Küsimust kust juppe saada just nimelt näiteks esimeste amortide simmereid
Torni alt küsisin seal ei ole

Olen ostnud siiani kõik simmerid ja laagrid Kavial-ist (väga hea valik ja kvaliteetne). Asub Peterburi maanteel, kui viimati seal esiamordi simmereid küsisin(2-3kuud tagasi), siis oli seal pakkuda vaid 7mm paksuseid. originaalis on 10mm ja 2tk. Võimalik oleks panna 3tk iseenesest peaks mahtuma.
Teine koht kust, sain õige mõõduga simmerid mõni aeg tagasi on Põltsamaal Moduaator.

Kindlasti on neid kohti veel, tuleb lihtsalt mõõdu järgi küsida, Alas-kuul, baltflex ja Hydroscand võiksid ka aidata.

Mingeid vähem defkasi juppe võid minult küsida.

E
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

2012 oli ratas juba enamvähem valmis, võttis siiski aega kuni 2015 mai, et saaks pikemaid sõite teha.
Selle aasta läbi sõit ~100km ja kasvab.
Tõsiselt mõnus ratas, kerge juhitavus, hea minek, väga mugav sõiduasend.


Lisan siia viimasest sõidust ühe pimedas tehtud pildi ka.
photo.JPG
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by Prii »

Tundub, et üks mees peaks oma teemat uuendama, kuna täna jäi silma üks korralik 1975 aasta ratas, mis väga suure tõenäosusega teemaalgatajale kuulub :)

Image
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

Tuleb tunnistaea, et kogusse lisandus veel kaks 1975 a ratast, üks komplektne ja teine osadena.
Kunagi võibolla tulevad rohkem jutuks kui aega tekib.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by Nobody »

madeinussr wrote:Tuleb tunnistaea, et kogusse lisandus veel kaks 1975 a ratast, üks komplektne ja teine osadena.
Kunagi võibolla tulevad rohkem jutuks kui aega tekib.
Õnnitlen. Sa oled Eesti vanamotomaastiku Robin Hood või Jakob Hurt! Ootan põnevusega kuulda nende soetamise lugudest kas siin või mujal 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

Peaksin vist pealkirja ära muutma, sest lugemine on sassi läinud.
Selle 1975a ratta toomise lugu on lihtne, otsisin korralikku Jaapani juppidega masinat ja silma hakkas üks Soome müügiportaali kuulutus, kus müüdi Planeta Spordi juppe.
Alguses polnud omanikul terve ratta müügi plaane vaid müüs vaid varuosi oma "spare parts" rattalt.
Siiski ütles ta oma soovitud hinna mõlema ratta eest, mulle see enamvähem sobis ja lubasin vaatama minna.
Sain soodsalt laevapiletid ja samal nv-l olin juba Soomes.
Ratas asus 120km Helsingist. Sõitsin kohale, vaatasin ratta ja varuosad üle, mille tulemusena lõime käed. Ratas on samas peres olnud 1980 (osteti poest ja oli veel puukastis) aastast saati. Toodetud on ta 1975 aastal, sedavõrd vähe hinnatud olid need rattad välismaal.
Kohalik Lada esindus neid importis ja vastavalt kohalikele oludele umber ehitas. Näiteks lisati roolilukk, 1975 a mudelil seda originaalis pole. Peale selle pikendati esimeste suunatulede varsi, et nad oleksid esitulest kaugemal ja paistaksid paremini silma. Lisaks vahetati vasakul lenksu otsas olev üksik peegel kahe pika varrega peegli vastu (original peegel anti kaasa). Ühe muudatusena pandi summutisse lisasõel, et ratta tekitatav helirõhk jääk alla 89 detsibelli, hiljem omanikud need tavaliselt eemaldasid, sest sellega rikuti ratta normaalne sõiduvõime.
Ratas oli Soome uunikumi registris, Eestis on musta nr-I taotlemine võimalik aga enne tahab ratas sättimist.
Ratta läbisõit on 15000km, korra on vahetatud kolb koos silindriga kuna kolvi tiftid tulid välja.

Varuosa ratas on samuti 1975 aastast ja raami nr-I erinevus on vaid mõnikümmend nr-I, tema seisukord on küll kehvem ja paar mulle olulist detaili on puudu, kuid 90% juppe on mul juba olemas. puudu on tagumine porilaud ja esimese tule plast korpus. (Kui kellelgi on pakkuda siis oleksin väga tänulik).

Huvitavaid fakte omanikult, Soome eksporditi rattaid vaid 1975 ja 1977 ja kui ma õigesti mäletan siis 77 ratas. Mul on olemas ka raami numbrid 1975a eksporditud rataste kohta. Eelmine omanik oli selle info kusagilt välja otsinud.

Ratas jääb omasse mahla, siiski pean kõik sõlmed üle käima, enne mind oli ratas seisnud 10a. Käivitus siiski koheselt ja hääl on väga ilus.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by Vihmamees »

Tere.

Pikaajalise Planeta Spordi huvilise (võiks öelda isegi Pl.Spordi-pedena :lol: ) küsin, kas Soomest ostetute puhul tegemist on õlitussüsteemiga ratastega? Ja kas ostetud sai Hamina lähistelt?
Mis puudutab plastikust esitule korpust, siis oleks üks isegi pakkuda. See on küll kasutatud konditsioonis aga vbla sobib sulle. Eks huvi korral võin saata pilte.
NB! Uinudes sule silmad!
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: 6x Planeta Sport

Unread post by madeinussr »

Hamina lähistelt jah. Soome exporditutele õlisüsteemi ei pandud.
Vihmamees wrote:Tere.

Pikaajalise Planeta Spordi huvilise (võiks öelda isegi Pl.Spordi-pedena :lol: ) küsin, kas Soomest ostetute puhul tegemist on õlitussüsteemiga ratastega? Ja kas ostetud sai Hamina lähistelt?
Mis puudutab plastikust esitule korpust, siis oleks üks isegi pakkuda. See on küll kasutatud konditsioonis aga vbla sobib sulle. Eks huvi korral võin saata pilte.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Isegi Soome uuniku registris olnud ratas tahab remonti. Hetkel väike hooldus, trossid, sidur, käivituspedaali võll, akujuhtmed, karpa jne.
Mõnus :)
MNT amentiga läks libedalt lisaks võtsin veel ühe 1976 aasta ratta arvele mille kunagi olin varem ostnud.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Tegin 1975 a rattaga väikese tripi Kesk-Eestist Tallinna. Ilm ja tunne olid super.
Sain ka aru, miks hilisematel mudelitel summuti ots ülesse keerab, ühes kurvis uljalt kallutades kuulsin kraapimisheli. Arvatavasti käis summuti ots vastu maad :(
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by roosakummik »

madeinussr wrote:Tegin 1975 a rattaga väikese tripi Kesk-Eestist Tallinna. Ilm ja tunne olid super.
Sain ka aru, miks hilisematel mudelitel summuti ots ülesse keerab, ühes kurvis uljalt kallutades kuulsin kraapimisheli. Arvatavasti käis summuti ots vastu maad :(
Planeta 5 ga sama probleem ühele poole kallutades käib seisujalg vastu maad teisele poole summuti. Jah ega see pill polegi mõeldud hulluks kallutamiseks pigem tasa ja targu. Kui tahad kallutada tuleb osta kallutaja :D
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Homme Tapale "Vanakooli Hommikusöögile".
See nõudis aga eelnevalt jälle mõne sõlme üle käimist.
Esimese hooga vahetasin ära kiige laagrid, 30 min tööd ja tagakiige on jälle jäik, enne oli päris korralik loks sees. Laagrid olid omadega väga väga õhtal, panin uued kinnised 6203 Timkeni laagrid.
Lisaks kinnitasin numbri õigele kõrgusele tagumise tule alla, hetkel numbrihoidk plastist aga kohe kohe meisterdan sinna uue ja alumiiniumist.
Sellise ratta juures on pidevalt teha ja tööde järjekord on uksetaga.
Lähemas tulevikus on vaja korraks silinder maha võtta ja kolb ning rõngad üle kontrollida, kompressioon ja minek on kuidagi lahjad...

EDIT: laagri tüüp 6205 vahetatud 6203.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Rakvere-Tapa-Tallinn sõit tehtud. Viimane segu sai vähe lahjem 1:35. Minek ja käivitumine paranesid tunduvalt. Varem hakkas ha leegitoru ja silindri vahelt õli välja ajama, nüüd loodetavasti see probleem kaob ise enesest. Sussklapp tuleb ka üle soveldada ajab korralikult läbi sealt, asendan ta esialgu vist lihtsalt punniga.

Tervitan siinkohal ka Jawa 634 meest, kellega meie teed Jüris kattusid, mõnus oli sõita sama ajastu rattaga kõrvuti Mõigust Ülemisteni.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
kevmih
Tavakasutaja
Posts: 97
Joined: 02. Jan 2014 20:06

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by kevmih »

Kas midagi uut on ka toimunud vahepeal?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Ehhee, on küll ;).
Sai siin veel üks Sport ära toodud, mida pikalt nillinud olin.
Lisaks veel lihsalt üks mootor koos summutiga.
Tundub, et mõte mootorratta muuseomist võib isegi tõeks saada.
kevmih wrote:Kas midagi uut on ka toimunud vahepeal?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by Vihmamees »

No mõni mees ka ei väsi! :wink:
NB! Uinudes sule silmad!
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by roosakummik »

Ja kui sa kogud kokku veel Planeta spordid 74- 84 aastani. Taastad originaalilähedaseks ja igaühe kohta kirjandust otsid, siis oled nende alal vast kõige pädevam. Siin foorumis juba kindlasti. (Ei tea, kui hakkaks Voshode koguma :D )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

roosakummik wrote: (Ei tea, kui hakkaks Voshode koguma :D )
(Y)
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Vahepeal sain mõned uued osad oma ratastele.
Summuti, leegitoru, ketikaitsme, tagaporika, esiporika, ja nipetnäpet veel.
Põhimõtteliselt on üks 1976a ratas võimalik mustale nr-ile teha.
Kui aega saan teen kraamist pilte ka.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Ühte 1975 aasta sporti korrastan hetkel.
Image

Lisaks sai tellitud uus replika kõver summuti,tundub üsna viisakas, eks näis tulevikus kuidas see rattale külge istub ja mis häält tegema hakkab.

terv.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Enam kehvemat pilti on raske teha.
Aga fototõestus sellest, et mõlemad rattad said nv-l tule torusse.
Attachments
DSC_0000004.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
morse
Posts: 1
Joined: 02. Mar 2015 16:38

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by morse »

madeinussr wrote:Tervitan siinkohal ka Jawa 634 meest, kellega meie teed Jüris kattusid, mõnus oli sõita sama ajastu rattaga kõrvuti Mõigust Ülemisteni.
Tervitan tagantjärele vastu. Oleme vahepeal ka läbi ühe tutika Jawa esiamordi omanikuvahetuse tuttavaks saanud. Lahe on sõita sellistel ratastel kõrvuti. Jõudu ehitamisel!
PS! ei ole ju OT (:
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Teen sügava kummarduse kõigile vanamootorratturitele kellega teedel kohtun. Vanad mootorrattad on ka sõitmiseks. Morse ja tema Jawaga kohtumine eelmisel suvel oli südant soojendav hetk. Sa olid vist ainukene "vana"mootorrattur kellega eelmise hooaja 1000km-i jooksul kohtusin väljaspool mõnda üritust.
Rohkem sõitmist kaaskannatajad.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 719
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by roosakummik »

Ise olen vuranud viimased 6 aastat ja läbisõiduga 1500- 2000 hooajal. Väga harva kohtan, kui vastu tuleb mõni vana tsikkel. :(
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Käisin nv-l jälle sissesõitu tegemas ja külastasin nooruspõlve rännuteid kuhu polnud juba 10a jõudnud.
IMG_5273.JPG
Lisaks tegelesin ühe 1975a projektiga mis pulkadeks käis ja kuluosad vahetatud said.
Attachments
IMG_5277.JPG
IMG_5279.JPG
IMG_5281.JPG
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Üks suvine pilt meenutuseks Võrumaal toimunud Unic-Moto kokkutulekust.

Talve jooksul tuleb rehvid vahetada, esiamordi lekked peatada, ratas puhastada ja nipetnäpet veel.
Attachments
IMG_3018small.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Jõuluvana teadis täpselt mida mul vaja oli.
Häid Lõppevaid Pühasid Motokuurlastele!
Attachments
20161226_144238-1_resized.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by hmm »

Häid putukaid hammaste vahele 2018 aastal ;)
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

No mina hakkan juba 2017 neid püüdma ;)
hmm wrote:Häid putukaid hammaste vahele 2018 aastal ;)
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
hmm
Tavakasutaja
Posts: 1507
Joined: 23. May 2016 15:24
Location: Rakvere

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by hmm »

Arvasin, et sul 2017 on visiiriga kiivrid ikka kasutuses ja ilusat jõuluvana kingitust kohe kasutama ei hakkaks... :? aga noh, kui kõht tühi mis siis ikka :mrgreen:
Võrr Riga7 u900: viewtopic.php?f=18&t=23493
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Ülevaatus edukalt läbitud ja 100km ametlikult seda hooaega seljataga.
Attachments
20170603_125421_resized.jpg
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by Nobody »

Esimese hooga vaatasin, miks keegi on peegli ülevaatuspunkti ukseette pannud :D
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: madeinussr Planeta Spordid

Unread post by madeinussr »

Ülevaataja küsis ka, et kas kaksikud või?
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply