mopeedide võidusõit

Sarja ja võistlejatega seonduv üldine arutelu.
Punnvorr.ee, Sakusääruklubi, Abjatehnikaring
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

nõustun priiduga säärekate ja kubatuuri osas täielikult, olgugi, et ma ei ole veel oma masinaga rajale jõudnud kipub mulle mulje jääma, et säärekad jäävad kuidagi tagaplaanile ning esiplaanile tõusevad rollerid. Rolleritega on tõesti selline lugu, et kellel rohkem raha, see saab ka kiirema masina. Rollerile ostad sa ju juppe poest juurde, sa ei pea käsitsi hakkama silindrit viilima või klapipesa keevitama.
Asja peaks hoidma võimalikult lihtsa ja kõigile arusaadava ning sellise, et esikoha võidab tõesti see, kelle sõiduoskused seda väärivad, mitte see, kellel rahakott on kõige sügavam.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Millegipärast arvan, et mõne aasta möödudes on "D- seerija" mootorid võidusõidust kadunud. Erinevalt rolleritest ja hiinlastest ei too "D- seerija" kellegile rahalist kasu kuna nende tootmine on ammu lõpetatud ja pole enam suurt midagi müüa.
Oman mõnda roostes mootorratast.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

No aga tuletame meelde, mille pärast võrrivõidusõit üldse alguse sai?
Selleks, et iga inimene, noor või vana saaks võistelda võidusõidus.
Ja uusi võrrimootoreid vorbitakse venemaal küllaga, 2 pool tuhat on uus komplekt saada. Kahju, et just open klass kuidagi väga tagaplaanile on jäänud.


Parandus, uusi võrrimootoreid enam ei toodeta, lõpetati mõni aeg tagasi juba.: )
Last edited by t6niz on 20. Apr 2010 21:47, edited 1 time in total.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

t6niz wrote:No aga tuletame meelde, mille pärast võrrivõidusõit üldse alguse sai?
Selleks, et iga inimene, noor või vana saaks võistelda võidusõidus.
Ja uusi võrrimootoreid vorbitakse venemaal küllaga, 2 pool tuhat on uus komplekt saada. Kahju, et just open klass kuidagi väga tagaplaanile on jäänud.
Tore, et vähemalt Sina (endaarust) tead!
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Mulle tundub, et asi on natuke häguseks läinud. Lotlegem erinevaid klasse - võrrid: open, standard, standard 30+, korvid, hiinakad, hiinaka korvid.
lisaks veel mopeedid (V-50 ja V-501) ja rollerid.
Ma pakun, et peaks klasside alal natuke selgust looma ehk siis minu nägemuses võiks olla järgmised klassid:
50cc standard (standard võrrid, hiinakad ja mopeedid)
50cc open (open võrrid, open hiinakad, open mopeedid)
50cc korvid (sama mis 50cc open, kuid korvidega)
rollerid standard
rollerid open

Situatsioon, kus ma tulen teiselt poolt Eestit kohale oma open võrriga ja öeldakse, et rajale ei saa kuna on alla 5 sõitja on ju jabur. Sama hästi mine kohe koju tagasi... Võiks ikka rajale lasta, lihtsalt sõidad koos Standardiga või minupärast kasvõi hiinakatega. Lihtsalt arvestus toimuks eraldi.
Teiseks, miks on mopeedid piiratud Leedu tehase mootoritega? Sinna alla võiks kuuluda kõik 50cc seeriatoodang - Jawa, Tomos, Honda Monkey jne.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Aga sa korralda oma võistlus kus on sellised segaklassid ja kõiksugu erinevad mopeedid koos ja vaata kui paljud potensiaalsed võistlejad reaalselt sõitma tulevad.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

vastuväide !

Unread post by Hiinlane »

klasside segi löömist eelnevalt kirjeldatud kujul kindlasti ei saa juhtuda. Need peavad jääma ja need on toond ka osavõtjate arvu kasvu !

See annab lihtsalt võistlejatele rohkem võimalusi kaasa rääkida kohtade jagamisel, kuid Open on jah nagu varju surmas, aga seda liita mõne teise klassiga kes pole Open-ile konkurentsi võimelised on jama ja mõtetu.

Kui see klass sureb välja siis on see paratamatu - võta hiinlane ja saad lihtsama vaevaga konkurentsis püsida ! hea soovitus, saan aru et oled juba sellele raha kulutanud.

Mõelge parem sellele, kuidas suurendada osalejate arvu ka mitte karika etappidel !
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

http://www.youtube.com/watch?v=7wbYRSRz ... re=related

Vootele, Sinu pakutud variantide juures läheks selline aparaat
50cc standard (standard võrrid, hiinakad ja mopeedid) klassi?
Mõtlesid seda kõike tõsiselt või?
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Re: vastuväide !

Unread post by mellpoiss »

Hiinlane wrote:Mõelge parem sellele, kuidas suurendada osalejate arvu ka mitte karika etappidel !
Äkki kõik sõidud karikaetappideks kuulutada, kui asi selles kinni on?
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

See ahvatleks kindlasti paremat osalust ja üks idee oleks veel, et selle aasta punkide järgi saaks võistlje järgmise aasta numbri, oleks ka väike stiimul ju.
st. et polnud võibolla kõige kiirem mees oma klassis aga käis ilusti kohal etappidel, noppis punktid igalt etapilt ja sõidab järgmine hooaeg nr. 1 all
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

Või vastupidi - karikaarvestus ja igasugune aasta tulemuste pidamine ära kaotada ja iga sõit on lihtsalt omaette sõltumatu võistlus.
Ei pea ju asi nii suur sport ka olema.

Selline pisiasi veel ka, et kuna tegu on motospordialaga, siis Eesti karikaarvestuse võistluste ja üldse kogu kv arvestussarja korraldamise õigus on ainult emf'i egiidi all ja kõik võistlused peavad olema korraldatud vastavalt föderatsiooni nõuetele ja seal litsenseeritud ja ka korraldustasud makstud. Samuti ei tohi kv võistlustel osaleda mitteükski litsenseerimata sportlane.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Praegu ongi need numbrid ka nagu jumal juhatab !

esimene nr. 911, teise koha mees 61, jne.

igas klassis võiks see alata 1-st ja vastavlt eelmise hooaja tulemustele.

sellega oleks ka raja kõrval seisjatel edaspidi, selgem pilt, kes kui kiire mees tegelikult on.

Mina isiklikult võtsin mõlemale masinale nr. 1, kuna need olid lihtsalt vabad !!!
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

kes neid tasusid korraldajate poolt ja litsentse osalejate poolt jõuab ja tahab maksta ???

Nii ametlikuks pole ka mõtet selle asjaga minna !

Igamehe võidusõidu karikavõistlus on formaalsus ja lihtsalt asja huvitavamaks muutmiseks ikkagi välja mõeldud.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

See on ainult aja küsimus, millal EMF järjekordselt proovib asja alla neelata ja maksustama hakata ja seda nii korraldajate kui ka võistlejate poole pealt.
Erit veel nüüd, kus on sarjale ka täissportlik rolleriklass lisatud.

P.S. 2 katset on selle 6aasta jooksul nende poolt tehtud!
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

om wrote: Selline pisiasi veel ka, et kuna tegu on motospordialaga, siis Eesti karikaarvestuse võistluste ja üldse kogu kv arvestussarja korraldamise õigus on ainult emf'i egiidi all ja kõik võistlused peavad olema korraldatud vastavalt föderatsiooni nõuetele ja seal litsenseeritud ja ka korraldustasud makstud.
Loodan, et kogu see jutt kehtib EESTI karikaarvestuse kohta.
"Kükametsa" karikasari selle alla ei käi?
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Kui 2005 alustasime olin ise pidevalt üks korraldajatest ja aeg näitas et päris motokrossi ja supermotoga koos korraldatud võistlustel koheldi meid nagu klounaadi kes vaheajal suurest ruuporist rajale hõigati kino tegema !!!
See ei toiminud kaua ja osavõtjaskond hajus laiali !!!

Praegu on nagu jõutud süsteemini mis toimib ja seda saab veel ainult natuke täiendada.

Sama oli ka tegelikult rollerite tulekuga kes tahtsid vaikselt siia külje alla ujuda, kuid nad ei saa aru miks neil nii vähe osavõtjaid on !!!
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Re: Tervitus kaasvõistlejatele !

Unread post by mellpoiss »

Hiinlane wrote: Olen jälginud ka eelpool kirjutatud reegleid ja kuna ma mopeedide markidest suurt ei tea, meenuks mulle nagu ka mark ¨-62 või ¨-58 ??? (parandage kui eksin) väntadega variant, mille puhul oleks ka tingimused täidetud ja loodetavasti täiendaks võistlejate rivi.
Või oli äkki veel mingeid tüüpe, mille põhiomadused sobiksid reeglitega.
See ¨50 - V50(M) peaks olema esimene KUNI viimane mootor,
Sinna vahele mahuvad kõik ¨ tähistust omavad.(Lisaks olems ka Kovrovi tehase K tähistusega analoogid, mis ka lubatud.)

Hiinlane wrote: Üks mõte veel, kuna võistlus graafik on suve perioodil suhteliselt tihe ja sõidud mööda Eestit laiali, kas ei ole mitte osavõtumaks liiga soolane
ja seetõttu kannatab osavõtjate arv ? Paljud sõidavad mitut klassi korraga.
Kas need ei võiks olla soolol 100 ja korvidel 200.- ???
Seda peavad korraldajad ütlema, kas kataks kulud ära.
Ilmselt rajaomanikud küsivad ka miskit nendelt.
Karikad ja "nänn" ei pea ju kõige "kiiskavam" olema?
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Unread post by Qubik »

Minu mõtteid ka.

Kuna enamus võrrinduse ja vene päritolu mopeediteemat on nostalgia, siis seda nostalgiat õpetada noortele, kes oma isagi suust kuuleb *mis sa selle vene pasaga n***id, osta hiina roller*, siis on tõeliselt raske seda konsepti jatkusuutlikuna hoida. Kuid samas mopeedikultuuri ja populariseerimise edendajana on igasugune võrrivõidusõitmine vägagi teretulnud asi, ma usun et ka roheliselt mõtlejate hulgas. Soome vabariigis hommikul tööle sõites näen liikluses hordide kaupa rollereid, mille lenksus istuvad retuusides ja juuksed kiivri alt lehvimas just kaunima soo esindajahakatised. Seega rollerimajandus on kasvav osa ja selle kaasamine võidusõitmisesse on oluline osa. Kui Eestis rollerid registrise jõuavad ja nendest noorte huligaanide maine välja juuritakse, siis ilmselt on rolleri klass kõige suurema osavõtjate arvuga. Võrride väljasuremist aga ilmselt ei suudeta vältida ja rolleriteema aitab sellele tugevalt kaasa. Ka kahekäiguliste ehitamine läheb aasta aastalt kallimaks, kuna juppide valmistamine tahes tahtmata hääbub ja custom juppe paljud enam lubada ei saa. Need kes siis loobuvad, kui võidu tahavad sõita, valivadki ilmselt standard rolleri või alternatiivi, kui seda pakutakse. Seega tulevikule mõeldes peakski vaatama mis turule tulemas on potensiaalselt ja proovida ennetada osavõtmist ka nö uue klassi loomisega. Veel ei ole eestisse toodud lõunaeuroopast alternatiivmopeede, kuid niikui nendega liiklemine saab olema ekstreemspordist turvalisem, keegi neid hakkab raudselt turustama ja siis võiks olla ka võimalus selliste riistapuudega rajale tulla.
See karikateema ja EMF-i rahanorimise probleem jääb õhku kummitama ilmselt igaveseks ja muutub suuremaks, kui osavõtjate arv suureneb. Rollerid ilmselt kolivadki profesionaalsel tasemel mõne aasta jooksul nende hõlma alla. Seega oleks vaja alustada dialoogi ka nendega, et nad suudaksid aru saada vahest rahvaspordi ja võistlusspordi vahel. Ilma kokkulepeteta ja eeltöö tegemiseta sõbralikku lahendit vaevalt et tekib.
Haarame mopeedil kolvist!
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

See et võta hiinlane või standard säärekas oli öeldud konkreetsele isikule heatahtliku soovitusena, kuna suurt kala ta sellest august püüdma ei hakka.

rolleritele oleks tulnud teha kohe 2 klassi, 50cm3 ja siis avatud ehk Open, olgu ta siis 70cm3 või 86cm3.kuidas kokku lepitakse, 2 ja 4 taktilise koos.
Praegu oli ta ju Viljandis nii et 3 meest sõitsid võidu ja kui minnakse Põltsamaa kardirajale siis on vahed veed suuremad.

50cm3 klass annaks võimaluse selles karusellis otse poest ja tänavalt tulnud huvilistele ennast proovile panna !

Ja miks mitte ei võiks nii öelda lõunaeuroopast alternatiivmopeede rajal olla koos vene mopeedidega, kui kubatuur 50cm3 ja 2 käiku, mis seal vahet on kui väljanägemine teine aga kõik tehnlised tingimused on täidetud.
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Rollerikõlakad käivad sellised et tuleb 50, 70 ja juhul kui on piisavalt sõitjaid siis ka "suur" klass kuhu käivad kõik big bored ja strokerid. Neljataktiliste kohta ma ei tea.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

see ongi õige !!!
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Jah kõik on ilus, aga säärude klasside rohkus on hetkel imho jama. Igas klassis 5 sõitjat (ok võib-olla Standardis on rohkem) ja veel lisaks kõik klassid sõidavad eraldi!
Alguspäevil lasti kõik ju korraga rajale, mis siis nüüd viga on?
Ikkagi pakun, et osa klasse võiks kokku viia. Millised need oleks, jääb siin vaidluse küsimuseks. mina arvan, et vähemalt hiinakad ja säärud võiks olla ühes klassis. Niikuinii kaovad säärud vähehaaval ära, kuna juppe jääb turul vähemaks, nii saaks toimuda sujuv üleminek ühelt tehnikalt teisele.
Äkki siis nii:

50cc standard (standard säärud, hiinakad, V-50 ja selle sugulased)
50cc open (viilitud säärud, hiinakad ja V-50d)
50cc korvid (sama mis open, korvidega).

Põhjus, miks ma mopod siia patta paneks, on selles, et neil on siiski enam-vähema samad kiirusomadused ning samuti on senised sõidud (õigemini 1 sõit) toimunud koos säärudega. Kui asjad niikuinii koos rajal on, milles siis probleem?
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Ah, igaüks võib oma arvamuse-arusaama põhjal midagi nõuda, kas ta selle saab ka on iseasi... :roll:

Pikk vastus oli valmis aga siin lihtsalt ei oskagi midagi sellist üheselt mõistetavat enam öelda.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Seda ei toeta keegi ja see ei lähe mitte kohe. See lõhub klassid ära ja seda pole vaja !!!
Ainuke koht kus me kohtuda võiksime on vahepeal räägitud superfinaal, kuhu pääsesks iga soolo klassi 3 paremat ja selle superfinaali ajaks võiks olla lubatud ka standardil ja Hiinlasel näiteks sumbutaja vahetus( ainult superfinaaliks)
See lisaks sellele sõidule kõvasti vürtsi ja konkurents oleks tihedam.
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Hiinlane wrote:Seda ei toeta keegi ja see ei lähe mitte kohe. See lõhub klassid ära ja seda pole vaja !!!
No krt. mida ma pean siis tegema! Variant 1 on et tulen oma openiga raja äärde ja riskin sellega, et saadetakse kohta, kus päike ei paista.
Variant 2 on visata tehtud töö ära ja osta hiinaka mootor. Mis mulle ei imponeeri, kuna puudub igasugune forsserimise võimalus. Oleks kasvõi resokas lubatud, võiks ju mõelda...
Variant 3 visata raami vahele mopo mootor - tõenäoliselt kõige kallim variant ja uue mootori ehitamine võtaks kõvasti aega.
Variant 4 loobuda üldse asjast.

Kuidas päästa open klass? Miks on sõitjaid seal nii vähe - tehnika on ju olemas, veel 1-2 aastat tagasi oli openis mitukümmend sõitjat.
Pakuks siis veel ühe variandi - loobume üldse sääru openist ja teeme uue hiinaka openi.
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

ma nõustun vootelega, ma ei tahaks küll, et kui ma oma kolm aastat higi ja vaeva ükskord raja äärde toon ja siis mulle öeldakse, et sorry, sa ei saa sõita, siis on mul küll väga nõme olla.
aga miks ei võiks olla üks open klass?
Koos hiinakate ja vene openitega, siis saab näha, kas uus tehnika suudab vene omaga konkurentsis püsida.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Ega mina pole mingi ütleja või otsustaja, kuidas teha nii et klass välja ei sureks.
Asi nüüd nii varjusurmas ka pole, tuleb karika etapp ja võibolla juba põltsamaal on 10tk. rivis, nii et tegutse kiiresti, 2 nädalat aega !!!

Küll see hiina open ka tuleb kui aeg küps.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Ja tegelt võiks tulla kiiresti, vahetaksin sumbutja ära ja sõidaksin 3 klassi korraga.
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

50cm3-ga
Hiinlane
Tavakasutaja
Posts: 15
Joined: 20. Apr 2010 00:00

Unread post by Hiinlane »

Üks pisike soovitus - võtke natuke väiksema mastaabiga neid forseerimis töid ja teil jaguks auru ka võidusõidu jaoks.
Hetkel läheb kõik mootori ehituseks !!!

3 aastat mootorit ehitada, on minu arust liiast !

See pärast võtsin isegi nüüd tagasi tulles kõige lihtsama ja PAREMA algmaterjali variandi milleks on hiina mootor.

natuke vaatasin sisemust ka ja TÖÖTAB !!!
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

Täna sain vastuse läti sõbralt Bikernieku sõidu kohta.
Räägib, et uus rajadirektor võidusõitu ei korraldagi, tuleb ainult mingi paraad või värk.
Jama küll, selle nimel saigi need mopod ehitatud, et lätlasi nende kodus rinkal "loputada" proovida. :D
Nüüd ainuke võimalus pillid krossiks kohandada ,sest neid sõite neil seal ikka toimub. Ma juba nii vana, et seda mitte ette võtta. :D
Peaks ikka meil endil neid masinaid juurde tekkima, muidu saame ainult seenel nendega käia. :(
Mille taga asi seisab, mehed?!
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

Olles täna telefoniühenduses korraldajaga siis tänane info juba parem.
Võidusõit siiski toimub. Esialgu küll klassid veel segased, aga on lootust, et seegi asi lähipäevil selgineb.
Kuuldavasti lisaks meiepoolsele ka lätlaste surve korraldajatele päris suur võidusõidu kasuks. Kes see ikka viitsib niisama mööda "rinkat" tiirutada.
Niiet mehed, "tööle".
Hetkeseisuga meie "tiim" igatahes tegutseb mineku nimel.
Ametlikku infot siis lühidalt google translatori abiga siit: http://translate.google.com/translate?j ... l=lv&tl=ru
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:44, edited 1 time in total.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:43, edited 2 times in total.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

Selle ulmenobeda rohelise Delta juba eakama omanikuga õnnestus paar sõna juttu ka puhuda. Sell olla teeninud omalajal koos selliste meeste nagu Till ja Mürk mingis Nõuka spordiroodus, niiet mootori "käimapanemise" kogemusi peaks olema.
Selle Delta mootori sees pole midagi algupärast, umbes 2000 ¤ olla sinna sisse pandud, pole ka ime, et liigub. "Hunt lambanahas!"

Ja "Tiiduonu" ei tegelenud millegi muuga, vaid kindlustas minu tagalat, blokeerides konkurentidele tee! :D

Parimad pildid, milledelt kogu FUN paistab: Alnis Garkajis
http://www.alnisg.id.lv/alnis/hob/foto/ ... index.html

Kahetsege, kes ei tulnud.(peale meie oli veel ainult üks eesti juurtega tüdruk :oops: )
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Mis lätlaste sõidus osalemistasu on?
Eestis ei käi ma sõitmas just selle 200-300 kroonise stardiraha pärast.
Natukene liiga palju 10 minuti mopeedi/võrri sõidu eest.

PS: jätame esialgu tähtsa fakti, et Lätti sõit maksab ka midagi, kõrvale. :roll:
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

Seekord ei küsitud pennigi, sellevõrra oli ka korraldus olematu!
Meie kohalike sõitude osalemistasu on stabiilselt 150.- olnud, kust sul sellised andmed.
Katsuge leida põhjusi osalemiseks, mitteosalemiseks leiab alati!
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:42, edited 1 time in total.
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

izh350 wrote: On foorumirahva hulgast tulijaid ka?
Võiks ikka nii palju tulijaid olla, et saaks stardiks vajaliku hulga mopeede ka kokku :roll: .
Vägisi tundub, et seekord vajalikku kogust mopomeestest kokku ei saa.
Ise tuleksin ikka, kui rajale pääseks.
Eks uurime Virksi käest mõni päev varem, kas peale meie ka keegi on kirja ennast pannud. :(
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Kuna on võistlustel kukkumisi väga palju olnud, siis tahetakse teha nii, et igal sõitjal on oma litsents, nagu piti võistlustelgi. :twisted:
mellpoiss
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 12. Jul 2007 00:00

Unread post by mellpoiss »

minimx38 wrote:Kuna on võistlustel kukkumisi väga palju olnud, siis tahetakse teha nii, et igal sõitjal on oma litsents, nagu piti võistlustelgi. :twisted:
Mis jutt?
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:42, edited 1 time in total.
minimx38
Tavakasutaja
Posts: 145
Joined: 02. May 2010 00:00
Contact:

Unread post by minimx38 »

Kukkumisi on palju olnud VÕRRIVÕISTLUSTEl, ja mopeedid hakkavad ka kuuluma võrrivõistluste alla, ega siis ju nii ei ole, et võrridel peab olema litsents ja mopeedil ei pea olema :!:
User avatar
izh350
Tavakasutaja
Posts: 120
Joined: 28. Apr 2006 00:00

Unread post by izh350 »

:roll:
Last edited by izh350 on 25. Sep 2012 10:41, edited 1 time in total.
Post Reply