Mopiga talvel sõitmise eest trahv?

ARK, juhiload, seadused ja liikluskindlustus.
Liiklusteemadel vastab IIZI kindlustusmaakler.
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Mopiga talvel sõitmise eest trahv?

Unread post by STELLA »

Tervitus!

Minul selline mure et olen sellel talvel ikka vahest mopiga ringi sõitnud ja ,,driftinud´´ja politsei muud kui jälgib mind imelikult ja on isegi jälitanud ja muid vigureid teinud, aga mitte trahvi veel teinud mulle.
et kas kuskil parakrahvide all on kirjas ka et kaherattalise mopeedi/mootorratta või muu sellisega on talvel keelatud sõita või on mingeid eri tingimusi vaja

(kui mul on load või 16 ja sõidan talvel et kas siis saan talvel sõitmise eest mingi noomituse või koguni trahvi ?)

Et aidake kahaks teada et kas siis järgime kord enam deltaga enne ei sõida kui kindel et mente pole asulas???

Samas delta mul korras tuled ja kõik nagu stock ja kasutan ka suuna märguandeid , kiivrit ja vahest põlvekaitsmeid (käbla panemise jaoks
User avatar
margus014
Tavakasutaja
Posts: 41
Joined: 19. Feb 2006 01:00
Location: SAAREMAA
Contact:

Unread post by margus014 »

Kaherattalisega vöid söita küll, isegi talverehve ei nõuta. Vaata lihtsalt, et liikluseeskirju ei eiraks.
Head driftimist 8 )
[url=http://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=391802]Müün LED-e (valgusdioodid)![/url]
User avatar
silver1994
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 23. Dec 2008 01:00
Location: raplamaa,reonda

Unread post by silver1994 »

Muide minu teada peaks siiski see seadus juba Estis käigus olema et mopeedijuhiluba peab olema kuni 18 eluaastani.Vabandust kui ma valesti su teemast aru sain aga seal oli et kui oman mopeedilube või olen 16.
om
Moderaator
Posts: 223
Joined: 30. Aug 2004 00:00
Location: Läänemaa
Contact:

Unread post by om »

silver1994 wrote:Muide minu teada peaks siiski see seadus juba Estis käigus olema et mopeedijuhiluba peab olema kuni 18 eluaastani.Vabandust kui ma valesti su teemast aru sain aga seal oli et kui oman mopeedilube või olen 16.
Puhas pullikaka ja "naised saunas rääkisid" juttude levitamine.
"Minuteada" ei ole mittemingi näitaja ja palun too viide seadusepunktile, millest sa seda välja lugesid.

Mopeedijuhiload on vajalikud kuni 15 (kaasa arvatud) eluaastani.
taimo_80
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 04. Jul 2006 00:00
Location: tartu
Contact:

Unread post by taimo_80 »

See politsei võib sule trahvi teha küll. Muidugi mitte selle eest, et sa talvel sõidad, vaid selle eest, et sa võid liiklusohtliku olukorra tekitada. Talvel on neil seda lihtne teha, kuna kaherattaline pole just kuigi kindel talvistel teedel ja kuna liiklusohtliku olukorra tekitamise mõiste jääb politseile endale kehtestada, siis võib ta selle kasvõi selle eest teha, et sa kurvis (asula teedel) käbla paned või vastasuunda kaldud.
Edu
minsk 125, JAWA 360, I¸49, DNEPER MT10, Honda nsr 125R , KAWASAKi zx6R 98.a, Suzuki TL1000R 98.a, Kawasaki ZX9R 04
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Unread post by STELLA »

Tänud sain jälle targemaks et kui sõidan siis püüan vältida liiklusohtliku manöövrit või käpla panemist vms. ja see et silver1994 ütles et peab olema 18 vms se tõesti veel bluff 8 )


Aga kui kellelgi kogemusi sellega on kokku puutunud siis kirjutada võib (teistel ka hea lugeda )või noh see vist minu arvamus :?
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Sõitsin eelmine talv päris palju ja mitte kellelegi ei jäänud ette. Politsei hakkas alles kevadel jälgima, aga siis ei leitud ka midagi mille alusel trahvi teha - õigemini oli see politseiniku enda lollus, et ta ei leidnud.

Korra lasin sõbra oma rattale pukki ja mis välja tuli - meie juhtivkonstaabel nõuab 17-aastaselt noormehelt mopeedijuhiluba! :lol: Way to go, eesti politsei. Väikse sõnavahetuse käigus jäeti asi nii nagu oli, ratas lubati järgmine kord käest ära võtta. Järgmistel kordadel sõideti miskipärast ainult kaugelt mööda...

Soovitan seadust tunda ja kui kinni peetakse, siis ära lase endale pähe istuda.
Harjutamine teeb harjutajaks.
GSX-R 1146
GMC1
Posts: 3
Joined: 09. Feb 2010 01:00
Contact:

Unread post by GMC1 »

extinction wrote:Sõitsin eelmine talv päris palju ja mitte kellelegi ei jäänud ette. Politsei hakkas alles kevadel jälgima, aga siis ei leitud ka midagi mille alusel trahvi teha - õigemini oli see politseiniku enda lollus, et ta ei leidnud.

Korra lasin sõbra oma rattale pukki ja mis välja tuli - meie juhtivkonstaabel nõuab 17-aastaselt noormehelt mopeedijuhiluba! :lol: Way to go, eesti politsei. Väikse sõnavahetuse käigus jäeti asi nii nagu oli, ratas lubati järgmine kord käest ära võtta. Järgmistel kordadel sõideti miskipärast ainult kaugelt mööda...

Soovitan seadust tunda ja kui kinni peetakse, siis ära lase endale pähe istuda.



lõhnab nagu korrupeerunud politseiriigi järele :D
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

GMC1 wrote:
extinction wrote:...

Soovitan seadust tunda ja kui kinni peetakse, siis ära lase endale pähe istuda.
lõhnab nagu korrupeerunud politseiriigi järele :D
Minu arvates küll ei lõhna, korrupeerunud politseiriik ja
üks politseiametnik kes meeltesegaduses natukene liiga palju nõuab on kaks täiesti eraldiseisvat asja.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
surm
Posts: 9
Joined: 05. Sep 2009 00:00
Location: võrumaa

Re: Mopiga talvel sõitmise eest trahv ?????????

Unread post by surm »

extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Ei noh, sellist totrust ei osanudki oodata. Võib-olla sina ja mõni teine "uhuu" veel sõidab tõesti nii, aga niisama lolli mängimiseks tasuks teinekord otsida koht kus sa teisi ei häiri...
magna
Posts: 5
Joined: 13. Dec 2009 01:00
Location: Võru lähedus

Re: Mopiga talvel sõitmise eest trahv ?????????

Unread post by magna »

surm wrote:http://www.youtube.com/watch?v=msUYqGOgRLU
vot nii sõidetakse ikka :D
Ma ei teadnudki, et võru tänavad on juba korda tehtud :D:D:D
Aga hulle ikka leidub ja peabki leiduma!
User avatar
-mustadpapud
Tavakasutaja
Posts: 136
Joined: 30. May 2010 00:00
Contact:

Re: Mopiga talvel sõitmise eest trahv ?????????

Unread post by -mustadpapud »

magna wrote:
surm wrote:http://www.youtube.com/watch?v=msUYqGOgRLU
vot nii sõidetakse ikka :D
Ma ei teadnudki, et võru tänavad on juba korda tehtud :D:D:D
Aga hulle ikka leidub ja peabki leiduma!

natuke offtopic vms aga see ju seal videos kurikuulus jeezuz ju ?
PCYX
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 27. Oct 2009 01:00

Unread post by PCYX »

jäpe jah
Post Reply