Alumiiniumi jootepulgad.

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Alumiiniumi jootepulgad.

Unread post by t6niz »

Hei kõigile.

Ehk on kellelgi huvi durafix-i jootepulkade vastu. Nendega saab üsna edukalt kodustes tingimustes gaasipõletit kasutades alumiiniumi joota.
http://www.youtube.com/watch?v=FNagAcUY ... re=related Illustreeriv video.
Oleks võimalik neid tellida suuremates kogustes, mida rohkem inimesi saab, seda madalam postikulu.
Hetkel tuleks asja kogumaksumus ~100 krooni (sealhulgas on 3-45cm pikkust jootepulka ning transpordikulu.)
Andke teada kas teil on huvi nende vastu ja kui on siis saaks juba ära tellida :)
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Ei taha maha teha neid pulkasi aga lihtsalt mainiks, et päris nii roosiline ja lihtne nende pulkadega toimetamine siiski pole nagu seal videos. :)
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Kasutaja teints on neid katsetanud, päris nii lihtne pole nagu videos
aga siiski on see odav alternatiiv alumiiniumkeevitusele.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Jep, tean ka omast käest, et asi pole nii roosiline, aga veidikene harjutamist ja saab juba üsna edukalt hakkama :P

Lihtsalt alguses üritatakse pulka joota materjalile mis pole piisavalt kuum ning seepärast ei kinnitu joodis kahele detailile korralikult.
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

Nõustun eelmiste kasutajatega. Gaasipõletiga, -pitsiga pole selline töö üldse nii lihtne. Rohkem täielik lännimine.

Olen rohkem TIG keevituse fänn :twisted:
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

njaa, õigus- TIG on hea, aga katsu sa korraliku töömeest rahakotisõbraliku hinnaga leida :D
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
User avatar
Renegade
Tavakasutaja
Posts: 175
Joined: 05. Mar 2009 01:00

Unread post by Renegade »

Siis tuleb keevitajaks õppida.Nagu mina.Midagi vaja teha ,saab õpetajaga rääkida ja asi tehtud.Kui keevitustrafo olemas siis saab Alumiinium elektroodiga keevitada(algajal on väga raske sellega keevitada).TIG-keevitus aparaat on suht kallis ,aga pika ajapeale tasub ära.On ka olemas keevitus inverterid-trafod kuhu saab TIG-i käpa ja (argooni) ballooni ühendada.
User avatar
casher
Tavakasutaja
Posts: 78
Joined: 27. Sep 2006 00:00
Location: Saaremaa

Unread post by casher »

t6niz: Ega ma ei otsigi. Ma teen ise!
Renegade: Oleks siis meil ka koolis selline õpetaja kellel oleks KORRALIKUD aparaadid teeksin praegu kukerpalle ainult seal tunnis :D
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Läheb OT väga ära aga oleneb gaasipõletist. Tavalise "matkagaasi" gaasipõleti leek on jah suht jahe aga noh kannatust on siis saab hakkama. "Profi" gaasipõletid millele müüakse erinevaid gaase on asi parem juba. Muidugi päris atsetüleeni ja hapnikuga ei soovita ka peale lennata...isegi tavalise propaani-hapniku põleti on tsipakene liig nendele varrastele ja joodetavale materjalile.
Ja no eelkõnelejatega nõustun muidugi, et TIG ja no olgu ka elektrood on paremad aga arvestades seda, et kui mul on vaja väike jupike alu joota siis üritaks ikka saada hakkama 100krooniga kui osta inverter TIGi käpaga ja rentida hinge hinnaga argooni balloon. Ühesõnaga, need pulgakesed saavad enda tööga hakkama aga lihtsalt nõuavad natukene harjutamist, videos oleval mehel on kindlasti rohkem kogemusi kui ühe varda ära jootmine, nii et sellepärast sealt ka selline ilus roosiline pilt.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Minu kolmas harjutus. Tehtud "matkagaasi" leeklambiga, sellega pole ohtu, et põhimetall sulama hakkaks. Korra proovisin atsetüleenipitsiga, aga kõrgema temperatuuri tõttu hakkab põhimetall kergelt sulama ja rikub asja ära. Kui temperatuur on piisavalt kõrge, siis hakkab joodis ilusti laiali valguma. Joodise pind peaks sile jääma, pildil ta just kõige siledam ei ole, peab rohkem harjutama.

Parandatud "traktorimagneetopaigalduseksnäritud" D8E karteripool.

Image
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
Qubik
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 15. Sep 2009 00:00

Techno-weld

Unread post by Qubik »

Kasutan ise alloleval lingil toodud nö külmjoodis tüüpi pulgakesi. Kui oma oskuseid veel lihvida saaks suurepäraseid tulemusi. Siiani olen kõik soojendused teinud olude sunnil gaasikeevitus riistasid kasutades, kuid ilmselt selle väiksema gaasipõletiga oleks kergem. Samuti olen kõik detailid kuumutanud eelnevalt ahjus.

http://www.roadmachine.fi/technoweld.html
fomoco
Tavakasutaja
Posts: 744
Joined: 04. Oct 2011 00:00
Location: Virumaa
Contact:

Unread post by fomoco »

Kust neid osta saab?
kkodar
Tavakasutaja
Posts: 56
Joined: 12. Nov 2010 01:00

Unread post by kkodar »

Stokkerist
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Tervitus, tõstan teema veelkord üles.

Oleks vajal leida lahendusi, et alumiiniumist kollektor eelpunktida, põhitöö teeks ära mõni keevitaja.

Eelpool oli juttu alumiiniumelektroodidest, mis täpsemalt?

Kas saab vahelduvvoolu trahvoga kasutada, kus müüakse, hind?

Milliseid võimalusi oleks kodus veel selliseks asjatamiseks?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Ei saa vahelduvoolutrafoga keevitada alumiiniumi, ainult inverter keevitus sobib alumiinium elektroodidele.
Müüakse Stokkeris,jne.

http://www.stokker.ee/keevitusseadmed-j ... id/g:8585/

http://et.wikipedia.org/wiki/Keevitamine

EDIT: ja nüüd ühe vana teema soojenduseks.
Alumiiniumi keevitustöö
Alumiiniumi keevitamine toimub TIG-keevitusega. See meetod on praktiliselt ainuke kvaliteetne võimalus remontida auto õlikartereid ja muid detaile. TIG-keevitusel kasutatakse metalli kuumutamiseks ja sulatamiseks elektroodi ja metallitüki vahel põlevat elektrilist kaarleeki. Keevitamine toimub argoonikeskkonnas.

Keevituse maksumus oleneb töö keerukusest. Hinnavahemik algab puhta alumiiniumlehe keevituse 0,4 ¤ / cm kuni keeruka detaili kokkuleppehinnani.

http://www.tespera.ee
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
antsus1000
Tavakasutaja
Posts: 79
Joined: 05. Apr 2011 00:00
Location: Pärnu
Contact:

Unread post by antsus1000 »

Tellisin neid pulki, varsti saan ära proovida.
~10 22 cm pikkust pulka jäävad üle arvatavasti, kui kellelgi huvi siis ES.
Post Reply