Klõbin mootoris.

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
Tom31
Posts: 5
Joined: 18. Oct 2008 00:00

Klõbin mootoris.

Unread post by Tom31 »

Tervist kõigile. Probleem selline, et kui mingi pool tundi sõita, tuleb mootorisse mingi kole klõbin sisse. Minekut see ei mõjuta ja käima läheb esimesest vändast, masin on 638. Sügisel sai tehtud mootorile kerge remont, vahetatud sai väntvõll, kõik laagrid mootoris ja kolvirõngad. Sidur on ka peaaegu uus, nii kett, korv ja kettad. Algul kolises karterite vahepuks, selle panin kinni. Kui mootor on natuke seisnud kaob klõbin ära.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Kolvisõrmed peaks seda häält tegema.
Tom31
Posts: 5
Joined: 18. Oct 2008 00:00

Unread post by Tom31 »

Siis peaks ta ju koguaeg klõbisema ja kolvisõrmede klõbin on hoopis teise häälega. See on selline tugev hele klõbin. Eile peale sõitmist panin pool tundi hiljem käima ja klõbin oli jälle kadunud.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Kepsusilm paisub kuumuse tagajärjel paremini ja kiiremini kui kolvisõrm, seega tekibki sinna ülipisike loks ja hakkabki klõbisema.
Tom31
Posts: 5
Joined: 18. Oct 2008 00:00

Unread post by Tom31 »

Eks ma ostan uued kolvisõrmed ja vahetan ära, vaatab kas siis ka veel klõbiseb.
Tom31
Posts: 5
Joined: 18. Oct 2008 00:00

Unread post by Tom31 »

Sai pandud uued sõrmed ja uued kolvid, klõbin ikka sees. Uurides selgus, et kolises väntvõlli keskmiste laagrite tugipukk. Võtsin mootori laiali ja saatsin väntvõlli kontrolli, kuna tegemist on renoveeritud väntvõlliga ja juba kokku pannes sügisel oli mootoris suur vibra sees, ilmselt on midagi paigast ära. Homme saab täpse vastuse, milles asi.
villu444
Tavakasutaja
Posts: 14
Joined: 12. Jul 2008 00:00

Unread post by villu444 »

mul ka see tugipukk lahti, aga masinaks 634, ning sõites nagu vahepeal käiks tühja ning vahelduva eduga tuleb mootorisse tugev vibra sisse ja siis hakkab jälle korralikult vedama, milles võib viga olla ja kas see et tugipukk lahti on lõhub ka midagi või võib sõita?
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Logisev pukk rikub karteri ära, kui ta praegu veel enamvähem korras on.
Oman mõnda roostes mootorratast.
roosakummik
Tavakasutaja
Posts: 723
Joined: 09. Mar 2005 01:00
Location: Raplamaa
Contact:

Unread post by roosakummik »

Kui need karteripoolesd persses on, siis niikaua aitab silikoon, või mingi liim kuni jälle ükskord saad uued ja lähevad vahetusse.

võib olla tundub see postitus väga ebaprofesionaalse nõuandena :lol:
Tom31
Posts: 5
Joined: 18. Oct 2008 00:00

Unread post by Tom31 »

Mul oli ka puki viga, sellest see klõbin ja vibra tuligi. Õnneks oli teine olemas. Karterit õnneks ta mul ära ei rikkunud, aga kui liiga kaua logisevaga sõita keerab karteri kindlasti tuksi.
Osar
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 06. Oct 2009 00:00
Location: Tartu-Värska

Unread post by Osar »

Hea ravi on klõbina vastu nt see,et pange Jawadele tuli otsa ja ostke ühesilindriline IZ,soovitavalt Planeta 5 :) OK,nali
Jawadel on selle väntvõlliga igavene kebents jah,ka mu enda ainuke Jawa jebis koguaeg,ei saanudki teada,milles asi. Nüüd tean.
Läks veits teemast mööda vist,aga nohh
Kui ei suitse rehv,siis suitseb sidur..
_________________

IZ Planeta 5
http://www.upload.ee/image/715412/IZ.jpg
_________
Post Reply