Emmi kardaani võll

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
jorma901
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 28. Sep 2010 00:00
Contact:

Emmi kardaani võll

Unread post by jorma901 »

selline küsimus et kas kõik kardaani võllid on ühe pikkused, kui ei siis kus kohast saada pikemat võlli. enda omal peal tagurpidi käiguga käimar aga isu panna peale vanema tüübi käimar aga nende pikkuse vahe kuskil 2,5 cm seega kardaani võll jääb ka lühikeseks ja ei taha võlli pikemaks lasta ka teha.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Jah, kardaani pikkused on einevad. Vähemalt mul garaazis on kaks eri pikkusega kardaani.
jorma901
Tavakasutaja
Posts: 26
Joined: 28. Sep 2010 00:00
Contact:

Unread post by jorma901 »

selge tänud. seoses sellega tekkis järgmine küsimus. kuidas ma teada saan kui pikka võlli vaja on et käimarid ära vahetada nii moodi et pärast võll käimari juurest diffrini ülatuks. mu enda loogika ütleb mulle et. mõõdan käimarite pikkuse ära ja selle pikkuse erinevuse liidan võlli pikkusele.
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Mmm...väga aru ei saa miks sul seda mõõtu vaja oleks? Otsid kuskilt lihtsalt vanema tüübi K/Dnepri kardaani ja kõik korras.
Muide...huvipärast küsin, et miks vanema tüübi käimari tahad peale panna? Tagurpidi käik on ju igati asjalik, kui külgkorv ka küljes on.
Aga muidu kui tahad seda liitmise mängu teha siis pane käimar külge ja kardaani otsa flants ka ja mõõda ära pikka vaja läheks. võibolla isegi ulatub lühem kardaan kuidagi.
Post Reply