Kus motokuurlane nokitseb?

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia

Kus tegeled oma mootorratta/mopeedi "kruttimisega"?

Õues, kuid talvel käin aegajalt toas näppe soojendamas
9
6%
Garaazis/töökojas, kuid ka see on kütmise võimaluseta
68
49%
Mul on köetav garaaz/töötuba
45
32%
Köögis/magamistoas/elutoas/vannitoas
5
4%
Saunas/aidas/laudas
11
8%
Suvel kodus, külmal ajal sõbra juures
2
1%
 
Total votes: 140

User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Kus motokuurlane nokitseb?

Unread post by madeinussr »

Tere.

Kõigil, kellel on selline tore kaherattalistega seotud hobi, on vaja ruumi, kus oma hobiga tegeleda.
Suvel saab seda teha väljas aga kuna praegu on talv siis pakuks huvi, kus Sina praegu oma hobiga tegeled.

Et mitte liiga palju jutustada siis teen ise otsa lahti ja näitan oma väikest kuid selle eest mõnusalt sooja töönurka.
Hetkel on lahendus alles ehitusjärgus kuid asja ajab ära.

Tähtsamatest suurematest töövahenditest on olemas: keevitus, relakas, käi, puurpink, kompressor ja ka survepesur.
Image
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Unread post by ishijupp »

vastused nr 1,2,4 :)
extinction
Tavakasutaja
Posts: 473
Joined: 29. Jul 2009 00:00
Location: Jõgevamaa

Unread post by extinction »

Kunagi on tehtud pisiasju ka toas. Enda garaaz kütmise võimaluseta, seal on halb valgustus ning puudu on vajalikud keevitus ja kompressor. Käin palju sõbra köetavas garaazis, kus on vajalik olemas.
User avatar
vintizvint
Tavakasutaja
Posts: 151
Joined: 13. Feb 2008 01:00
Location: Soome> Riihimäki
Contact:

Unread post by vintizvint »

Jätan polli vastamatta, kuna varjante on mitu minupuhul.
Olemas on köetav garaas, võtmete ja tõmmitsate ning muu sellise pahnaga.
Kevitamist ja suuremaid asju teen töö juures.
Muud asjad saab vajadusel tuttava juuures 400 ruutmeetrisel pinnal ära paigutada, ning treimine, freesimine jne. käib esivanemate kodus.
Värvimiseks on samuti tutvusringis pakkuda korralik ventileeritud kamber.
Mine ja tee, kui huvi...

Ainuke miinus selle kõige juures on, et pole lihtsalt aega. Muid tegevusi juba piisavalt.
habemik
Tavakasutaja
Posts: 52
Joined: 02. Jan 2009 01:00
Location: Põlva / Tartu
Contact:

Unread post by habemik »

Hetkel nokitsen siis külmas ruumis, tuul puhub läbi ja kohati leiab lund. Sellepärast ka hetkel ei tegutse seal eriti... loodan, et tuleb päikselisemaid ilmasid ja saab nn. sooja maja edasi ehitada ( karkass püsti, ootab katust ja OSB'd ). Seniks aga peab mässama külmas.
Tööriistadest on vajalikud olemas. Puurpingist tunnen ainult puudust.

Image
Last edited by habemik on 03. Feb 2011 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Minul on olemas kolm hoonet. Esimene neist on 48 m2 betoonpõrandaga kuur ilma kütmisvõimaluseta. Teine on 15 m2 alumiiniumpõrandaga köetav fiiberplastist veoauto furgoon. Kolmas on ehitusjärgus 40 m2 töökoda, mis saab olema aastaringselt soe, puuduvad veel põrand, lagi, soojustus, uksed, kütteseade.
Suuremad töövahendid: kompressorid, keevitused (elektrood; traat), relakad, puurpink, treipink.
Oman mõnda roostes mootorratast.
User avatar
vorrimen
Tavakasutaja
Posts: 277
Joined: 29. Dec 2007 01:00
Location: võrumaa

Unread post by vorrimen »

üks garaaz on ca 40 m2 ja teine veel suurema pindalaga ,mõlemad on köetavad, olemas olemas mutrivõtmeid suurusest 4-55 ,traatkeevitus,gaasikeevitus ,puurpink,relakad,drellid, kompressor,ühes garaazis ka kanal.
Riga 12 1974.a ;Yamaha tw 125 1998.a ;Qingqi classic 2000E 1995.a ;Ford Sierra 2.0 77kw 1987.a
delta-501
Tavakasutaja
Posts: 261
Joined: 12. Aug 2008 00:00
Contact:

Unread post by delta-501 »

Ühe hoone sisse sai garaaz ehitatud võrriaegade alguses. Alguses tundus maru suur ja hea, eks siis oli üks võrr ka aind. Praegu nagu ikka tekkinud hunnikutes igast juppe, garaazis sees on ehirtusjärgus krosa ja talvituv roller, must ja punane võrr vabsee garaazi ära ei mahu, need seisavad seinataga(siseruumis loomulikult ikkagi) garaazi kohta veel niipalju, et lund sisse ei saja, tuul läbi ei puhu aga soe ka pole. Järgmine aasta tuleks asjad suuremaks muuta ja terve see ruum garaaziks teha kus mul praegu endaoma sisse ehitatud on. Seda oleks pidanud alguses juba tegema muidugi. Mingi masina kokkuladumine ja üldse ruuminõudvad tööd teen teises korralikumas garaazis. Seal vähemalt hea valgustus päevavalguslampide näol. Tööriistadest suht midagi pole, igast võtmeid, käi, padrunikomplekt, viile jms elementaarset värki.
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Minu nokitsemise kohaks on peamiselt vana ait maal, voolu sees pole aga kui vaja toon pikendus juhtmega valgusti ka sinna sisse. Enamuse ajast teen seal tööd, kui vaja mõnda keerulisemat või sellist tööd teha,mis nõuaks 360 kraadi ligipääsemist teen ka väljas lageda taeva all ,värskes õhus. Muidugi,kui ilm selleks vastav on. Olen ka garaazis teinud aga seal oli asi kehvem, esmalt juba rõskus,mis tervisele hästi ei mõjunud. Teiseks oli hullem ruumi puudus kui mul aidas, midagi keerata ega pöörata ei saanud.
Aidas on mul kaks töölauda sahtlitega, seal on tööriistad mida vajan nii mototehnika kui autode remontimiseks. Lisaks on olemas ka kruustangid.
Ainuke asi,millest vahest puudust tunnen on puurpink ja keermelõikajad. Puust aidas on enamasti ühtlene temperatuur ja niiskus tase, rauast haljad asjad püsivad üsna kaua roostevabad. Ainuke mure on,et närilistele tuleb aeg ajalt mürki panna.
Suurim pluss võrreldes linnas garaaziga on see,et keegi ei tule sind segama ja saad rahus asju teha.
MopiTauri
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 27. Dec 2008 01:00
Location: Tallinn/Nõmme
Contact:

Unread post by MopiTauri »

Olemas on köetav garaa¸ kuhu mahub 2 autot ja ruumi on veel ka mootoratast ehitada ja muid asju teha. Olemas korralik Telwin keevitus väike kuid hea kompressor , käiad , tõmmitsad ja muidugi korralikud mutrivõtmed ja kruvikeerajad! Kasutan veel ka kanalit ,kus hoian ka veel igasuguseid vanu varuosi ja muud pahna!
kaaluvõit = kiirem sõit!

Delta V-501M,Delta V-501.Mini V-501M, Jawa 350 1991, Lada 2106,IZ 56
Myrka
Tavakasutaja
Posts: 326
Joined: 13. Jun 2008 00:00
Location: Pärnu

Unread post by Myrka »

Oma nokitsemised teen peamiselt 25 töökojas. Ruum on täiesti piisav, et seal ühte külgkorviga ratast saaks putitada. Häda on ainult selles, et rattaid ei ole üks, vaid 10, nendest 4 korvidega. Suurem osa nendest seisab vanas aidas. Töökojas ilusti toimiv ahi on sees. Katus tahab vahestust veel. Tööriistadest olemas korralik Telwini keevitus, relakas, käi, mitu kohvrit võtmeid, keermelõikajad jne. Põhilised elementaarsed tööriistad. Treimistöid teeb vana klassivend, värvikambrit saan kasutada ühes riigiasutuses :) tasuta
User avatar
Asbest
Tavakasutaja
Posts: 135
Joined: 10. Aug 2010 00:00
Location: Põltsamaa

Unread post by Asbest »

Nokitsen tavaliselt garaazis. Olemas paar korrralikku võtmekomplekti, siis igasugu mutrivõtmeid, tõmmits, kruustangid, kompressor, käi, survepesur, keermelõikurid, paar relakat, puurid ja muud sellised asjad. Ruumipuudus on ka muidugi. Kuna kanalit pole sügavaks kaevatud ja garaazil korralikku põrandat peale pooleteise meetrise laiutava betoonribaga. Üks auto mahub sisse, see võtab juba ruumi vähemaks. Aga noh hea et seegi olemas on. Vahepeal nokitsen keldris, suvel õues ja vahepeal isegi toas. Igatsen väga puurpingi ja gaasilõikuri järgi. Ega uus keevituski paha teeks. Aga noh vanaga saab ka midagi tehtud.
jukuftw
Posts: 2
Joined: 04. May 2010 00:00

Unread post by jukuftw »

Garaa¸i mul pole, kuid kuuri all saab kuidagi tehtud, kuigi see ka päris kitsaks jäänud, sest vanemad tassivad asju sinna juurde. Voolu ka sees pole, kaablitrummli vean vahest sinna, ning sinna ühendan pro¸ektori.
stellavend
Tavakasutaja
Posts: 62
Joined: 10. Apr 2010 00:00
Location: Saaremaa,Metsküla
Contact:

Unread post by stellavend »

Ise olen garaazis kus pole kütet, on olemas keevitus, relakas, elektritrell, kompressor, käi, võtmed ja kruikud jne ka ja täiega palju polte ja mutreid
t6niz
Tavakasutaja
Posts: 166
Joined: 02. Oct 2007 00:00
Contact:

Unread post by t6niz »

Mina tegutsen katlaruum/tööruumis :D
Hea soe on koguaeg. Tööriistadest on kõikvõimalikud mutrivõtmed ja muud võtmed, relakad, käiad, puurid ning MIG keevitus. Trei- ja freespingist tunnen kõvasti puudust. Muidu kasutan neid koolis erinevate detailide tegemiseks :P
Korralik lakikabiin on ka olemas kus värvida saab http://nagi.ee/photos/t6niz/sets/134791/?init=12 kõiki pilte näeb siit. Nii ruumist kus ma töötan kui ka lakikabiinist
Võidusõidu sääreka ehitamine in progres.
Nüüd ka võidusõidu mopeed
antuand
Tavakasutaja
Posts: 312
Joined: 10. Jan 2009 01:00
Location: lehola
Contact:

Unread post by antuand »

Minul on isiklik kuur. Kus on valatud korralik põrand. Sees korralik valgustus. Peamised tööriistad olemas. Talviti külm on veidi aga pole hullu. Ruumi on piisavalt. Kuna kuur pikk ja kahe osaline. Muusika olemas. istumine ka. Mida veel tahta.
User avatar
STELLA
Tavakasutaja
Posts: 42
Joined: 26. Aug 2009 00:00
Location: sõmeru
Contact:

Unread post by STELLA »

Minu pillide varjupaik ja tööruum on mul hetkel maja soojasõlm/kelder.:D
Seal on hea valgustus, väga soe ja ruumi kah.(Aga see on talvine varjant.)
Suvel olen ma garaazis mis erineb keldrist sellevõrra et seal on kõik elektri tööriistad olemas ntx: käi,kompressor,keevitus,rellakas,puur ja muu selline kola.
Talvel garaazis lume ja temperatuuri tõttu :d
Stella v-50(druzba), Delta v-50. Pitbike 110cc.
V6rrRacing
Tavakasutaja
Posts: 104
Joined: 12. Oct 2009 00:00

Unread post by V6rrRacing »

Mina hoian ja remondin oma masinaid vanas aidas, kus on olemas enamus võtmeid, kruustangid, käi, relakas jms tähtsamad tööriistad. Puudust tunnen puurpingist ning keevitusest. Mõningaid töid teen ka toas.
randoainlo
Tavakasutaja
Posts: 397
Joined: 12. Dec 2008 01:00
Location: kuusalu
Contact:

Unread post by randoainlo »

Minu tegutsemis kohaks on töötuba.Seal on kaks boksi autodele, ühes neist on auto ja teises boksis laiutavad minu mopid ja võrrid ning k750

Garaazist pääseb köetavasse tuppa, kus on talvel hea nokitseda.
Tööriistad on suuremalt jaolt olemas.Kompressor, elektrood keevitus, relakas, võtmed ja muu vajalik
Olemas võiks muidugi olla ka veits kaasaegsem keevitus aga üldiselt tingimused on töötegemiseks ideaali lähedased
Deltad, Stellad, Minid, Rigad, K750 ja K55

Ostan mõistlikute hindadega mopeede ja võrre

Lugege mu blogi!
http://venemasinad.blogspot.com/
yrgpagan
Tavakasutaja
Posts: 18
Joined: 21. Feb 2009 01:00

Unread post by yrgpagan »

ma tekutsen maja all keltris kus mull on võimalik teha keevitus töötest kuni värvimiseni välja ,olemas sellek kõik vajalikud tööriistad
deltavend96
Tavakasutaja
Posts: 43
Joined: 15. Jul 2010 00:00
Location: Põltsamaa
Contact:

Unread post by deltavend96 »

On olemas garaa¸ kus suvel kui auto on välja aetud saab motot nokitseda. Kui garaa¸is pole ruumi siis tavalistelt garaa¸i ees. Talviti tegutsen lauda kunagises hoiuruumis kus mu mopeed ja tsikkel talvituvad ning ka nende varosad/jupid. Tööriistadest kõik vajalik võtmed, kruvikeerajad, kuuskandid, kompressor, keevitus jne.
BlackDevil18
Tavakasutaja
Posts: 113
Joined: 17. Mar 2008 01:00
Location: paldiski Rae tn
Contact:

Unread post by BlackDevil18 »

Tere, meeldivat uue-aasta ja euro jätku kõigile :D

Ma siis olen see esimene 1% kes õues nokitseb oma siklit,kuna kuur on mööbli ja ehituskola täis...ja ruumi vaevalt jalgratta jaox...praegugi seisab sikkel väljas presendi all...endal siis tööriistadest olemas rellakad elektrood keevitus,erinevad võtmed,kruustangid...kui mure tekib siis saab alati onu juurde minna...tal kõik võimalik kodus olemas,ja elab samas lähedal :D
kaalur
Tavakasutaja
Posts: 27
Joined: 14. Dec 2010 01:00

Unread post by kaalur »

mina tegutsen kortermaja keldris,vahest siis kui veits pena või õli maha läheb saan natuke riielda aga muidu on tore.

olemas on võtmed, 6kandid,akutrell,minifrees,ja muu selline esmavajalik.
tundmatu987
Tavakasutaja
Posts: 130
Joined: 02. Aug 2009 00:00
Location: Harjumaa
Contact:

Unread post by tundmatu987 »

Võimalusel garaa¨is kuid enamasti ikkagi tee ääres.
Pakkuge Nõukogude Liidus valmistatud neljarattalisi.
User avatar
silver1994
Tavakasutaja
Posts: 40
Joined: 23. Dec 2008 01:00
Location: raplamaa,reonda

Unread post by silver1994 »

Mina veedan suuremosa oma ajast siis puit põrandaga aidas. Ruumi puuduse all ma ei kannata. Aidas kütet pole, aga kui külm hakkab saab alati tuppa sooja minna ja siis tagasi aita. Kõik vajalikud asjad on olemas. Aidas on ka vana arvuti ja helisüsteem. Kui millegist puudust tunnen on need treipink ja mõni tõmmits võiks ka olla. Ainult üks probleem on lagi on hirmus madal ja kuna ise olen pikk inimene kipun vahest pead ära lõõma.
temor
Tavakasutaja
Posts: 19
Joined: 02. Dec 2010 01:00

Unread post by temor »

Mina siis tegutsen tavaliselt õues aga seda suvel ja siis kui on head ilmad;D Talvel aga tegutsen garaazis kus ple eriti soe .Tavaliselt võtan sinna kaasa soojapuhuri et käsi soojendada:DSeal on palju mutreid,polte ja siis veel muid palju traktori juppe:D Seal asetseb ka mo hiina 110cc ATV , belarus 82 . kombain ja jinma(numbrid) .
Kõrval on suur autogaraaz kus on kõik minujaoks vajalik (elektroodkeevitus , relakas, elektritrell, akutrell, kruikud, ja võtmed.)
vootele
Tavakasutaja
Posts: 208
Joined: 29. Jul 2005 00:00

Unread post by vootele »

Mul on kasutada kortermaja esimesel korrusel üsna suur abiruum, nii 7x4m, sees elekter. Ilmselt kasutati seda juba nõuka ajal töötoana, sest kui mina selle endale välja kauplesin, olid seinad kaetud erinevate ralli-postritega. Ise olen neid postreid sinna muidugi juurde kleepinud. Lisaks on siginenud kaks metallist töölauda, vana sektsioonkapp, vana diivan jms. ehk siis vajadusel saab ka niisama puhata. Vist korra olen isegi seal diivanil ööbinud.
Tööriistad pandi aasta tagasi pihta (uks murti katki), nüüd on uks kindlustatud, signa peal ja tasapisi muretsen uusi tööriistu ka.
Kunagi on kindlasti plaanis seal suurem remont teha - kips seina, metalluks jne.
Image
motikamies
Posts: 2
Joined: 22. Sep 2008 00:00
Location: tartumaa

Unread post by motikamies »

pilte pole kahjuks aga 140 ruutmeetri suurune maakivihoone millest pool on minu kasutada, teist poolt kasutan vähem, pool garaazi on isa oma.

Muidu endine maakivi laut nüüd betoonpõrandaga. Vajaks seestpoolt soojustamist. Sooja annab saunas pensionile läinud metallahi. Hädapärast kütab talvel sellega vast 10 kraadi sooja sisse. Enamus sooja on kõrge lae tõttu lae all.
Tööriistadest: Keevitus mig ja elektrood, treipink, kompressor, liivaprits, korralik töölaud, kruustangid, käi, päris mitu erinevat võtmekomplekti, keermestajad, puurid, mõõtevahendid, rellakas, drell, kuumapuhur.
Garaazis veel 1979 aasta ameeriklane, punnvõrr ja motikaprojekt. Ruumi võiks rohkem olla. Kindlasti sinna pesitsema ei jää.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Oskab keegi umbkaudselt öelda mis raha võib maksma minna 50m2 garaazi ehitus. Plaan oleks põrand valada, puidust raamistiks teha, seinad laudadest ja soojustuseks penoplast ja OSP.
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Oskab keegi umbkaudselt öelda mis raha võib maksma minna 50m2 garaazi ehitus. Plaan oleks põrand valada, puidust raamistiks teha, seinad laudadest ja soojustuseks penoplast ja OSP.
Mul peaaegu sama konstruksiooniga, aga 40 m2 põrandapinda ( ilma projekti ja ehitusloata suuremat ei olnud võimalik teha). Materjalile on kulunud 4500 eurot, kusjuures enamus suuremaid asju on ostetud soodushindadega. Soojustus, betoonpõrand, uksed ja kütteseade on veel puudu.
Oman mõnda roostes mootorratast.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Suur aitäh!
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
coolix
Tavakasutaja
Posts: 66
Joined: 08. Aug 2009 00:00

Unread post by coolix »

mul suvel väike kuuri nurk kuhu mahub 3motikat aga siis pole liikumis ruumi talvel nokitsen toas, enamus võtmeid on endal olemas aga kui midagi suuremat teha vaja siis pean minema tuttava juurde ~12km vahepeal tuleb paigutada kaherattaalisi kuskile mujale 1 seisab praegu tuttava juures kuna nokitsen krossika projekti kallal ja seega on rohkem ruumi vaja mootor on toas ja raam kuuri all . Plaanis suvel suurem garaaz ehitada. Pilte kah mu väiksest nurgast kus talvel tegutsen
http://img214.imageshack.us/gal.php?g=dsc0017go.jpg
Last edited by coolix on 13. Jan 2011 16:28, edited 1 time in total.
jupiter22
Tavakasutaja
Posts: 10
Joined: 07. Aug 2008 00:00
Location: Jõgevamaa
Contact:

Unread post by jupiter22 »

Mina nokitsen kodus ca 20 ruuduses garaazis, kus pole kütet sees. Soojemal ajal nokitsen ca 150 ruuduses kuuris/hallis, mis on plaanis lähitulevikus töökojaks ehitada. Olemas on kanal, suur elektroodkeevitus, korralikud värvipüstolid, suuremat sorti kompressor, gaasiballoonist tehtud liivaprits, relakas, drellid, puurid, pisike keermelõikurite komplekt, paar suuremat võtmekomplekti, värvimisalused, õhuga töötav vibra, hõõvel, lihvklotsid, plekksepahaamrid ja käsialasid jne. Puudust tunnen väiksemat sorti traatkeevitusest.
MAZ
Tavakasutaja
Posts: 137
Joined: 22. Oct 2006 00:00
Location: Elva
Contact:

Unread post by MAZ »

Lubasin siin Ermole(madeinussr) paar pilti siia panna oma nokitsemise kohast,siin need on:
Image
Image
Hetkel meenutab see kila-kola ladu,kuigi kevadel seadsin kõik käe järgi korda aga jah aastas korra tuleb mul koristada nii või naa seal muidu läheb asi liiga käest ära. Suuremalt jaolt on seal kastides auto osad,mootorratta asju on mul seal 1% ehk kokku.
Laua sahtlites on tööriistad ja määrdeained ning õlid käepärast.
Plaan on see kasti ja kola majandus laiali lüüa,teha riiulid ja panna kõik omale kohale nii saan ma ruutmeetreid pinda juurde ning ei ole enam nii kitsas see elamine seal.
User avatar
Käigukast
Tavakasutaja
Posts: 143
Joined: 25. Mar 2009 01:00

Unread post by Käigukast »

Omal on kuurialusest garaaz ehitatud. Hetkel ta kõigeparem pole. Suvel tahaks korda teha täiesti. Betoonpõrnad ja ära soojustada. Ükssein on hetkel presendist:S Isa kola ka pärispalju seal veel, kui ta endaasjad äa viib siis mahuks ksukil 6-10 tsiklit sisse isegi. Hetkel mahuks üks auto ja saaks veel ringi käia. Puudust tunnen minifreesis, puurpingist. Tööriistad on ka isaga kahekesi, kuna tal on endal garaaz ~5km eemal, siis enamus asjad temal seal. ISe ka ei viitsi seal olla ja kdutan oma asjad kuidagi kuuris ära. Ahi on olemas, kui köeb siis on soe, kui ei köoe siis on külm :D Samas ahaks mingit diivanit sisse, sellegieest on muusikagi.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Minul kuni siiani oma motika nokitsemise töökoda polnud ja pidin sõbra juures või lageda taeva all oma tsikleid lammutama. Aga nüüd sügisel sai kodus maja küljes garaazi laienduse vundament maha pandud ja sealt pool saab minu tsiklite hoiu ja remondi kohaks. Selle aasta sügiseks tahaks sisse kolida.
Ja kuna hetkel kodune tööriista ampluaa piirdub kruvikeeraja ja lehtvõtmekomplektiga siis kui katus peal, hakkab korraliku relvastuse muretsemine.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
vazmees
Tavakasutaja
Posts: 44
Joined: 08. Mar 2007 01:00
Location: Hiiumaa, Kärdla
Contact:

Unread post by vazmees »

Minul on alati olnud omal kodus garaazis masinate parandamiseks võimalus olemas aga aastatega on mul niipalju neid masinaid ja nende juppe juba kokku mõõda külasid korjatud et kärpsel poleks seal ruumi lennata.
Leidsin selle vastu rohtu ka et garaazis oleks jälle veidi ruumi nimelt ehitasin suured riiulid aga ka need riiulid olid mõne tunniga täis tõstetud, sai siis ka üks kuurike endale lisaks ehitatud ja nüüd isegi leian töö laua üles ja isegi mahun masinat ehitama kui tuju parajasti on. Tööriistadest on mul koduses majapidamises ka alati puudust olnud. Esimene elekril töötav tööriist oli käi ja selle ma ka ise ehitasin riga5 peasumasina mootorist ja teeb oma tööd veel präegugi aga juhe on kadunud ainult aga see pole eriti hull ju ohverdab ema fööni kui käia vaja kasutada :D Vahepeal on aeg edasi arenenud ja ka mina ja poest lihtsam asju tuua kui neid ise leiutama hakkata olen siis endale muretsend ketaslõikur, kempi keevitus, el keevitus, kompressor ja juurde oleks vaja puurpinki, aku trelli, trelli, liivapritsi, tööstuslike kruustange, survepesur ja suur käi.Olen ka garaazis remonti teinud sai pandud uus lagi koos sõpradega. Kast õlut ja mehed kohe abiks võtta nii asi käib ainult lagi oleks võinud enne kasti valmis olla :D
Enne talve sai ka garaaz külma ja tuule kindlaks tehtud ja sooja õhupuhur sisse muretsetud mis teeb töö kohe lihtsamaks ja sai ka korralik raadio sisse pandu et kogu aeg ei pea süle arvutit tooma kui muusika tahan kuulata.
3x Iz jupiter 2x Pannonia 1x Minsk 2x Mini 2x Delta
1x Tuula TG 200-K 1x Riga 7 1x Riga 5 1x Gauja 1x Kart 1x Riga11 1x Riga13 2x Vijatka
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Unread post by Sisse »

Endal siis väike töötuba ,sest garaazis on auto keldris ei taha taha olla.
Tööristad on olemas. ning vaikselt ehitan teda paremaks külm seal ei ole uks on vaja ära soojuustada veel. muid on hea töötuba ,sest seal on hea parandada. Vahest vean voolu ka pikendusega sisse.ehitada. 8
uazik.
sidur
Tavakasutaja
Posts: 94
Joined: 23. Nov 2008 01:00
Location: Jõgeva
Contact:

Unread post by sidur »

Pildid mingi 2 kuud vanad. Juurde on tekkinud kompressor ja teine tsikkel, seina ääres laiali olev 56 on kah juba kaasfoorumlase käes. Uued uksed ees ja seina ääres on nüüd ka mõnus istumiskoht. Tööriistu on kah parasjagu, ainult keevitusest tunnen puudust. Prügikast on mõnus, mahutab palju. Talvel on päris külm ja tuuline kah, aga eks elan üle.

Image
Image
Image
Image

Keegi võiks selle punase isendi ära osta :)
Riga 11 -> Zongshen 167FMM -> M1A> I´ Planeta 2 -> Yamaha DT80 -> I´ 56 -> Suzuki TS80
User avatar
Sisse
Tavakasutaja
Posts: 193
Joined: 06. May 2011 00:00
Location: raplamaa
Contact:

Unread post by Sisse »

Sain täna omale uue garaazi 8O : ) Jõutsin ka asju sisse viia.

Hetkel plaanis muretseda, olemas metallitreipink,puidutreipink,käi,keermetuspink,keeivtus, relakad ,trell,murivõtmed, padrunid enamus veneaegsed asjad,kompressor, saepingid, ja siis freespink kah.
:o :o

Äkki tee fotod nähtavaks? tänud!



http://fotoalbum.ee/photos/jawa-veteran/101646643

http://fotoalbum.ee/photos/jawa-veteran/101646651/

Kui see mölakas älja saab siis saab kõvasti ruumi 8 )

http://fotoalbum.ee/photos/jawa-veteran/101646659/
uazik.
Post Reply