K: Vibratsioon mootoris

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

K: Vibratsioon mootoris

Unread post by iz350super »

Tere,
oman delta v-50 masinat. Juba pikka aega on suur vibratsioon ülekere, seda just teisekäiguga sõitmisel. Vibratsioon toimub intervallidena, mida rohkem peale keeran, seda tihedamine vibra läbi käib, kuskil 1-2 sekundilise intervalli tagant.

*Olen vahetanud tagumise hammaka ning keti, arvasin, et hambumine on nihkes.

*Olen vahetanud ka karbussi(üks rääkis et ujuki tase võib asjaosaline olla) kas tõesti, võib selline asi mõjutada, algul ei tahtnud heasti uskuda.

*Kahtlustan ka sidurit, olen vahetanud, nii kettaid, plaate, kui ka korvi eraldi. Samas mõtlesin, et seal on ülekanded täispööretel päris kiired, siis alguses välistasin selle siduri ahtiolemise variandi.

* Kunagi vaatasin väntvõlli otsa ( see mis mägneeto pool on) see oli vigane. Keegi oli magneti otsa valesti kinni surunud.
Katsusin, magnet otsas ei loksu, kuidas saakski? siis ei toimuks süüte momenti õigel ajal.

Ehk kellegil on sellise asjaga kokku puutunud. Mootor pole uus, 2. käiguga sõites on jõudu küll, enne, kui saavutab täispöörded, hakkavad need vibrad läbi käima (ülekogukere) see võtab mootoril ikka palju jõuduära, kuna mootor peaaegu kohvi, esimese käiguga gaas põhjas saavutab suure jõu. Siis suuremat vibratsooni ei ole märkinud.

Mootor raamivahel kinni, mootoripadjad, kõik nagu peaks olema korras.

T.M
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Unread post by urmet48 »

Veljed ja rehvid on ikka korralikud? Vahel on velg loppis olnud ja vibra sees. Eks nende mopi mootoritel kõigil oma vibratsioon tehase poolt sees juba.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1553
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Kui vibra just teise käiguga on ja ainult sõites, siis võib mõni käigukasti hammasratas vigane olla. Või näiteks suur siduripoolne hammasratas, mis on ühenduses sidurikorviga.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Loen ennast põliseks mopimeheks.
Pole mul ennem sellist asja ette tulnud, mõned sõidavad ka mootor lahti peal, pole mingit vibratsiooni.
Teen ise ka teistele moppe korda, proovin sõita, käivad ilusti ja vaikselt.
Originaalis oli mul lilleõie tüüpi sidur. Nüüd on peal tavaline uuemat tüüpi (sidurikettad otsast kantidega), mitte see, kus sisemine kest oli kinni valtsitud.
Ees on mul uus ja sirge võrri velg, moskva mantliga. (19t)
Põrina, värina ja suure vibratsiooni eristamiseks ei pea olema Sherlock.
Selle suure hammaka ja sidurikorvi nuudid vaatan üle.
T.M
iz350super
Tavakasutaja
Posts: 456
Joined: 07. Oct 2010 00:00
Location: Ida-Virumaa
Contact:

Unread post by iz350super »

Veaks siis purunenud sidur.
Peal oli mul hetkel(mitte lilleõie moodi sidur) tavaline.
Seega: olid murdunud, oma 3,4 metall serva sidurikorvi servadest , tükid olid ilusti omale koha leidnud, kuid vibra tuli sellest, et need tükid olid kõik järjest ära. Vedru siis surus kettad nagu viltu, ju hakkas suurel hool lapperdama.
Oleks asendanud lilleõie, kuid sinna lähevad väiksema diameetriga metallplaadid. Selle Lille korviga oleksid paljud jamad olematta olnud.
T.M
Post Reply