K: Kas keegi on planetale paigaldanud jupiteri käigukasti?

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

K: Kas keegi on planetale paigaldanud jupiteri käigukasti?

Unread post by hellrider »

Tervist.

Mul on planeta 5 mootor, millel käigukastis teise käigu väike hammasratas loksub võlli otsas, samuti on üldiselt käigukast rohkem kulunud. Samas on olemas täiesti loksuvaba ja väga heas korras jupiter 5 käigukast. Erinevus nüüd ülekannetes. On kellegil kogemusi, kuidas veojõud toimib? Kas 2 käik saab ehk liiga kiire Planetale?

Samas mäletan, et kuigi Jupiteril on 2 käik kiirem kui Planetal, oli ta siiski minu jaoks aeglane ja sai liiga ruttu otsa, mistõttu Jawa vennad kiirendasid eest minema :D
irukas
Tavakasutaja
Posts: 184
Joined: 03. Sep 2009 00:00
Location: tallinn,iru

Unread post by irukas »

Ei ole ise küll proovinud aga olen kuulnud, et jupiteri kastiga on käikude vahed ühtlasemad. Teine käik pidavat olema lühem.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kuskil siin on minu tehtud teema, kus sai ülekande suhteid võrreldud.


http://www.motokuur.ee/modules.php?name ... ic&p=76895

Niisiis, täna sai kastide vahel kaameraga ringi hiilitud.

1. Käigu hammakad. Tõenäoliselt on neid veel erinevate suhetega, mina sain 2 erinevat.

Image

Käigukahvlite ja vahetusmehanism on neil 100% erinev

Image

Käigukahvlid lähemalt.

Image

Peavõllid on Jupiteril ja Planetal erineva pikkusega. 3-4 käigu hammakad on samad. 1-2 käik on erinevate ülekande suhetega. Samuti olen märganud, et vanemal iz 56'l käib ketihammaka all olevasse laagrisse lühemad rullikud kui teistele. Kui kellelgi on selliseid laagreid lahtiselt, olen "lühematest" rullikutest huvitatud.

Image

Peavõllid on neil 3 erinevat tüüpi. Vaata "vanemat" iz-56, kus spidoreduktor saab pöörlemise vahevõlli otsas olevalt kruvisoonest.

Image

Mootori peaülekanded on erineva suhtega. (Kunagi lugesin sain isegi 3 erinevat ülekandesuhet) Ketid peaksid olema sama pikkused, lähtudest mälust.

Image

Vahevõllid lahtivõetuna. Võll sama mõõduga, 1-2 käik erinevate suhetega, muu sama.

Image
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
hellrider
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 19. Mar 2012 01:00

Unread post by hellrider »

Sain vastuse kätte :)
Post Reply