Paar Jawa 360 küsimust

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Paar Jawa 360 küsimust

Unread post by luikj »

Hei,

Mul oleks paari nõuannet vaja Jawa tüüp 360 kohta.

1) Kuna mul ajab kickstarteri juurest küljekaane vahelt õli välja (võlli kanalis olev tihend on just vahetatud) siis kas asi võib olla näiteks selles puksis mis küljekaane sisse käib? See on plaanis praegu uus osta, kuna vana on seal ikka väga lõdvalt sees. Näiteks kui ta paika panna ja siis küljekaas üles tõsta, siis kukub ta sealt välja väga vähese loksutamise tagajärjel.
Lisaküsimuseks sel teemal, et mis pidi see tihend sinna võlli ümber minema peab? mul on praegu nii et soon on võlli enda poole? Muid tihendeid ma raamatust ei leidnud.

2) Kas keegi oskab seletada mis osad Jikovi karburaatoris kuluvad peale düüside ja mille järgi otsustada, kas karburaator tuleks vahetada. Hetkel endal selline sümptom et kui foori taga seista ja siis paarikümne sekundi pärast gaasi anda siis ta nagu tahaks korraks ära surra, kuid hakkab siis kohe jälle vedama. sama viga oli ka vanade küünaldega ja kontaktsüütega (praegu siis peal VAPE). uurisin veidi internetist ja sealt pakuti välja et võib olla asi peadüüsi kulumises. Kloostrimetsas selle mudeli düüse ei olnud hetkel ehk siis tuleb uurida Barosest.

Tänud ette vastuste eest
argo1974
Tavakasutaja
Posts: 80
Joined: 09. Oct 2005 00:00

Re: Paar Jawa 360 küsimust

Unread post by argo1974 »

Puks peab olema küljekaane sees absoluutselt kinni - kas ta on sisse pressitud või sisse valatud, sõltub väljalaskeaastast. Uuest puksist ei pruugi abi olla, kui pesa on küljekaane sees ära kulunud.

Tihendi on U-kujulise profiiliga ja käib võlli peale nii, et "U" ülemine ots jääb mootori poole.
luikj
Tavakasutaja
Posts: 35
Joined: 17. May 2013 19:20

Re: Paar Jawa 360 küsimust

Unread post by luikj »

argo1974 wrote:Puks peab olema küljekaane sees absoluutselt kinni - kas ta on sisse pressitud või sisse valatud, sõltub väljalaskeaastast. Uuest puksist ei pruugi abi olla, kui pesa on küljekaane sees ära kulunud.

Tihendi on U-kujulise profiiliga ja käib võlli peale nii, et "U" ülemine ots jääb mootori poole.
Tänud jälle Argole!

Mul vist ei ole ta seal kunagi pressituna olnud. tegelikult rohkem on ta ikkagi kulunud seespoolt. Kuidagi valesti oli meeles et ta väga lahtiselt seal sees on. Ostsin ka uue puksi, kuid see ei lähe sisse sinna ja on veidi lühem. Ehk see on uuemat tüüpi mootori jupp. Tondil ei tunnistata sellise jupi eksistentsi üldse ja öeldi et see on küla meistrimeeste värk.

Tihendi panin siis ka õnneks õigesti sisse.
Post Reply