Mopeedi mure !

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Mopeedi mure !

Unread post by minimopeed »

mopeed ei tööta tühikäigul, koguaeg peab gaasiga utsitama et ta välja ei sureks. olen enda mõistusega timminud neid segukurvi ja vrki aga ei midagi. ehk oskab keegi aidata

Ettetänades
R
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Mopeedi mure !

Unread post by sass14 »

kui rull põhja keerata kas siis hakkab vahele ka jätma? võibolla ei saa bensiini peale? keera karpa juurest gaasirossi pingutuskruvi välja nii et gaas jääks natuke peale et välja ei sureks :D enda väheste kogemuste juures ei oska rohkem aidata
minimopeed
Tavakasutaja
Posts: 34
Joined: 04. Jan 2013 01:00

Re: Mopeedi mure !

Unread post by minimopeed »

kui lapp põhja panna siis jätab vahele jah.
aga suured tänud sulle sass :)
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Mopeedi mure !

Unread post by sass14 »

Kui vahele jätab siis vaheta küünlaid, mul sama probleem, olen kõik küünlad läbi proovinud aga ikka kõige parem pole.a ja vaata kas piisavalt õhku saab peale. puhasta õhufilter ja karpa ka. :)
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Re: Mopeedi mure !

Unread post by Sapi-Vana »

Kui sa ei taha karbussi välja vahetada (mis oleks mõistlik), siis võid proovida segusiibri viilimist. "Uuematel" variantidel on seal nagunii väike sälk otsas, ju siis Riia mehed omal ajal said aru, et see head teeb. Saeketi viiliga teed sinna siibri otsa esialgu umbes neljandiku viili paksuses süvendi ja edasi on juba proovimise värk. Selline jama tuleb reeglina asjaolust, et oma elu ära elanud karpa hakkab tekitama lootusetult rikast küttesegu ja see enam hästi plahvatada ei taha. Kui segusiiber lahti tõmmata, siis gaasisegu hapnikusisaldus tõuseb ja "lambda" näit jookseb tõenäose 1,4 pealt 1,2 peale, mis ongi normaalne kiirendussegu.

Selle viilimisega sa loomulikult saavutad ka seda, et mootor hakkab tühikäigul suurematel pööretel käima, aga no vähemalt välja ei sure.
Post Reply