Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
driftestonia
Posts: 3
Joined: 16. Jan 2014 22:42
Location: Nõo

Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by driftestonia »

Tere

Tekkisid mõned küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta. Kuna koolis on vaja projekt teha otsustasin taastada mõne vana mopeedi. Hetkel oleks valikus eelnimetatud masinad. Kuna tean vene masinatest vähe, loodan siit targemate käest abi leida. Olen kuulnud et Riga 16'l pidi olema käigukastiga probleeme(s-58 mootor), vastab see tõele? Kumba oleks mõttekam projektiks võtta ja kummast oleks hiljem lihtsam lahti saada? Lugesin et Riga 13 sõidab A-76 või A-72 kütusega. Kuidas tänapäevane 95 mootorile mõjub? Samas võite rääkida üldse Riga 13 ja Riga 16 plussidest ja miinustest, oleks väga suureks abiks. Kuna masinad tuleks mul täpselt sama hinnaga ei suuda ma kummagi kasuks otsustada. Ehk aitate natuke.

Ette tänades
User avatar
pitprolite
Tavakasutaja
Posts: 175
Joined: 18. Sep 2013 23:48

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by pitprolite »

riga 13 on "võrr" riga 16 on mopeed, soovitan võta riga 13 kuna selle saad ise kokku lappida, kui sul see mopeedi mootor vaja kokku panna siis jääb vist ära kuna seal on käigukast sees ja kahtlen et sa oskad selle kokku panna :P muidu jh riga 13 on mõistlikum!
sass14
Tavakasutaja
Posts: 83
Joined: 26. Dec 2012 01:00
Location: Tartumaa, Nõo
Contact:

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by sass14 »

Ma arvan et kokkupanemisega tal probleeme ei tohiks tulla kuna ümberringi asjamehi küll. 8 )
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by iceman »

ausaltöeldes , need riistad ainult probleemidest koosnevadki, eriti hapu on lugu ,kui ei ole kogemusi. fakt on ka see ,et räigelt ülehinnatud , raha mida küsitakse , kannataks väljakäia , üleni läbikäidud ja järgiaidatud aparaadi eest.
driftestonia
Posts: 3
Joined: 16. Jan 2014 22:42
Location: Nõo

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by driftestonia »

No õnneks on mu isal omajagu kogemusi enda nooruspõlvest sääreväristajatega ja mootori kokkupanekuga saab ikka hakkama aga ennast huvitaks Riga 16 rohkem kuna tegemist juba veidi kangema pilliga kui tavaline võrr. Mõlemad masinad on suhteliselt komplektsed aga lihtsalt seisnud. Kuidas Riga 16 varuosadega on? Ärge arvake, et ma motomaailmas nüüd päris uustulnuk olen. Lihtsalt vene masinat pole veel enda nimel omanud ega remontinud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by madeinussr »

Kindlasti oleneb toorikust aga ise soovitan Riga 16 töösse võtta.
Kindlasti huvitavam ja nüansi rohkem tegemine, Riga 13 kõrval on ta lausa haruldus.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
iceman
Tavakasutaja
Posts: 653
Joined: 27. May 2009 00:00

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by iceman »

et kas nüüd just haruldane , neid siin ikka liigub , üsna komplektsetena . aga eks tänapäeva vanarauakokkuostjate aktiivsust ja inimeste lollust arvestades , ei ole ükski asi enam liiga tavaline.
see 16 on viimane enamvähem söödava välimusega , 22 juba väga rõveda näoga.
oleneb ka sellest , mis täpsem tulem peab olema , kui võtad pulkadeks , liivapritsitad ja pulbervärvid, ning võtad oma koolitöö hinde ainult , on teema üks. kui tahta aga seda riistapuud reaalselt sõitmiseks ,siis minusilmis vägavähe töökindlust omav aretis . ometi nendega sõideti omalajal. aga siis läksid võtsid matrossovist vajadustmööda kärutäie juppe kopikate eest. praegu on jupid kallid ja kvaliteet veelviletsam kui vanasti.
driftestonia
Posts: 3
Joined: 16. Jan 2014 22:42
Location: Nõo

Re: Küsimused Riga 13 ja Riga 16 kohta

Unread post by driftestonia »

No plaan ongi ära taastada(st. uus värv vajadusel jne). Sõiduriistaks ma seda endale ehitama ei hakka, aga arvele vast ikka kunagi võtaks ja mõne tiiru teeks ka vahepeal. Loodetavasti nädalavahetusel saab vaatama mindud ja endale sobiva masinaga tagasi tuldud kui just vahepeal midagi ette ei tule.
Post Reply