pirn

Mootor, veermik, elekter, hooldus, probleemid
kiiresti2
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 04. Aug 2012 00:00
Location: soome/pärnu

pirn

Unread post by kiiresti2 »

tere küsimus,et kust kohast leian stellale esi tule pirni 6V15W(ühe hõõgniidiga).või äkki on kellelgi müüa?
Sapi-Vana
Tavakasutaja
Posts: 368
Joined: 07. Jul 2010 00:00
Location: Tõrva, Helme
Contact:

Re: pirn

Unread post by Sapi-Vana »

No aga miks sa üldse selle pirniga jamad? Ega see seasilm sul valgust nagunii näitama ei hakka. Mõõda pinge ära, pane dioodsild vahele ja powerLED järgi ja mured kaovad. Saad korraliku valguse ka. Ise olen leidnud kasuliku lahenduse hoopis nii, et olen reflektoril taguosa maha lõiganud ja sinna olen sisse liiminud LEDlambi reflektori ühes LEDiga. Originaalse lambiaku olen siis viinud rattakotti peitu ja sealt olen siis toonud juhtmed lampi. Ühe laadimisega saad julgelt terve hooaja valgust põletada ja ei ole mingit jebi sellega, et valgust pole, kui mootor ei käi.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: pirn

Unread post by madeinussr »

Vastupidiselt eelkõnelejale julgen väita, et mopeedi tuli näitab väga korralikku valgust kui sees on õige 6V 15w/15W pirn, seega unusta igasugused ratsid ja osta õige asi. Mopi generaator suudab toota piisavat valgust nii esitule, tagatule, piduritule ja signaali jaoks.
Kõik mopile vajalikud pirnid saad autokaubad 24.ee.st näiteks.
Esitule pirn
http://www.autokaubad24.ee/et/tooted/au ... kkel-ba20d

terv.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
kiiresti2
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 04. Aug 2012 00:00
Location: soome/pärnu

Re: pirn

Unread post by kiiresti2 »

Sapi-Vana mõte on sul väga hea.mul oli plaanis led panna,hiinast tellin auto led päeva sõidu tuled(väga väikesed ja selle panen originaal tule alla)ning super erksad 6V led pirnid,tuleb ainult ledid ära vahetada.
Madeinussr mul pirn ühe hõõgniidiga 6v15W väike tuli.ununes märkkida et sokkel PX 13,5 ja pirni pikkus 4cm.E-poodides oli ainult 3,3cm pikkusega pirne.(sain soomest õige pikkusega pirni ja maksis 8,5euri)
muidu tegin väikese jutu ka ning sealt piltidelt on ka näha mis tuli on "kasutajate mopeedid"ning"stella"
Post Reply