iz jupiter 2 saaremaalt

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

tere, olen saaremaalt, ning plaan osta naabrilt üsna komplektne 64a iz jupiter 2 mida plaan hakata vaikselt taastama, tehnika poolelt peaks asi isegi sõitma töötama,kuid masin on rohkem seisnud kui sõitnud-pole kedagi kes tegeleks, :D kunagi aastaid tagasi ma tegelesin ka veel motikatega izid planetad aga see oli aastaid 6 7 tagasi, ja enam mdeagi mis vene motikate maailmas üldse toimub kust ja kas saab enam näiteks uusi izi v ośi jne??? seega oleks küsimus konkreetne kas keegi teab kontakti kustkaudu oleks võimalik tellida vajadusel izile uusi v osi- kellel on korralikke v osi ükskõik mida-kolvid rõngad silindrid jne....pilt kah siis masinast kuigi selliseid vist enam ei liigu üldse eriti esimese otsa masinaid...
või kui kellegil on ka endal vedelemas korralike iz 2 juppe saaremaal v oleks nõus saatma mis iganes vajadusel oleks tänuväärt värk :)
ma siin pm uurin mdea veel mis seisus antud ratas on väidetavalt olla see aind 2000 km midagi sõitnud :P kellel soovi võib sellel teemal muga ka facebookis suhelda siim suurpere :) täitsa vabalt...
Attachments
P7motokuuri.jpg
Last edited by izimees27 on 18. Jul 2015 02:16, edited 3 times in total.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

Kui läbisõit tõesti nii väike, miks kiirustad kolbide-silindrite vahetusega? See pole isegi korralik sissesõit.

Muidu ilus masin, mina peseks ta puhtaks, hooldaks ära, paneks tööle ja säilitaks olemasolevat.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by ats97 »

Esimese asjana muudaks teksti loetavaks - moodustaks eraldiseisvad laused ning lisaks kirjavahemärgid jne jne.
Väga raske on tekstist aru saada, kui kogu jutt on ühes jutis ning ilma ühegi suure tähe ning kirjavahe märgita.

Ats.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

ei maj kiirusta ma pm uurin kust ja kas üldse on enam saada uusi juppe ? :)
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

muuseas oskab keegi öelda palju läks iz 2 kasti õli-mu mäletamist mööda liiter umbes v nats vähem ??! vene motade raamatus pole mahuandmeid kirjas igatahes :roll:
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

Liitriga saab hakkama.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

selge pilt :)
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

kuna ma enam ei mäleta ja iz 2 mul pole ennem olnud siis küsiks ka seda et kustkohast iz 2 seda õli sisse kallatakse ? vahetamisel- küljekaanes ei paista ka mingi kontroll täite ava olevat nagu :roll:
Attachments
P71motokuur.jpg
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by urmet48 »

Kui vana sa noormees oled nüüd? 13? Raamatus on kogu info olemas, mille kohta sa küsid. Õlinormid ja ka see kust õli sisse valatakse ja kuidas õlitaset kontrollitakse. Võta A.Palu raamat "Mootorrattad" või "Mootorrattad ja motorollerid" ja hakka lugema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

sulle teadmiseks et mul on raamat a palu mootorattad kus ei käsitleta iz 2 otseselt ja pole ka kirjas, iz3 seletatakse sa võta ise see raamat ja veendu et seal pole kirjas või ei oska sa :roll: veel lugeda ? krt ja kui väidad et on kirjas siis ütle mulle ka leheküljed kus kirjas on sest mina ei leidnund neid juhiseid igatahes......
Last edited by izimees27 on 15. Jul 2015 12:04, edited 1 time in total.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

õlide mahuandmeid ei ole kirjas kyll on aga on kirjas kütusesegude andmeid, ja kuna mul pole seda mootorattad ja motorollerid raamatut siis seepärst siin küsingi peaks olema nagu lihtsalt aru saadav!
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

selge sain vastused ratta omanik ise näitas ära :D
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

urmet sorry jah minu viga on kyll andmed olemas ma lihtsalt ei pannud neid varem tähele nüüd leidsin, vanust on mul 27 siiski :)
User avatar
ats97
Tavakasutaja
Posts: 81
Joined: 29. Nov 2005 01:00

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by ats97 »

Olen ikka kuri-paha ja norin kirjapildi ning viisi üle!
Palun kirjuta korralikult ning vähemalt ürita kasutada kirjavahemärke jms! Praegusel juhul jätab teemaalgataja pigem tõesti 13 aastase mulje.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

kui e meeldi ära loe eks! keegi ei käsi sind
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Prii »

Päris heas komplektsuses ratas tundub. (Y)
Kas karburaatori katted ka alles on? Kui võimaik, palun pane üks pilt piduripedaali poolt ka. Tagakiide kinnitusvõlli tavotiniplid on kiige peal?
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

Prii wrote:Päris heas komplektsuses ratas tundub. (Y)
Kas karburaatori katted ka alles on? Kui võimaik, palun pane üks pilt piduripedaali poolt ka. Tagakiide kinnitusvõlli tavotiniplid on kiige peal?
Ilmselt ikka kiigevõlli otsades. Uuematel kiikedel enam määrimisvõimalust lahtivõtmata ei olnud.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

karpa katete kohta ei oska kahjuks öelda, mina neid sellel masinal peal ei ole näinud-võimalik et neid ei olegi enam alles, nipli kohalt jään samuti vastuse võlgu kuna ise ei ole varem iz 2 omanud (ei tea selle raami ehitust seega) iz3 on mul olnud kyll paar tykki :) muus osas tundub kõik olevat tehase originaal, mina nägin seda viimati sõitmas 2000 v kuskil neil aastail-ei mäleta ise ka enam õieti,peale seda ta seisma jäigi ja eks aeg näitab mis seisus ta on ja kas ja mis tuleb välja vahetada- omaniku isa kelle juures ratas siin on-on aind niipalju teind et korra aastas silindr nats õli sisse pand ja ringi ajand mis on ka kiiduväärt tegu (Y), minu teada mõni a tagasi osteti ka uus aku mis 6v neil aga selle akuga enam ei sõidetud....
eks kui ratta kätte saan võin soovi koral rohkem pilte panna ja tema eluloost rohkem kirjutada kellel huvi ja palju mul õnnestub teada saada, siiani tean aind et see osteti kunagi praeguse omaniku väimehe poolt hiiumaalt poeskäimiseks ja sellele nr ega passi ei võetudki jutu järgi....seega dokid puuduvad kuid raamil tehase silt alles kenasti seega saab ka need teha ma usun arkis (Y)
ise loodan et ei pea suuri taastamisi tegema ning läheks käima peale väiksemat putitamist- uued õlid-kasti läheb valvoline durablend 10w 40 ning seguks samuti valvoline 2t õli-on olemas ning eks ka küünlad ja asjad ka uued panna, samuti vaja ehk kontakte puhastada jne..eks motamehed ka ise teavad seda muusikat samuti....
Last edited by izimees27 on 17. Jul 2015 14:54, edited 2 times in total.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

peal peaks tal olema k36 karpa mis vist on neil tehase originaal, kindel pole ka päris enivei panen siis veel 1 pildi-varsti on juba pildid ka hinnas vaata et :)
masina värv peaks ka olema orignaalne vhmlt kui vaadata bensupaagi järgi...
Attachments
P7110kuuri.jpg
Prii
Tavakasutaja
Posts: 345
Joined: 19. Jan 2007 01:00
Location: Tallinn/Jõgeva
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Prii »

Nobody wrote:
Prii wrote:Päris heas komplektsuses ratas tundub. (Y)
Kas karburaatori katted ka alles on? Kui võimaik, palun pane üks pilt piduripedaali poolt ka. Tagakiide kinnitusvõlli tavotiniplid on kiige peal?
Ilmselt ikka kiigevõlli otsades. Uuematel kiikedel enam määrimisvõimalust lahtivõtmata ei olnud.
download/file.php?id=980&mode=view pildilt tundub, et võlli otsas niplit ei ole. Ma ise arvasin, et muudatus kiige küljes olevatelt niplitelt võlli peal olevatele niplitele toimus 1963 aastal, aga kui see on 64 aasta ratas, siis võib olla, et ma pean oma teadmisi korrigeerima. Vene tehnikal jääb veel alati "panime mis saada oli" võimalus.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

eks vene aeg oli jah selline et kui pole-tuleb ise teha- aga tundub et sellel rattal pole omavolilt midagi ümber tehtud ehitatud, vhmlt esialgse vaatluse põhjal. ma ei näinud ka rohkem kui pilti tegin seal :) mootoril igastahes kaaned katted kõik kenasti olid küljes-samuti oli küljes veel keti kummisukad tundusid ka veel terved olevat täitsa...
aku kopsiku kohal on mingi lüliti-ma ei uurind milleks see on aga tundub et rattal on vist süütevõti kaduma läind v miskit aga võib ka originaal aretis olla seal :roll:
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

läbisõitu mina ei tea masinal ja ei tea ka omanik õiget-aga näit oli igatahes selline spidol kui pilti tegin :)
Attachments
P71100kuuri.jpg
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

Näib pigem läbisõit 702X km :)
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

nii võib sealt hetkel välja lugeda jah :)
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

ratta loodan ära tuua 5ndal : ) ning siis tulen ja annan teada mis ja mispärast ning millal ja mil viisil, seniks edu motomeestele.
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by urmet48 »

Kas nimetatud ratas on siis Hiiumaal või Saaremaal? Raamatute teemal pole minuga mõtet vaielda. On aja jooksul kogunenud erinevate väljalaskeaastatega raamatud. Võin neist kõigist infot kontrollida. Esimeses raamatus "Mootorrattad" on IŽ jupiter 2 kindlasti kogu infoga olemas.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

ratas oli hiiumaal kuni ta toodi saaremaale kus ta ka hetkel on!, jaa raamatu kohta eksisin tunnistan viga :) on kyll info olemas ja vastused ka käes kenasti...
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

nii naaber oli lahke ja sõbrapoolest andis masina varem kätte :) sai siis täna niipalju tehtud et kastis sai õli vahetatud, trossid liigendid ära määritud, homme õhufilter uuesti puhtaks ja kokku tagasi-
esmasp ehk saab ka uue aku ja küünlad mispeale saab edasi vaadata mis süütemängud teevad kas säde üldse on jne, päeval sai süüte kaas maha võetud ja seis oli viisakas-homme puhastab kontaktid ka ära-veidi vaja vbolla ka vahesid reguleerida,
ning kui ei ilmne muid suuremaid jamasid ja sädemed asjad on ning karpa umbes ei ole sodist siis ma arvan et see pill läheb käima ka kenasti :) kus ta pääseb...
elame näeme!
Attachments
P72500kuuris.jpg
P7250005luuuri.jpg
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

masinal puudub ka spidomeetritross millejärel ilmselt jäigi näiduks see 702 km, palju taga edasi sõideti siiani teadmatus :)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

izimees27 wrote:masinal puudub ka spidomeetritross millejärel ilmselt jäigi näiduks see 702 km, palju taga edasi sõideti siiani teadmatus :)
Olgem täpsemald, selle 702 lõpus on ikkagi üks kilomeetrinumber veel, mis pildilt loetamatu mulle. Niiet algselt trossiga on sõidetud ikkagi ca 7020 km :wink:

Ilmselt tegelik vahemik jääb sinna 10-20k km vahele, kui mootorit pole lahti võetud. Seda saab poldipeade ja tehasetihendivärvi järgi kindlaks teha.

Kuid endiselt väga põnevas seisukorras masin, mille puhul jätaks värvimistööd tegemata ja tegeleks vaid kohtparanduste ja üleüldise rattahooldusega - vajadusel laagrid, trossid, liigendid, tihendid jne.

Üle lakutud masinaid on juba niigi palju, mille puhul pole algsest tehaseseisust enam midagi alles. Pigem on see ratas väärtuslik just sellisena, nagu ta loodi. Hoia ja säilita seda 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

mulle teadaolevalt siin-kellelt ratta sain seda lahti võetud ega remonditud ei oldud-seega läbisõidu osas endale sõnaõigust ei jäta, täielik restaureerimine käib mulle jah rahaliselt üle jõu eesmärk ongi ta pm sõitma saada, homme lähen uurin kuida aku ostuga on automaailmast peaks neid saama aind mdea kas kohapeal on v peab tellima-kui pean tellima siis jääb ülehomseks särtsud ja mürtsud
aa muuseas oskab keegi öelda millise akuga (mahutavuselt) vabalt sõita võib ses suhtes ? vana aku mis peal oli 12ah näiteks..... v ostan siis uue 12ah aku asemele :roll:
uued küünlad ka vaja sebida :)



mul varem kunagisel iz jup 3 oli 8ah aku-sõitis viisakalt igatahes.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

izi fännidele siis veel pildimaterjali :D
nautige seda 64a vanahärrat :P
Attachments
P7250002kuuri.jpg
P7250017kuuuri.jpg
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

aa niipalju mainin veel et ilmselt tahavad ka summutisõelad puhastust kohati need tagantotsast umbes..
kui aega ja momenti on võtan ette-siin kurat nagu sügis juba märg ja sajab :cry:
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

nii uued küünlad ja aku on toodud, aku täidetud nüüd veits oodata ja siis laadima natuke asja ja siis selgub tõehetk :D
kas on sädemed ja mis masinal üldse voolumängud teevad.....
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Nobody »

Vala limonaadipudeli korgitäis mootoriõli ka küünlaavast sisse ning löö möned korrad käivitushooba. Mootorisse sai uus õli juba sisse ilmselt? Ilmselt tahaks korra läbiloputamist saada ka bensiinipaak. Kui oled kütuse sisse pannud, võta voolik lahti ja lase 10 sekki voolata kuhugi topsi. Ilmselt tuleb ohtralt setteid. Ilmselt on ka kontaktid mustunud, puhasta need mingi peene liivapaberiga ära ja pane tilk õli nukka määrivale vildile.

Edu käivitamisel :wink:
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

kontakid üle käidud, paagis võib paska olla jah ma pole veel seda väga uurind, : )
uus õli sai sisse jah-kuid selle-kui masin käima läheb ja sõita saab-teeb väikse loputussõidu ning vahetan uuesti ära, nuki vilt ka kenasti määritud :wink:mdea kas täna käima ajada jaksab ma kergelt külma saand suht haiglane olemine ...
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

masin ei võta voolusid sisse?!!, tuli ei põle samuti, siit küssa mis asendis süütevõti peab olema neil proovisin kõik asendid ära-ei hakka elama ikka...
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Vihmamees »

Sellise süüteluku puhul on süüde sees kui võti on alla/põhja vajutatud, asend kuhu võti on keeratud ei ole oluline. Aeg-ajalt kipuvad need kontaktid
"ära surema", siis tuleb alumist kontkakti ülespoole painutada, seda saab kergesti teha kui võtta tulereflektor eest ära.
Kogu see jutt kehtib muidugi siis kui keegi ei ole midagi umber ehitanud, ära "ratsinud".
NB! Uinudes sule silmad!
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

mul põleb aind nüüd parktule pirn ja spidovalgustus- muu kõik on surnud, sädet pole nüüd ennem avastasin et poolide juhmed kah parajad peavalud need otsin uued kuskilt ehk leiab,
signaal ka ei tööta ega midagi :|
võtit selle rattal pole-kas sinna midagi muud ka ka aitab millega seda saaks teha..
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

ma ei mäleta enam aga kas mingi otseühendust ei saa teha, vbolla et viga võib ka relees olla see ei plõksind igatahes ennem, ma mudugi ei tunne neid 6v izide el väga hästi-aga mingi kala kuskil on et voolud maas nõnda..
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

nii sain korda säde olemas-oligi süütelüliti viga :D :D :D
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

nii masin läks käima, :D lust ja lillepidu :lol:
Vihmamees
Tavakasutaja
Posts: 89
Joined: 26. Jul 2015 17:07

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by Vihmamees »

Ja kui küünlaid vahetama hakkad, siis kaasaegsetest küünaldest peaks NGK BP6HS (või BP7HS, kui tahad rohkem valu anda :wink: ) olema OK.
Mingil ajal olid need paljudes autopoodides kohe letis.
NB! Uinudes sule silmad!
izimees27
Tavakasutaja
Posts: 49
Joined: 13. Jul 2015 10:54

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by izimees27 »

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=a1Fc5eBjA-Y#t=2

panen siis ka teile selle vanakese hääled :D , sõitmas käies kohati tundus et vasak silinder jätab vahele, peab seal veel sättima asja : )
vihmamees-muuseas mingid ngk küünlad ma täna ostsin jah uued :D
urmet48
Tavakasutaja
Posts: 343
Joined: 28. Jul 2009 00:00
Location: Dagö
Contact:

Re: iz jupiter 2 saaremaalt

Unread post by urmet48 »

Hääled on ilusad! Seisuhargil oleks meeldivam olnud masinat hoida kui kivi peale toetudes. 5+ minu poolt.
Post Reply