Seoses foorumi tarkvara uuendamisega võib uute kasutajate liitumine olla häiritud. Probleemide korral kirjuta info(ät)motokuur.ee

Masina detailide puhastamine garaažis?

Töövahendeid, -pingid, rakised, keemia
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2030
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by Nobody »

Kohati tundub, et töö masinatega on pigem pidev detailide pesu ja puhastamine hoopis. Uuriks, kuidas kaasfoorumlased selle enda jaoks lahendanud on. Kuidas detailid puhtaks saate - keemia, pintsel/lahusti või hoopis kuskilt pesuteenus?
Auto võib olla, tsikkel peab olema.

User avatar
hs33
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 25. May 2004 00:00
Location: Läänemaa/Tallinn

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by hs33 »

Kui on vaja doonor- või toorikdetaili erinevast sodist ja lahtisest roostest vabastada, siis kasutan klassikalist terasharja ja pisemate detailide puhul ka metallist nõudepesunuustikut.

Muus osas pesen vana bensiini sees, mida nüüd on eriti palju käes kuna muruniidukid ja -traktorid talveks küttest tühjaks tegin ja mis mõne aja möödudes millekski muuks niikuinii enam ei kõlba.

Brake Cleaner(isiklikult kasutan Motipi oma) on ka üpris hea lahusti, mida on hea detaili peale pritsida ning lapiga puhastada - lahustab hästi õlisid ja määrdeid ning kiirelt aurustudes jätab kuiva pinna.
Iz-56, Riga-11

User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1393
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: Masina detailide puhastamine garaažis?

Unread post by madeinussr »

Mul 22l ultraheli vann, ja umbes 40l must plastvann. Nendega peab talvistes oludes läbi ajama. Bensiini pesemiseks ei kasuta. Siseruumides ei ole see tervisele hea 🤣. Traatharja ja nustikut ei kasuta, need kraabivad liialt värvi ja alumiiniumi.

Puhastamiseks kasutan lakibensiini/ white spirti, pintsleid ja traatharja sarnast plaatharjastega harja. Töötab väga hästi. Ultraheli pesurisse panen plexu ja vee segu.

Suvel on mugav asjad survepesuriga puhtaks pesta, seda varianti eelistan kõikidele muudele variantidele.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?

Post Reply