IZ-49 1957? Ja IZ 56 1959?

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

IZ-49 1957? Ja IZ 56 1959?

Unread post by madeinussr »

Toodi järgmise aasta reisupill remonti. Ja sinna kõrvale remondin enda tulevast reisupilli kah, ei viitsi kahte eraldi teemat teha, töömaht ju sama aga lihtsalt topelt. Idee on igaaastane lõunasse sõit probleemivanalt ära teha.

Aastat veel ei tea päris täpselt kumbalgi rattal. 56 on minu ja tehasest tulnud korviga. 49 on sõbra oma ja mingi aja ka koos korviga elanud. Mõlema korvid on nüüdseks omanikku vahetanud.

Iga “uue”ratta moto on minul: lahti võtta, remontida ja kokku panna. Tihti peale remondini ja kokkupanekuni ei jõuagi. Seekord peab ikka jõudma, mõlemad rattad on teravdatud tähelepanu all.

Kindel on see, et süüteks saab Vape. Ja suuremad ratsid saab kõrvaldatud aga palju jääb nagu on.

Mõlemale rattale on jub olemas VAPE süüde.

49 päris heas komplektsuses ja kui summutid ja mõned pisipudinad välja arvata, siis suures osas ka originaal. Mootor liigub ja läheks vist isegi käima.

56 on kehvemas seisus ja tahab esialgu rohkem tööd. Mootor täiesti kinni, silinder tuli maha aga vändakamber sodi ja roostet täis. Tagakiigekinnitused raami küljes väga ära loksund. Muus osas jooksvalt.

Kulud varuosadele ja sisseostetud töõdele panen ka kirja jooksvalt.


IZ 56 hind 150.- (korvi müügist sain 150 tagasi alghind oli 300)
VApe 200.-
1rem rõngastega kolb - 28.-
Kasitatud väntvõll - oma varudest
Varu silinder 15.-
Käivitusvänt 12.-

IZ 49
VAPE 200.-
Attachments
Reisupilli toorik nr1 IZ-49
Reisupilli toorik nr1 IZ-49
Reisupillitoorik nr2 IZ 56
Reisupillitoorik nr2 IZ 56
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
pikk0810
Posts: 2
Joined: 18. Oct 2010 00:00

Re: IZ-49 1957? Ja IZ 56 1959?

Unread post by pikk0810 »

Et väikke tähelepanek. 49 õhupuhasti ei ole originaal.Peaks olema tsüklon õhupuhasti.
Kui sõbral plaanis pealolev õhupuhasti välja vahetada,siis oleksin praegusest huvitatud.
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Re: IZ-49 1957? Ja IZ 56 1959?

Unread post by madeinussr »

pikk0810 wrote: 13. Sep 2021 16:25 Et väikke tähelepanek. 49 õhupuhasti ei ole originaal.Peaks olema tsüklon õhupuhasti.
Kui sõbral plaanis pealolev õhupuhasti välja vahetada,siis oleksin praegusest huvitatud.
Olen kõikidest kõrvalekalletest teadlik ja olen nõus olemasoleva õhupuhasti vahetama originaalõhupuhasti vastu.
Mina sõidan oma vanade motikatega. Kas sina ka?
Post Reply