Tank85: IZ 56 custom

Liikmete rattad ja tegemised.
Lugemiseks registreeru kasutajaks.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Tank85: IZ 56 custom

Unread post by Tank85 »

Selle masina ajalugu algab septembrist 1961. Alguses ostes oli ta külgkorviga ja vanaema kihutas sellega ringi mööda külateid kuni päevani mil ta külgkorviga Kamazi alla sõitis. Külgkorvist enam elulooma ei saanud ja masin läks minu isa kätte ja sõitis soolotsiklina edasi. Isa tegi omal ajal paar modifikatsiooni, vahetas enamus jupid Planeta 3 (vist)omade vastu. Läks veel aastaid aastaid edasi ja jõudis masin kolmanda põlvkonna ehk minu kätte.

Tehnilises pooles pole ise veel midagi muutnud, paar aastat tagasi värvisin raami uuesti üle, hiljuti said uue värvikatte ka veljed ja summutid. Peatselt monteerin külge ka värskelt soetatud tugijala.
Image

Veel pilte:
http://www.motokuur.ee/modules.php?name ... &cat=10827
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
madeinussr
Moderaator
Posts: 1552
Joined: 13. Jan 2006 01:00
Location: Kesk-Eestist pooliku Planeta Spordiga

Unread post by madeinussr »

Väga ilus ratas. Samas on väga huvitav, et minugi kätte on sattunud IZ-56 mida on omal ajal planeta kolme juppidega kõvasti tuunitud. Panen siis pildi ja räägin kiirelt mis esmasel vaatlusel vahetatud.
esimene porilaud, summutid, küljekarbid, iste, 56le omane kaar on ära lõigatud ja ümber keevitatud, bensiinipaak on pandud Planeta/Jupiter 2-e oma, silinder, jalaraudade kummid, õhupuhasti, signaal(?) võibolla midagi veel.[/img]
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

Korralik! :wink:
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
muidumeez
Posts: 3
Joined: 18. Jul 2006 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by muidumeez »

Lausa nutt tuleb peale.Tahaks endale ka sellist.
Tööta alati osana meeskonnast. Nõnda on sul alati võimalik kedagi teist süüdistada, kui asi untsu läheb.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

muidumeez wrote:Lausa nutt tuleb peale.Tahaks endale ka sellist.
Tavaliselt on selle taga mõne mehe töö ja vaev. Niiet pole ju "keeruline" sama teha
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

tööd ja vaeva on jahh kõvasti nähtud....välimus on juba enam-vähem. Kui nüüd talvel mootori ka korralikult jooksma saab siis võib juba rahule jääda.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

madeinussr wrote: esimene porilaud, summutid, küljekarbid, iste, 56le omane kaar on ära lõigatud ja ümber keevitatud, bensiinipaak on pandud Planeta/Jupiter 2-e oma, silinder, jalaraudade kummid, õhupuhasti, signaal(?) võibolla midagi veel.[/img]
Minuteada peaks terve mootor olema Planeta 3 oma. Vana signaali kaotasin värvimise käigus ära ja praeguse ostsin turupealt ühe vanakese käest, aga hääl on kõva ;)
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
moskvits
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 29. Jan 2006 01:00
Contact:

Unread post by moskvits »

mul omal veel Iz 56 mootor ja raam+veel ninn-nänn plaanis omale ka selline meisterdada.selline masin on kohe "naistemagnet"
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Oo jaa sellega ole juba päris palju naisi sõidutatud :D ehee
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Alustasin nüüd moototri kapitaalremonti ehk siis selle kahina eemaldamist oma mootorist. Esmapilgul vajavad vahetust kolvisõrm, kolvirõngad, väntvõlli laagrid.
Palju jama oli nende neetud karteri poltide lahti saamisega ja ehk järgmine kord kui aega on siis jõuan ka käigukasti seisukorra üle vaadata.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Nüüd vastu kevadet ka minu IZ-i mootori kapitaalremont lõpetatud. Ära vahetasin väntvõlli laagrid ja käimalöömis vända süsteemi. Silindri puurisin 1 remonti ja tutikas kolb, kolvirõngad ja kolvisõrm sees. Käigukast ja muud jubinad olid ideaalses korras.
Eelmine nädalavahetus sain masina esmakordselt käima ka ja tuleb uhkusega öelda, kahtlased kahinad mootorist on kadunud. :)
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tafka
Admin
Posts: 422
Joined: 16. Nov 2003 01:00
Location: Tallinn > Nõmme

Unread post by Tafka »

Hmm krt aga mis me siis nüüd su tsiklile nimeks paneme....Roheline Kahin sobis nii hästi ju :) :roll:
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Kas ma enam ei saagi kiidelda kui harjumaa kõige puhtama häälega iz? : )
Tubli, kuid räägi kuidas kindlustuse ja üv see aasta lood on? Minul hakkab kehtima nädala lõpust, sõitmiseks läheb ehk veidi hiljem aga veidi päikseliste ilmadega sõitma? :wink:
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Unread post by ishijupp »

Tafka wrote:Hmm *** aga mis me siis nüüd su tsiklile nimeks paneme....Roheline Kahin sobis nii hästi ju :) :roll:
Roheline mühin ehk? :P
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Nobody wrote:Kas ma enam ei saagi kiidelda kui harjumaa kõige puhtama häälega iz? : )
Tubli, kuid räägi kuidas kindlustuse ja üv see aasta lood on? Minul hakkab kehtima nädala lõpust, sõitmiseks läheb ehk veidi hiljem aga veidi päikseliste ilmadega sõitma? :wink:
ehee ära muretse mul on rohkem Liivima puhtaima häälega IZ :D
Ülevaatus kehtib mul juunini aga jahh kindlustuse peaks ka varsti ära tegema. Muidugi kui murumätas kuivaks läheb siis läheb kihutamiseks st. mootori sissesõiduks. Senikaua rallin suzukiga.
ishijupp wrote:Roheline mühin ehk?
Roheline mühin kõlab päris hästi 8 )
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

Üldiselt.. teie kahinate-mühinate juttu kuulates tekib tuline soov ise ka miskit mühisema panna. Aga praegu ei ole aega :( üühüüü..

A lahe on see, et sa (Tank) oled omale 500E muretsenud. 8 )
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
moskvits
Tavakasutaja
Posts: 12
Joined: 29. Jan 2006 01:00
Contact:

Unread post by moskvits »

Ma panen ka oma planeta 3-e laulma nädalavahetusel. Natuke putitada ja ongi kevadkuulutaja korras (negatiivne on see et ca 600.- panin hakkama sellistele asjadele nagu süütelukk,aku,lambid,küünlad a see eest saab sõidurõõmu).
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

priito wrote:A lahe on see, et sa (Tank) oled omale 500E muretsenud. 8 )
Stiilipill on olemas, nüüd oli igapäeva sõitudeks ka tsikklit vaja. Nädalavahetusel tegin paarkümmend kilti aga jahh suht jahe oli veel.
moskvits wrote:Ma panen ka oma planeta 3-e laulma nädalavahetusel. Natuke putitada ja ongi kevadkuulutaja korras (negatiivne on see et ca 600.- panin hakkama sellistele asjadele nagu süütelukk,aku,lambid,küünlad a see eest saab sõidurõõmu).
Mul läks IZ-i remondile 400kr kolb, rõngad ja kolvisõrm...ülejäänud kulud sain tutvuste kaudu kokku hoida.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Nüüd saab 2 vääääga rasket nädalat olema! Jalkas õnnetu kokkupõrkega rangluu paigast ära ja vasak käsi seoti kaheks nädalaks kehakülge :evil:
Nüüd saab ainult motikaid vaadata...krt!
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

:? Parane ruttu! Aga senikaua saad end teoorias harida. :wink:
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Pilte minu Liisust "Roheline Mühin" (IZ) ja Suziest (Suzuki)
http://nagi.ee/photos/Tank85/sets/9982/
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Pole ammu siia kirjutanud aga lühidalt siis motikas on kenasti töö ja sõidukorras. Eelmise hooaja lõpuks keris spidokale 1000 km (kerisin peale mootoriremonti nulli).

Eelmise hooaja sõitudest pildike Karksi Lennupäevalt 2011.

Image

Samuti sai eelmisel suvel ära käidud välismaal, Lätis. Piirini 15 km :D

Selle aasta suureks eesmärgiks on IZ-iga pealinnas ära käia, seda on umbes 400 km edasi-tagasi. Trassi suhtes tuli mõte kasutada põhimaanteede asemel pisemaid kõrvalteid.

Kena uut hooaega kõigile!
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
priito
Auliige
Posts: 133
Joined: 23. Nov 2003 01:00
Location: Eesti

Unread post by priito »

Eelmise hooaja sõitudest pildike Karksi Lennupäevalt 2011.

Samuti sai eelmisel suvel ära käidud välismaal, Lätis. Piirini 15 km :D

Selle aasta suureks eesmärgiks on IZ-iga pealinnas ära käia, seda on umbes 400 km edasi-tagasi. Trassi suhtes tuli mõte kasutada põhimaanteede asemel pisemaid kõrvalteid.
Kena uut hooaega kõigile!
Oleks see FB postitus, ma paneks "Meeldib" 8 )
Jawa 250; Iz Planeta 4
Peaaegu nagu pealinna soomlane Kari Munõ
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Tehtud!

Käisin IZ-iga päälinnas ära, nagu lubatud, liikusin mööda vähetuntud teid, neist pooled olid kruusateed. Kaarti eriti ei vaadanud ja liikusin enamjaolt teeviitade järgi.
Minnes liikusin Karksi-Nuia - Viljandi - Suure-Jaani - Võhma - Türi - Paide - Sargvere(sõbra juures lõuna) - Paide - Väätsa - Kuimetsa - Tuhala - Kiili - Tallinn. Muidu liikus masin probleemideta aga Tallinnas keset linna suri välja ja pidin kerge karpa puhastuse tegema. Kokku läks 7 tundi puhast lusti.

Tagasiteele võtsin oma neiu ka kaasa ja ta pidas vapralt selle reisu vastu. Marsruut peaaegu sama aga leidsin paar otsemat kohta veel: Tallinn - Kiili - Tuhala - Kuimetsa - Türi - Suure-Jaani - Mudiste - Viljandi - Karksi-Nuia. Seekord saime 5,5 tunniga hakkama.

Kokku keris odokale 408 nõukogude kilomeetrit.


Image
Leidsin teepeal ühe korraliku tankla kahh


PS. Tagasi linna tulime Yamahaga 2,5 h.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Izi võti õigustas ära jah? Sorin ükspäev oma kastides, ehk leian sulle uue kaane katkise korpuse asemele..

PS, kui kuskil väikest samasugust filtrit näed, nagu sul, võta minujaoks ära. 8 )
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Unread post by Tank85 »

Jepp võti kulus väga marjaks ära, tänud! Selle filtri sain kodukandi tanklapoekesest kui õigesti mäletan eks ma toon järgmine kord sul koos võtmega paar tükki neid ;)

Nüüd hakkan IZ-ile jälle suuremat iluhooldust tegema, taon need jalarauad sirgeks jne. nipet näpet, vähemalt sain endale ära tõestada, et kannatab küll vene rauaga kodukandist kaugemale vurada ilma suuremate probleemideta.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
Raigo
Tavakasutaja
Posts: 46
Joined: 14. Oct 2003 00:00
Location: Rakvere

Unread post by Raigo »

Vaatan ,et sul ratas ilusti värvitud. Kas käimalöömisvänt käib sul ka vastu sumpsi ? või olen ma ainuke, kel selline jama on.
I¸ P 1965
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Raigo wrote:Vaatan ,et sul ratas ilusti värvitud. Kas käimalöömisvänt käib sul ka vastu sumpsi ? või olen ma ainuke, kel selline jama on.
Raigo, sul ehk summuti klambrid ise tehtud või ära paindunud. Izi hoob peab jooksma sumbutist kenasti mööda.
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Re: Tank85: IZ 56 custom

Unread post by Tank85 »

Tervitus jälle üle pika aja!
Üle mitme mitme aasta sai IZ töökorda seatud ja suvel mõned pikemad ringid teha.
Kokku 1000km kanti tuli kokku sealhulgas Tallinna tripp nr. 2 ja edukas võistlus Motonostalgial Laitse rallipargis.
Attachments
43a0df82-2a28-4095-a4b3-217a2ce68a86.jpg
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
User avatar
Tank85
Tavakasutaja
Posts: 67
Joined: 08. Apr 2006 00:00
Location: Tallinn

Re: Tank85: IZ 56 custom

Unread post by Tank85 »

Mõned aastad on mööda läinud, palju pole sõitnud ja Liisu on kenasti oma aega oodanud.
Ja nüüd on aeg taasühineda oma vana külgkorviga. Vanaisa ostis selle ikkagi omal ajal poest koos korviga ja u peale 40a lahusolekut kaevasin selle vana korvi kuurist kultuurikihi alt välja restaureerin ära ja saab komplektseks tagasi.'
korv2.jpg
Esimene kleidiproov:
iz korviga.jpg
Sobis külge küll päris kenasti, nüüd puha juppideks, korvile plekitööd, motika ja korvi jupid liivapritsi ja sealt edasi pahtlid ning värvimised.
Maanteerott!!! (IZ 56P3, K-750M solo, K-750M korv, Riga 13)
Post Reply