Vene tsikli ehitus

Mootorrataste mehaanika, elektroonika, hooldus
xheix1712
Posts: 3
Joined: 29. Jul 2007 00:00

Vene tsikli ehitus

Unread post by xheix1712 »

Tere, olne foorumis uus kasutaja ja tahaks hakata tsiklit ehitama, natuke olen kokku ka nendega puutunud (väiksena olid minimopeed, delta,, bagi jne).

Plaanis siis miskit chopper moodi asja ehitada, kuid soovitusi oleks vaja:

+mis raam valida
+mis mootor

Miskit sellelaadset siis: http://img209.imageshack.us/img209/5965 ... 7tygm7.jpg

Kui keegi teab, mis raam ja mootor siis sellel pildil olevalt mootorrattal on , oleksin väga tänulik.

Ja esihark on mille oma...sellist pikemat oleks ju vaja. Mootor ei pea olema üüber võimas.... mingi 200 kuubiku kandis käiks kah.....

Peamine ongi soovitused teistelt mida peaksin sellise aparatuuri ehitamisel tähele panema... mis vead võid olla ja üldse mille puhul ettevaatlik olla....

Kuid asi peab kindlasti tulema pika esihargi, madala istmega chopperi moodi sõiduk... Kui keegi oskab öelda , kui raske on taha laimeat ratast panna ( nt. auto oma) siis oleksin ka väga tänulik.

Jään vastuseid ootama, Heigo :wink:
rallitaja
Tavakasutaja
Posts: 170
Joined: 27. Jul 2007 00:00

Unread post by rallitaja »

Chopper = madalad pöörded = IZ Planeta mootorit vaja : ) '

Samas, esiharki ei ole vaja pikemat, kuna raam peabki chopperil madalamaks minema. Kui vaeva näha, pikendab esiharki ka koduste vahenditega.

osta mu planeta ära... uus sidur sisse ja ülikõva. elektrisüsteemi peab aga keegi korda tegema ja juhtmete vedamist on oi-oi kui palju
Last edited by rallitaja on 06. Aug 2007 22:10, edited 1 time in total.
xheix1712
Posts: 3
Joined: 29. Jul 2007 00:00

Unread post by xheix1712 »

Kuidas siis raami madalaks teha? Väikse ratast taha? Ja mis raami ka soovitate...?

Või sobiks kui ostaksin siit IZ planeta 5-e... keegi müüs ....?
Ning kui sobik siis mis peaksin edasi tegema.....et madalaks ja mõttetud jupid ära võtma...
User avatar
hs33
Tavakasutaja
Posts: 39
Joined: 25. May 2004 00:00
Location: Läänemaa/Tallinn

Unread post by hs33 »

Kui tahad õiget chopperi saundi siis hangi omale Harley-Davidsoni mootor.
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

Ma arvasin, et juba on üleküllastus tekkinud lõigatud ramidega izidest ja emmidest, samal ajal siiras soov ja veendumus, et tegu tõelise lammutajaga.

Ma näen, et teema algatajal puudub endalgi ülevaade asjast, mida ta siiski tahab. Ja öelge mulle mis chopperid need iziraamiga rattad on 2t ja 350 kuubikuga?
hs33 wrote:Kui tahad õiget chopperi saundi siis hangi omale Harley-Davidsoni mootor.
Või paneme summutajate asemele lõigatud veetorud ja filtri asendame koonusega. Jei
xheix1712
Posts: 3
Joined: 29. Jul 2007 00:00

Unread post by xheix1712 »

Ega polegi kokku väga palju puutunud selliste asjadega, kuid oli plaanis kui keegi müüb, mida vist ei müüda, osta ja kui ei müüda siis proovida ehk ise midagi meisterdada.
User avatar
teints
Tavakasutaja
Posts: 222
Joined: 02. Mar 2007 01:00
Location: Kesk-Eesti, maalt Sport Iz -ga.
Contact:

Unread post by teints »

Kui mooterrataste alal kogemusi nii vähe, siis mina küll ei soovita kohe raame lõikuma hakata. Tulemuseks võib olla ülihalva juhitavusega ja imeliku välimusega monstrum. Mõtle ka sellele, kas sul on aega, viitsimist ja vahendeid selline asi lõpuni valmis ehitada. Esialgu soovitaks ehitada ilma originaalraami ja esiharki muutmata ratas.
mesimees
Posts: 3
Joined: 15. Nov 2009 01:00
Location: Tartu
Contact:

chopper

Unread post by mesimees »

kuidas siis ratta projekt edeneb?

teistele targutajatele, et las igaüks ehitab endale just sellise ratta nagu tahab ja sellistest materjalidest nagu tahab!!

jõudu ehitajad!
Kuis sul on pakkuda vanematel i¸-idel või Minskitele juppe (M101 - M105), siis anna sellest teada ps või 58050201
User avatar
Nobody
Admin
Posts: 2213
Joined: 04. Oct 2003 00:00
Location: Tallinn
Contact:

Unread post by Nobody »

4 aastat juba möödas. Kuid see peaks juba piisav aeg olema tulemuse näitamiseks. Millegipärast kahtlen, kas midagi üldse juhtus...
Auto võib olla, tsikkel peab olema.
User avatar
ishijupp
Moderaator
Posts: 123
Joined: 05. Oct 2005 00:00
Location: Harku

Re: chopper

Unread post by ishijupp »

mesimees wrote:kuidas siis ratta projekt edeneb?
teistele targutajatele, et las igaüks ehitab endale just sellise ratta nagu tahab ja sellistest materjalidest nagu tahab!!
jõudu ehitajad!
No mesimees, mesimees, lajatad ikka võimsalt, esimeseks postituseks treida vastus nelja aasta vanusele teemale ja selles vanadele olijatele sisse sõita, no vot seda nimetatakse küll teatraalseks avapauguks :twisted:
mesimees
Posts: 3
Joined: 15. Nov 2009 01:00
Location: Tartu
Contact:

Unread post by mesimees »

kui juba siis juba :lol:

olen juba vana motokuuri kasutaja (lugeja!!!) kuid just eile viskas üle, et kaua te härrad targutate, et mis see iz-i mootor on ja kasutage ikka harrika mootorit jne. las igaüks ehitab sellise ratta nagu tahab ja selliselt nagu oskab!!! ja mida originaalsem ratas seda parem!!!

kokkuvõtteks OLEME IKKA SÕBRAD EDASI!
Kuis sul on pakkuda vanematel i¸-idel või Minskitele juppe (M101 - M105), siis anna sellest teada ps või 58050201
Post Reply